WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Обчислювальні мережі як окремий випадок розподілених систем - Реферат

Обчислювальні мережі як окремий випадок розподілених систем - Реферат


Реферат на тему:
Обчислювальні мережі як окремий випадок розподілених систем
Комп'ютерні мережі відносяться до розподілених (або децентралізованих) обчислювальних систем. Оскільки основною ознакою розподіленої обчислювальної системи є наявність декількох центрів обробки даних, то нарівні з комп'ютерними мережами до розподілених систем відносять також мультипроцесорні комп'ютери і багатомашинні обчислювальні комплекси.
Мультипроцесорні комп'ютери
У мультипроцесорних комп'ютерах є декілька процесорів, кожний з яких може відносно незалежно від інших виконувати свою програму. У мультипроцесорі існує загальна для всіх процесорів операційна система, яка оперативно розподіляє обчислювальне навантаження між процесорами. Взаємодія між окремими процесорами організується найбільш простим способом через загальну оперативну пам'ять.
Сам по собі процесорний блок не є закінченим комп'ютером і тому не може виконувати програми без інших блоків мультипроцесорного комп'ютера пам'яті і периферійних пристроїв. Всі периферійні пристрої є для всіх процесорів мультипроцесорної системи загальними. Територіальну розподіленність мультипроцесора не підтримує всі його блоки розташовуються в одному або декількох близько розташованих конструктивах, як і у звичайного комп'ютера.
Основна перевага мультипроцесора його висока продуктивність, яка досягається за рахунок паралельної роботи декількох процесорів. Оскільки при наявності загальної пам'яті взаємодія процесорів відбувається дуже швидко, мультипроцесори можуть ефективно виконувати навіть додатки з високою мірою зв'язку за даними.
Ще однією важливою властивістю мультипроцесорних систем є відмовостійкість, тобто здібність до продовження роботи при відмовах деяких елементів, наприклад процесорів або блоків пам'яті. При цьому продуктивність, природно, знижується, але не до нуля, як в звичайних системах, в яких відсутня надмірність.
Багатомашинні системи
Багатомашинна система це обчислювальний комплекс, що включає в себе декілька комп'ютерів (кожний з яких працює під управлінням власної операційної системи), а також програмні і апаратні засоби зв'язку комп'ютерів, які забезпечують роботу всіх комп'ютерів комплексу як єдиного цілого.
Робота будь-якої багатомашинної системи визначається двома головними компонентами: високошвидкісним механізмом зв'язку процесорів і системним програмним забезпеченням, яке надає користувачам і додаткам прозорий доступ до ресурсів всіх комп'ютерів, що входять в комплекс. До складу засобів зв'язку входять програмні модулі, які займаються розподілом обчислювального навантаження, синхронізацією обчислень і реконфигурацією системи. Якщо відбувається відмова одного з комп'ютерів комплексу, його задачі можуть бути автоматично перепризначувати і виконані на іншому комп'ютері. Якщо до складу багатомашинної системи входять декілька контролерів зовнішніх пристроїв, то у разі відмови одного з них, інші контроллери автоматично підхоплюють його роботу. Таким чином, досягається висока відмовостійкість комплексу загалом.
Крім підвищення відмовостійкості, багатомашинні системи дозволяють досягнути високої продуктивності за рахунок організації паралельних обчислень. У порівнянні з мультіпроцесорними системами можливості паралельної обробки в багатомашинних системах обмежені: ефективність разпаралелювання різко знижується, якщо задачі, що паралельно виконуються тісно пов'язані між собою за даними. Це пояснюється тим, що зв'язок між комп'ютерами багатомашинної системи менш тісний, ніж між процесорами в мультіпроцесорній системі, оскільки основний обмін даними здійснюється через загальні багатовхіді периферійні пристрої. Кажуть, що на відміну від мультипроцесорів, де використовуються сильні програмні і апаратні зв'язки, в багатомашинних системах апаратні і програмні зв'язки між обробляючими пристроями є більш слабими. Територіальна розосережденність в багатомашинних комплексах не забезпечується, оскільки відстані між комп'ютерами визначаються довжиною зв'язку між процесорним блоком і дисковою підсистемою.
Обчислювальні мережі
В обчислювальних мережах програмі і апаратні зв'язки є ще більш слабими, а автономність обробляючих блоків виявляється в найбільшій мірі основними елементами мережі є стандартні комп'ютери, що не мають ні загальних блоків пам'яті, ні загальних периферійних пристроїв. Зв'язок між комп'ютерами здійснюється за допомогою спеціальних периферійних пристроїв мережевих адаптерів, сполучених відносно протяжними каналами зв'язку. Кожний комп'ютер працює під управлінням власної операційної системи, а яка-небудь "загальна" операційна система, що розподіляє роботу між комп'ютерами мережі, відсутня. Взаємодія між комп'ютерами мережі відбувається за рахунок передачі повідомлень через мережеві адаптери і канали зв'язку. За допомогою цих повідомлень один комп'ютер звичайно запитує доступ до локальних ресурсів іншого комп'ютера. Такими ресурсами можуть бути як дані, що зберігаються на диску, так і різноманітні периферійні пристрої принтери, модеми, факс-апарати і т. д. Розподіл локальних ресурсів кожного комп'ютера між всіма користувачами мережі основна мета створення обчислювальної мережі.
Яким же чином позначається на користувачі той факт, що його комп'ютер підключений до мережі? Передусім, він може користуватися не тільки файлами, дисками, принтерами і іншими ресурсами свого комп'ютера, але і аналогічними ресурсами інших комп'ютерів, підключених до тієї ж мережі. Правда, для цього недостатньо забезпечити комп'ютери мережевими адаптерами і з'єднати їх кабельною системою. Необхідні ще деякі додатки до операційних систем цих комп'ютерів. На тих

 
 

Цікаве

Загрузка...