WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Обчислювальні мережі як окремий випадок розподілених систем - Реферат

Обчислювальні мережі як окремий випадок розподілених систем - Реферат

комп'ютерах, ресурси яких повинні бути доступні всім користувачам мережі, необхідно додати модулі, які постійно будуть знаходитися в, режимі очікування запитів, що поступають по мережі від інших комп'ютерів. Звичайно такі модулі називаються програмними серверами (server), оскільки їх головна задача обслуговувати (serve) запити на доступ до ресурсів свого комп'ютера. На комп'ютерах, користувачі яких хочуть отримувати доступ до ресурсів інших комп'ютерів, також треба додати до операційної системи деякі спеціальні програмні модулі, які повинні виробляти запити на доступ до віддалених ресурсів і передавати їх по мережі на потрібний комп'ютер. Такі модулі звичайно називають програмними клієнтами(client). Власне ж мережеві адаптери і канали зв'язку вирішують в мережі досить просту задачу вони передають повідомлення із запитами і відповідями від одного комп'ютера до іншого, а основну роботу по організації спільного використання ресурсів виконують клієнтські і серверний частини операційних систем.
Пара модулів "клієнт-сервер" забезпечує спільний доступ користувачів, до певного типу ресурсів, наприклад до файлів. У цьому випадку кажуть, що користувач має справу з файловою службою (service). Звичайно мережева операційна система підтримує декілька видів мережевих служб длясвоїх користувачів файлову службу, службу друку, службу електронної пошти, службу віддаленого доступу і т.п.
ПРИМІТКА В технічній літературі англомовний термін "service" звичайно переводиться як "служба", "сервіс" або "послуга". Часто ці терміни використовуються як синоніми. У той же час деякі фахівці розрізнюють термін "служба", з одного боку, і терміни "сервіс" і "послуга", з іншою. Під "службою" розуміється мережевий компонент, який реалізовує деякий набір послуг, а "сервісом" називають опис того набору послуг, який надається даною службою. Таким чином, сервіс - це інтерфейс між споживачем послуг і постачальником послуг (службою). Далі буде використовуватися термін "служба" у всіх випадках, коли відмінність в значенні цих термінів не носить принципового характеру.
Терміни "клієнт" і "сервер" використовуються не тільки для позначення програмних модулів, але і комп'ютерів, підключених до мережі. Якщо комп'ютер надає свої ресурси іншим комп'ютерам мережі, то він називається сервером, а якщо він їх споживає клієнтом. Іноді один і той же комп'ютер може одночасно грати ролі і сервера, і клієнта.
Розподілені програми
Мережеві служби завжди являють собою розподілені програми. Розподілена програма це програма, яка складається з декількох взаємодіючих частин (в приведеному на мал. 1.5 прикладі з двох), причому кожна частина, як правило, виконується на окремому комп'ютері мережі.
МАЛ. 1.5. Взаємодія частин розподіленого додатку
Досі мова йшла про системні розподілені програми. Однак в мережі можуть виконуватися і розподілені програми користувача додатку. Розподілений додаток також складається з декількох частин, кожна з яких виконує якусь певну закінчену роботу за рішенням прикладної задачі. Наприклад, одна частина додатку, що виконується на комп'ютері користувача, може підтримувати спеціалізований графічний інтерфейс, друга працювати на могутньому виділеному комп'ютері і займатися статистичною обробкою введених користувачем даних, а третя занести отримані результати в базу даних на комп'ютері з встановленою стандартною СУБД. Розподілені додатки в повній мірі використовують потенційні можливості розподіленої обробки, що надаються обчислювальною мережею, і тому часто називаються мережевими додатками.
Потрібно підкреслити, що не всякий додаток, що виконується в мережі, є мережевим. Існує велика кількість популярних додатків, які не є розподіленими і цілком виконуються на одному комп'ютері мережі. Проте і такі додатки можуть використати переваги мережі за рахунок вбудованих в операційну систему мережевих служб. Значна частина історії локальних мереж пов'язана якраз з використанням таких нерозподілених додатків. Розглянемо, наприклад, як відбувалася робота користувача з відомою в свій час СУБД dBase. Звичайно файли бази даних, з якими працювали всі користувачі мережі, розташовувалися на файловому сервері. Сама ж СУБД зберігалася на кожному клієнтському комп'ютері у вигляді єдиного програмного модуля.
Програма dBase була розрахована на обробку тільки локальних даних, тобто даних, розташованих на тому ж комп'ютері, що і сама програма. Користувач запускав dBase на своєму комп'ютері, і вона шукала дані на локальному диску, абсолютно не беручи до уваги існування мережі. Щоб обробляти з допомогою dBase дані на віддаленому комп'ютері, користувач звертався до послуг файлової служби, яка доставляла дані з сервера на клієнтський комп'ютер і створювала для СУБД ефект їх локального зберігання.
Більшість додатків, що використовуються в локальних мережах в середині 80-х років, були звичайними, нерозподіленими додатками. І це зрозуміло вони були написані для автономних комп'ютерів, а потім просто були перенесені в мережеву середу. Створення ж розподілених додатків, хоч і обіцяло багато переваг (зменшення мережевого трафіка, спеціалізація комп'ютерів), виявилося справою зовсім не простою. Треба було вирішувати безліч додаткових проблем на скільки частин розбити додаток, які функції покласти на кожну частину, як організувати взаємодію цих частин, щоб у разі збоїв і відмов частини, що залишилися коректно завершували роботу, і т. д., і т. п. Тому досі тільки невелика частина додатків є розподіленими, хоч очевидне, що саме за цим класом додатків майбутнє, оскільки вони в повній мірі можуть використати потенційні можливості мереж по розпаралелюванню обчислень.

 
 

Цікаве

Загрузка...