WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основні програмні і апаратні компоненти обчислювальної мережі - Реферат

Основні програмні і апаратні компоненти обчислювальної мережі - Реферат

віддаючи собі звіту в тому, що при цьому він користується даними іншого могутнього комп'ютера, що знаходиться за сотні кілометрів від нього. Він відправляє електронну пошту через модем, підключений до комунікаційного сервера, загального для декількох відділів його підприємства. У користувача створюється ілюзія, що ці ресурси підключені безпосередньо до його комп'ютера або ж "майже" підключені, оскільки для їх використання потрібні незначні додаткові дії в порівнянні з використанням дійсно власних ресурсів. Така властивість називається прозорістю мережі.
Останнім часом став переважати інший спонукальний мотив розгортання мереж, набагато більш важливий в сучасних умовах, ніж економія коштів за рахунок розділення між співробітниками корпорації дорогої апаратури або програм. Цим мотивом стало прагнення забезпечитиспівробітникам оперативний доступ до великої корпоративної інформації. В умовах жорсткої конкурентної боротьби в будь-якому секторі ринку виграє, зрештою, та фірма, співробітники якої можуть швидко і правильно відповісти на будь-яке питання клієнта про можливості їх продукції, про умови її застосування, про розв'язання будь-яких можливих проблем і т.п. У великої корпорації навряд чи навіть хороший менеджер може знати всю тонкість кожного з продуктів, що випускаються фірмою, тим більше що їх номенклатура оновлюється зараз кожний квартал, якщо не місяць. Тому дуже важливо, щоб менеджер мав можливість зі свого комп'ютера, підключеного до корпоративної мережі, скажемо в Токіо, передати питання клієнта на сервер, розташований в центральному відділенні підприємства в Лондоні, і оперативно отримати якісну відповідь, що задовольняє клієнта. У цьому випадку клієнт не звернеться до іншої фірми, а буде користуватися послугами даного менеджера і надалі.
Щоб така робота була можлива, необхідна не тільки наявність швидких і надійних зв'язків в корпоративній мережі, але і наявність структурованої інформації на серверах підприємства, а також можливість ефективного пошуку потрібних даних. Цей аспект мережевої роботи завжди був вузьким місцем в організації доставки інформації співробітникам навіть при існуванні могутній СУБД інформація в них попадала не сама "свіжа" і не в тому обсязі, який був потрібен. Останнім часом в цій області намітився деякий прогрес, пов'язаний з використанням гіпертекстової інформаційної служби WWW так званої технології intranet. Ця технологія підтримує досить простий спосіб представлення текстової і графічної інформації у вигляді гіпертекстових сторінок, що дозволяє швидко вмістити саму свіжу інформацію на WWW-сервери корпорації. Крім того, вона уніфікує перегляд інформації за допомогою стандартних програм Web-броузерів, робота з якими нескладна навіть для нефахівця. Зараз багато які великі корпорації вже перенесли величезні купи своїх документів на сторінки WWW-серверів, і співробітники цих фірм, розкидані по всьому світу, використовують інформацію цих серверів через Internet або intranet. Отримуючи легкий і більш повний доступ до інформації, співробітники ухвалюють рішення швидше, і якість цього рішення, як правило, вище.
Використання мережі приводить до вдосконалення комунікацій, тобто до поліпшення процесу обміну інформацією і взаємодії між співробітниками підприємства, а також його клієнтами і постачальниками. Мережі знижують потребу підприємств в інших формах передачі інформації, таких як телефон або звичайна пошта. Часто саме можливість організації електронної пошти є основною причиною і економічним обгрунтуванням розгортання на підприємстві обчислювальної мережі. Все більше поширення отримують нові технології, які дозволяють передавати по мережевих каналах зв'язку не тільки комп'ютерні дані, але голосову і відеоінформацію. Корпоративна мережа, яка інтегрує дані і мультимедійну інформацію, може використовуватися для організації аудіо- і відеоконференцій, крім того, на її основі може бути створена власна внутрішня телефонна мережа.
Звичайно, обчислювальні мережі мають і свої проблеми. Ці проблеми в основному пов'язані з організацією ефективної взаємодії окремих частин розподіленої системи.
По-перше, це складності, пов'язані з програмним забезпеченням - операційними системами і додатками. Програмування для розподілених систем принципово відрізняється від програмування для централізованих систем. Так, мережева операційна система, виконуючи в загальному випадку всі функції по управлінню локальними ресурсами комп'ютера, крім того вирішує численні задачі по наданню мережевих служб. Розробка мережевих прикладних застосувань ускладнюється через необхідність організувати спільну роботу їх частин, що виконуються на різних машинах. Багато турбот доставляє забезпечення сумісності програмного забезпечення.
По-друге, багато проблем пов'язано з транспортуванням повідомлень по каналах зв'язку між комп'ютерами. Основні задачі тут - забезпечення надійності (щоб дані, що передаються, не втрачалися і не спотворювалися) і продуктивності (щоб обмін даними відбувався з прийнятними затримками). У структурі загальних витрат на обчислювальну мережу витрати на розв'язання "транспортних питань" становлять істотну частину, в той час як в централізованих системах ці проблеми повністю відсутні.
По-третє, це питання, пов'язані із забезпеченням безпеки, які набагато складніше вирішуються в обчислювальній мережі, ніж в централізованій системі. У деяких випадках, коли безпека особливо важлива, від використання мережі краще взагалі відмовитися.
Можна наводити ще багато "за" і "проти" використання мереж, але головним доказом ефективності є безперечний факт їх повсюдного поширення. Важко знайти скільки-небудь велике підприємство, на якому не було хоч би односегментної мережі персональних комп'ютерів; все більше і більше з'являється великих мереж з сотнями робочих станцій і десятками серверів, деякі великі організації і підприємства обзаводяться приватними глобальними мережами, що об'єднують їх філіали, віддалені на тисячі кілометрів. У кожному конкретному випадку для створення мережі були свої резони, але вірно і загальне твердження: щось в цих мережах все-таки є.

 
 

Цікаве

Загрузка...