WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Структуризація як засіб побудови великих мереж - Реферат

Структуризація як засіб побудови великих мереж - Реферат

якій пропорції розподіляються зовнішній і внутрішній трафік, для підвищення ефективності роботи мережі неоднорідність інформаційних потоків необхідно враховувати.
Мережа з типовою топологією (шина, кільце, зірка), в якій всі фізичні сегменти розглядаються як одне середовище, що розділяється, виявляється неадекватній структурі інформаційних потоків у великій мережі. Наприклад, в мережі із загальною шиною взаємодія будь-якої пари комп'ютерів займає її на весь час обміну, тому при збільшенні числа комп'ютерів в мережі шина стає вузьким місцем. Комп'ютери одного відділу вимушені чекати, коли закінчить обмін пари комп'ютерів іншого відділу, і це при тому, що необхідність в зв'язку між комп'ютерами двох різних відділів виникає набагато рідше і вимагає зовсім невеликої пропускної спроможності.
Цей випадок ілюструє мал. 1.17,а. Тут показана мережа, побудована з використанням концентраторів. Нехай комп'ютер А, що знаходиться в одній підмережі з комп'ютером В, посилає йому дані. Незважаючи на розгалужену фізичну структуру мережі, концентратори розповсюджують будь-який кадр по всіх її сегментах. Тому кадр, що посилається комп'ютером А комп'ютеру В, хоч і не потрібен комп'ютерам відділів 2 і 3, відповідно до логіки роботи концентраторів поступає на ці сегменти також. І доти, поки комп'ютер В не отримає адресований йому кадр, жоден з комп'ютерів цієї мережі не зможе передавати дані.
Така ситуація виникає через те, що логічна структура даної мережі залишилася однорідною вона ніяк не враховує збільшення інтенсивності трафіка всередині відділу і надає всім парам комп'ютерів рівні можливості по обміну інформацією (мал. 1.17, б).
МАЛ. 1.17. Суперечність між логічною структурою мережі і структурою інформаційних потоків
Розв'язання проблеми складається у відмові від ідеї єдиного однорідного середовища, що розділяється. Наприклад, в розглянутому вище прикладі бажано було б зробити так, щоб кадри, які передають комп'ютери відділу 1, виходили б за межі цієї частини мережі в тому і тільки в тому випадку, якщо ці кадри направлені якому-небудь комп'ютеру з інших відділів. З іншого боку, в мережу кожного з відділів повинні попасти ті і тільки ті кадри, які адресовані вузлам цієї мережі. При такій організації роботи мережі її продуктивність істотно підвищиться, оскільки комп'ютери одного відділу не будуть простоювати в той час, коли обмінюються даними комп'ютери інших відділів.
Неважко помітити, що в запропонованому рішенні ми відмовилися від ідеї загального середовища, що розділяється в межах всієї мережі, хоч і залишили її в межах кожного відділу. Пропускна спроможність ліній зв'язку між відділами не повинна співпадати з пропускною спроможністю середи всередині відділів. Якщо трафік між відділами становить тільки 20 % трафіки всередині відділу (як вже відмічалося, ця величина може бути іншою), то і пропускна спроможність ліній зв'язку і комунікаційного обладнання, що з'єднує відділи, може бути значно нижче внутрішнього трафіка мережі відділу.
УВАГА Поширення трафіка, призначеного для комп'ютерів деякого сегмента мережі, тільки в межах цього сегмента, називається локалізацією трафіка. Логічна структуризація мережі це процес разбиения мережі на сегменти з локалізованим трафіком.
Для логічної структуризації мережі використовуються такі комунікаційні пристрої, як мости, комутатори, маршрутизатори і шлюзи.
Міст (bridge) ділить середу передачі мережі, що розділяється на частині (часто звані логічними сегментами), передаючи інформацію з одного сегмента в інший тільки в тому випадку, якщо така передача дійсно необхідна, тобто якщо адреса комп'ютера призначення належить інший підмережі. Тим самим міст ізолює трафік однієї підмережі від трафіка іншої, підвищуючи загальну продуктивність передачі даних в мережі. Локалізація трафіка не тільки економить пропускну спроможність, але і зменшує можливість несанкціонованого доступу до даних, оскільки кадри не вийдуть за межі свого сегмента і їх складніше перехопити зловмиснику.
