WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основні програмні і апаратні компоненти обчислювальної мережі - Реферат

Основні програмні і апаратні компоненти обчислювальної мережі - Реферат


Реферат на тему:
Основні програмні і апаратні компоненти обчислювальної мережі
Навіть внаслідок досить поверхневого розгляду роботи в мережі стає ясно, що обчислювальна мережа це складний комплекс взаємопов'язаних і узгоджено функціонуючих програмних і апаратних компонентів. Вивчення мережі загалом передбачає знання принципів роботи її окремих елементів:
1. комп'ютерів;
2. комунікаційного обладнання;
3. операційних систем;
4. мережевих додатків.
Весь комплекс програмно-апаратних засобів мережі може бути описаний багатошаровою моделлю. У основі будь-якої мережі лежить апаратний шар стандартизованих комп'ютерних платформ. У наш час в мережах широко і успішно застосовуються комп'ютери різних класів від персональних комп'ютерів до мейнфеймов і суперЕОМ. Набір комп'ютерів в мережі повинен відповідати набору різноманітних задач, що вирішуються мережею.
Другий шар це комунікаційне обладнання. Хоч комп'ютери і є центральними елементами обробки даних в мережах, останнім часом не менш важливу роль стали грати комунікаційні пристрої. Кабельні системи, повторювачи, мости, комутатори, маршрутизатори і модульні концентратори з допоміжних компонентів мережі перетворилися в основні нарівні з комп'ютерами і системним програмним забезпеченням як по впливу на характеристики мережі, так і по вартості. Сьогодні комунікаційний пристрій може являти собою складний спеціалізований мультипроцесор, який треба конфігурувати, оптимізувати і адмініструвати. Вивчення принципів роботи комунікаційного обладнання вимагає знайомства з великою кількістю протоколів, що використовуються як в локальних, так і глобальних мережах.
Третім шаром, який створює програмну платформу мережі, є операційні системи (ОС). Від того, які концепції управління локальними і розподіленими ресурсами встановлені в основу мережевої ОС, залежить ефективність роботи всієї мережі. При проектуванні мережі важливо враховувати, наскільки просто операційна система може взаємодіяти з іншими ОС мережі, наскільки вона забезпечує безпеку і захищеність даних, до якої міри вона дозволяє нарощувати число користувачів, чи можна перенести її на комп'ютер іншого типу і багато іншого.
Самим верхнім шаром мережевих ресурсів є різні мережеві додатки, такі як мережеві бази даних, поштові системи, ресурси архівування даних, системи автоматизації колективної роботи і інше. Дуже важливо представляти діапазон можливостей, що надаються додатками для різних областей застосування, а також знати, наскільки вони сумісні з іншими мережевими додатками і операційними системами.
1.1.4. Що дає підприємству використання мереж
Це питання можна уточнити таким чином: в яких випадках розгортання на підприємстві обчислювальних мереж переважніше за використання автономних комп'ютерів або багатомашинних систем? Які нові можливості з'являються на підприємстві з появою там обчислювальної мережі? І нарешті чи, завжди підприємству потрібна мережа?
Якщо не вдаватися зокрема, то кінцевою метою використання обчислювальних мереж на підприємстві є підвищення ефективності його роботи, яке може виражатися, наприклад, в збільшенні прибутку підприємства. Дійсно, якщо завдяки комп'ютеризації знизилися витрати на виробництво вже існуючого продукту, скоротилися терміни розробки нової моделі або прискорилося обслуговування замовлень споживачів це означає, що даному підприємству дійсно потрібна була мережа.
Більш докладно відповідаючи на питання, навіщо підприємству мережа, почнемо з розгляду тих принципових переваг мереж, які витікають з їх приналежності до розподілених систем.
Концептуальною перевагою розподілених систем (а значить, і мереж) перед централізованими системами є їх здатність виконувати паралельні обчислення. За рахунок цього в системі з декількома обробляючими вузлами в принципі може бути досягнута продуктивність, що перевищує максимально можливу на даний момент продуктивність будь-якого окремого могутнього процесора. Розподілені системи потенційно мають краще співвідношення продуктивність-вартість, ніж централізовані системи.
Ще одне очевидне і важливе достоїнство розподілених систем це їх принципово більш висока відмовоздатність. Під відмовоздатністтю розуміється здатність системи виконувати свої функції (можливо, не в повному обсягу) при відмовах окремих елементів апаратури і неповній доступності даних. Основою підвищеної відмовоздатностті розподілених систем є надмірність. Надмірність обробляючих вузлів (процесорів в багатопроцесорних системах або комп'ютерів в мережах) дозволяє при відмові одного вузла перепризначувати приписані йому задачі на інші вузли. З цією метою в розподіленій системі можуть бути передбачені процедури динамічної або статичної реконфигурації. В обчислювальних мережах деякі набори даних можуть дублюватися на зовнішніх запам'ятовуючих пристроях декількох комп'ютерів мережі, так що при відмові одного їх них дані залишаються доступними.
Використання територіально розподілених обчислювальних систем більше відповідає розподіленому характеру прикладних задач в деяких предметних областях, таких як автоматизація технологічних процесів, банківська діяльність і т.п. У всіх цих випадках є окремі споживачі інформації, що розосередилися по деякій території співробітники, організації або технологічні установки. Ці споживачі досить автономно вирішують свої задачі, тому раціональніше надавати їм власні обчислювальні ресурси, але в той же час, оскільки задачі, що вирішуються ними тісно взаємопов'язані, їх обчислювальні ресурси повинні бути об'єднані в єдину систему. Адекватним рішенням в такій ситуації є використання обчислювальної мережі.
Для користувача, крім вище названих, розподілені системи дають ще і такі переваги, як можливість спільного використання даних і пристроїв, а також можливість гнучкого розподілу робіт всій системи. Таке розділення периферійних пристроїв, що дорого коштують таких як дискові масиви великої місткості, кольорові принтери, оптичні диски в багатьох випадках є основною причиною розгортання мережі на підприємстві. Користувач сучасної обчислювальної мережі працює за своїм комп'ютером, часто не

 
 

Цікаве

Загрузка...