WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Компьютерна графіка - Курсова робота

Компьютерна графіка - Курсова робота

VBScript підтримується тільки до тих пір, доки це стосується параметрів дескрипторів сценарію. Власно сценарій потрібно або завантажувати з зовнішнього HTML-файлу, або відразу писати на сторінці. Точно так же слід діяти у випадку зі Style Sheets, для роботи з яким є свій власний редактор. Наприклад, щоб шаблон стиля, існуючий у виді зовнішнього файлу, вбудувати з допомогою заслання, вже потрібні просторі познання. В Attribute inspector, за допомогою якого можна звертатись до різноманітних властивостей певного HTML-елемента, відсутне необхідне для цього випадку поле введення REL. Таким Чином, відповідний код потрібно доповнити безпосередно у HTML-режимі.
Функції фреймів вимагають навиків, але і полегшують роботу, особливо при встановленні атрибутів Frameset. Однак, серйозним нестатком є те, що HotMetal не може впоратися із Wysiwyg-зображенням фреймів.
HotMetal - єдиний з наведених редакторів, у якаму є можливість запису макрокоманд. Він дозволяє реєструвати робочі операції та відтворювати їх за допомогою комбінацій клавиш, що значно полегшує виконання частих операцій. З допомогою цієї властивості можна було б визначати дії у FX Chooser у вигляді макросів.
Програма Fusion 2.02 від Netobject без сумніву є "XРress" серед всіх Web-редакторів, оскільки при побудові Web-сторінки ця програма іде цілком по іншому шляху, ніж інші Web-редактори. Кожний елемент оформлення, будь то текст, зображення, таблиця, поле форми, Java-аплет, обробляється як фрейм, який можна помістити у будь-якому місці Web-сторінки. Той, хто прийшов до цього від HTML-програмування або ж працював раніше з іншими Web-редакторами, буде спочатку стикатися з проблемами.
HTML звичайно надає не дуже багато місця для розташування елементів на Web-сторінці, оскільки ця технологія не думає про компоновку сторінки. Графічні редактори логічно застосовують її при обробці елементів. Таким чином, що ж може запропонувати Fusion при розробці макету сторінки, щоб за якістю її можна було порівняти із друкарським продуктом?
Ясність до цього питання вносить погляд на коди HTML: при макетуванні Web-сторінки Fusion створює єдину більш-менш складну, невидиму таблицю. Межі цієї таблиці залишаються невидимими, є надійним засобом для оформлення, наприклад, дозволяють ввести безліч стовбчиків, хоча HTML навіть не надає такого шансу.
Використання табличних дескрипторів робить вихідні коди вкрай заплутаними.
Крім Того, ця програма не позбавлена неряшності, яку можна помітити, наприклад, при встраюванні аплетів. Місце, яке аплет повинен зайняти на Web-сторінці, визначається його розмірами по висоті й ширині. Fusion задає ці дані автоматично у залежності від розміру фреймів, існуючих у макеті сторінки. Однак, існує і інша можливість задати висоту і ширину: за допомогою опції вибору елементів сценарію. Тут серед усього іншого можна задати розміри аплету у числовому вигляді. Але, вони не змінюють висоту і ширину діючого аплету. Скоріше за все, ці модифікації будуть додатково внесені у дескриптор аплету і залишаться недійсними. У програміста немає шансів задати розміри аплету за допомогою клавiатури.
Вираз елемента сценарію у поєднанні із об'єктом макетування звичайно вводить у заблудження, оскільки у цьому випадку промова не іде про можливість встраювання сценаріїв на основі мов JavaScript або VBScript. Як і в усіх інших редакторах, їх потрібно вводити вручну. У Fusion це навіть ще заплутаніше, ніж у його конкурентів, оскільки не завжди можна провести розбивку сценарію на розділи до, після і безпосередно у діючому елементі. Нажаль, на це вказує і відсутність режиму обробки, яка забезпечує доступ користувача до HTML-кодів Web-сторінки.
Це дуже чітко визначає групи користувачів, на яких орієнтована програма від Netobject: Web-дизайнери, які працюють із графікою і не бажають мати діло із HTML. Fusion пропонує деяку кількість досить потужних інструментів, однак при цьому не гарантує отримання якісного результату.
Програма Visual Page (додаток 10) від Symantec, як і PageMill, досить жорстко орієнтована на існуючу версію HTML. Це означає, що у ній відсутня підтримка Style Sheets, а також JavaScript і VBScript. Для редагування тексту існують відповідні опції у виді рядків у головному меню. Крім того, містить набор звичайних HTML-форматів, які використовуються для звичайного тексту, абзаців, заголовків, адрес, відредагованого тексту або списків і так далі.
Редактор таблиць забезпечує просту і зручну роботу. При модифікації розмірів стовбчиків або рядків переміщенням їхніх меж ця модифікація відображується вже у процесі роботи, так що можна працювати интуиітивно. При вставці тексту з буферу обміну програма сама розуміє, що потрібно створити таблицю, якщо, наприклад, переноситься розділ з Excel-документа. Тут відсутня тільки опція, яка дозволяє об'єднувати вміст ячійок, що помітно у роботі.
По свойому впливу на властивості HTML-документа цей редактор не може конкурувати із Frontpage або HotMetal. Список властивостей відстуній. Можна ввести лише ти HTML-атрибути, які керують подіями, які грають велику роль при програмуванні з JavaScript і є у HotMetal. Встроювання JavaScript (VBScript не можна знайти у вигляді опції) відбувається шляхом простого введення коду у Wysiwyg-режимі або через посилання на файл сценарію.
Нажаль, ця рудиментарна Script-функція працює не дуже добре, бо вона залишає після себе невидимі символи, невраховані у HTML-кодах, яки пізніше при загрузці у WEB-браузері приводять до появи повідомлень. Ці символи не видно ані у Wysiwyg, ані у HTML-поданні, їх можна лише відслідкувати по поведінці текстового курсору. Крім Того, існує ще одна особливість: переддескриптором сценарію Visual Page обов'язково ставить дескриптор абзацу.
Фрейми створюються так же просто, як і таблиці, редагуються із використанням технології Drap&Drop. При виклиці нового набору фреймів (Frameset) можна повістити про властивості діючих у даний момент фреймів і придати їм HTML-файл та назву. Крім того, задаються розміри і можливі линійки прокрутки. Для Noframe-розділу, який враховує браоузери, неспроможні уявити фрейми, створюється своє окреме вікно введення. При встраюванні Java-апплетів Visual Page припускає введення назви Class-файлу, його розміренності, а також введення необхідних параметрів.
Програма укомплектована простим і наочним механізмом управління сервером, що дозволяє відразу завантажувати потрібний сервер Web-сторінками.
Як і у програмах конкуруючих фірм, у комплект даного редактора входить цілий ряд шаблонів. Серед них є дуже вдалі проекти. Графічні елементи, наведені у бібліотеці, мають цілком задовільний вид.
Таким Чином, Symantec пропонує редактор для швидкого і зручного створення Web-сторінок. Однак для реалізації більш крупних і складних проектів цей інструмент є непридатним.
Приблизно два роки потому PageMill (додаток 11) підняв бурю у Macintosh-світі, оскільки це була перша програма, яка дозволила користувачу створювати і обробляти Web-сторінки у режимі Wysiwyg. Від тієї першої версії у нинішній версії 2.0 не залишилося нічого.
Досить тяжко

 
 

Цікаве

Загрузка...