На мал. 1.18 показана мережа, яка була отримана з мережі з центральним концентратором (див. мал. 1.17) шляхом його заміни на міст. Мережі 1-го і 2-го відділів складаються з окремих логічних сегментів, а мережа відділу 3 з двох логічних сегментів. Кожний логічний сегмент побудований на базі концентратора і має найпростішу фізичну структуру, утворену відрізками кабелю, зв'язуючи комп'ютери з портами концентратора.
МАЛ. 1.18. Логічна структуризації мережі за допомогою моста
Мости використовують для локалізації трафіка апаратні адреси комп'ютерів. Це утрудняє розпізнавання приналежності того або іншого комп'ютера до певного логічного сегмента сама адреса не містить ніякої інформації з цього приводу. Тому міст досить спрощено представляє розподіл мережі на сегменти він запам'ятовує, через який порт на нього поступив кадр даних від кожного комп'ютера мережі, і надалі передає кадри, призначені для цього комп'ютера, на цей порт. Точної топології зв'язків між логічними сегментами міст не знає. Через це застосування мостів приводить до значних обмежень на конфігурацію зв'язків мережі сегменти повинні бути сполучені таким чином, щоб в мережі не утворювалися замкнені контури.
Комутатор (switch, switching hub) за принципом обробки кадрів нічим не відрізняється від моста. Основна його відмінність від моста полягає в тому, що він є свого роду комунікаційним мультипроцесором, оскільки кожний його порт оснащений спеціалізованим процесором, який обробляє кадри по алгоритму моста незалежно від процесорів інших портів. За рахунок цього загальна продуктивність комутатора звичайно набагато вище за продуктивність традиційного моста, що має один процесорний блок. Можна сказати, що комутатори це мости нового покоління, які обробляють кадри в паралельному режимі.
Обмеження, пов'язані із застосуванням мостів і комутаторів по топології зв'язків, а також ряд інших, привели до того, що серед комунікаційних пристроїв з'явився ще один тип обладнання маршрутизатор (router). Маршрутизаторибільш надійно і більш ефективно, ніж мости, ізолюють трафік окремих частин мережі один від одного. Маршрутизатори утворять логічні сегменти за допомогою явної адресації, оскільки використовують не плоскі апаратні, а складові числові адреси. У цих адресах є поле номера мережі, так що всі комп'ютери, у яких значення цього поля однакове, належать до одного сегмента, званого в цьому випадку підмережею (subnet).
Крім локалізації трафіка маршрутизатори виконують ще багато інших корисних функцій. Так, маршрутизатори можуть працювати в мережі із замкненими контурами, при цьому вони здійснюють вибір найбільш раціонального маршруту з декількох можливих. Мережа, представлена на мал. 1.19, відрізняється від своєї попередниці (див. мал. 1.18) тим, що між підмережами відділів 1 і 2 прокладений додатковий зв'язок, який може використовуватися як для підвищення продуктивності мережі, так і для підвищення її надійності.
МАЛ. 1.19. Логічна структуризація мережі за допомогою маршрутизаторів
Іншою дуже важливою функцією маршрутизаторів є їх здатність зв'язувати в єдину мережу підмережі, побудовані з використанням різних мережевих технологій, наприклад Ethernet і Х.25.
Крім перерахованих пристроїв окремі частини мережі може з'єднувати шлюз (gateway). Звичайно основною причиною, по якій в мережі використовують шлюз, є необхідність об'єднати мережі з різними типами системного і прикладного програмного забезпечення, а не бажання локалізувати трафік. Проте шлюз забезпечує і локалізацію трафіка як деякий побічний ефект.
Великі мережі практично ніколи не будуються без логічної структуризації. Для окремих сегментів і підмереж характерні типові однорідні топології базових технологій, і для їх об'єднання завжди використовується обладнання, що забезпечує локалізацію трафіка, мости, комутатори, маршрутизатори і шлюзи.

 
 

Цікаве

Загрузка...