WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Компьютерна графіка - Курсова робота

Компьютерна графіка - Курсова робота

рамок і таблиць DreamWeaver володіє спроможністю визначення Cascading Style Sheets. По порівнянню, наприклад, з Frontpage від Microsoft, ця програма більш простора і дає більшу свободу творчості. HTML-код, який генерує програма, відповідає так званому Plain-HTML і, отже, не містить надлишкових доповнень, наприклад небажаних Meta- або Paragraph-дескрипторів.
Оскільки мови сценаріїв повинні у майбутньому придбати велике значення, то у програму додані різноманітні інтерактивні і анімацийні властивості, в основу яких покладений JavaScript або VBScript. До них відносяться, наприклад, кнопки, які при певних умовах змінюють свій зовнішній вид. Дуже тонка особливість: автор має можливість согласувати свою мультиплікацію із можливостями певного Web-браузеру.
Ця програма єдина серед інших Web-редакторів дозволяє накласти на одну Web-сторінку декілька слоїв. Web-автор може за декілька секунд розкласти по цим слоям текст або графіку. Окремі слої можна також мультиплікувати за допомогою заздалегідь підготованих сценаріїв на основі JavaScript.
Керівництво користувача вимагає певних навиків, оскільки відсутня панель інструментів у традиційному розумінні цього терміну. Вона уявлена у виді окремих вікон і рядків меню, які вільно переміщюються по екрану. Щоб при цьому мати можливість зручно працювати, потрібний приблизно 17-дюймовий, а ще краще - 19-дюймовий монітор. Завдяки DreamWeaver, фірма Macromedia може зробити великий стрибок вперед. Досі не було жодного HTML-редактору, що б володів безліччю функцій такого виду. Тим не менш, дуже неприємне враження залишає відсутність деяких властивостей. Так, наприклад, при створенні таблиць не можна підсумовувати вміст їхніх окремих осередків. Щоправда, у фірми ще є деякий час до випуску готової програми, у течію якого можна вилікувати дитячі хвороби і додати відсутні функції управління інформацією у базах даних.
Програма Frontpage 98 (додаток 9) від Microsoft орієнтована на професійних розробників Web-сторінок, які складають і оформлюють цілі Web-вузли. Після запуску програми спочатку з'являється Frontpage Explorer, який управляє всіма файлами і каталогом, стосовними до одного Web-вузла. Питання побудови сервера вирішене просто і зразково: сторінки можна з'єднувати одну з іншою за допомогою механізму Drag&Drop.
Робота оболонки в значному ступені орієнтована на продукти сімейства Office 97. З точки зору ергономіки, у Web-редакторі добре вирішене питання переключення між трьома видами зображень: "Звичайний" для обробки Web-сторінки в режимі Wysiwyg, "HTML" для роботи з кодами і "Попередній перегляд" в якості моделі роботи броузера. Ці види подання зображення існують в усіх графічних Web-редакторах і активуються, як правило, через відповідні рядки меню. Microsoft, навпроти, зупинилася на технології закладин: у самого нижнього краю вікна користувач може побачити піктограми з позначкою виду зображення.
Style Sheets підтримуються своїм власним редактором, що, щоправда, подає собою не зовсім те, що хотів б побачити Web-дизайнер. За допомогою діалогових вікон можна зручно ввести всі ознаки, які повинні відповідати певному стилю. З отриманих даних програма складає відповідну команду, яку після цього вводить у редактор, подібний записній книжці, у місце, означене курсором. Користувач повинен лише встановити курсор у правильне місце у вже існуючому дескрипному сценарії (). Щоправда, програма такого класу повинна виконувати це самостійно, а не перекладати на користувача.
Програмний код стиля повинен бути записаний у рядок без пробілів. Це надмірно ускладнює наступну обробку, якщо пізніше потрібно буде працювати безпосередно з Web-сторінкою.
У принципі, тут корректно застосовується редактор Style Sheets, однак до його остаточного допрацювання ще далеко. З іншого боку, Frontpage зі своїм діалоговим введенням даних пропонує відмінні можливості по визначенню Style Sheets. Це ж можна сказати і про підтримку сценаріїв: для JavaScript і VBScript існують асистенти, за допомогою яких клацом миши можна створити прості сценарії. При створенні складних сценаріїв потрібно попрацювати руками.
Frontpage підтримує ознаки діючого HTML-стандарту 4.0. Це виявляється, наприклад, у тому, що окремі таблиці можна розмістити на задньому плані. Крім Того, є можливість з допомогою Wizard снабдити HTML-сторінки ідентифікацією каналів у CDF-форматі.
Для перегляду готових сторінок Frontpage пропонує окрім режиму попереднього перегляду ще і Web-браузер, який встановлюєтся при инсталяції. Крім того, у цей список можна ввести додаткові засоби перегляду. Щоправда, режим попереднього перегляду працює тільки у тому випадку, якщо встановлено вхідний у комплект персональний Web-сервер, який у цей час працює у фоновому режимі. З його допомогою Frontpage моделює Online-зв'язок.
Програма HotMetal серед Web-редакторів відноситься до "старих знайомих" і вже випробованих програм для створення Web-сторінок. Як і інші програми, HotMetal дасть можливість звертатися при створенні нових Web-сторінок до деяких типових шаблонів, щоправда, дуже простим. Однак опції дозволяють проголосити шаблоном будь-який HTML-документ і використати його після цього в якості стандартного шаблону.
Ця програма припускає три види подання зображення. Початківцю користувачу фірма-виробник Softquad рекомендує Wysiwyg-режим. Для більш досвідчених передвизначений режим роботи з дескрипторами, в якому дескриптори HTML уявлені за допомогою типових для HotMetal символів. Третій вид подає чисті HTML-коди. При доданні специфічних для редактора кодів HotMetal веде себе вкрай стримано. У кодах сторінки уявлено тільки те, що вже введене користувачем.
Для дослідження своїх Web-сторінок в умовах, близьких до реальних, виробник пропонує Internet Explorer 3.02 відMicrosoft. Додатково можна використати і інші браузери. Щоправда, кожний раз по закінченнь роботи програма найнепристойнишим образом "забуває" про приєднану таким чином програму, наприклад про Netscape Navigator.
"FX Chooser" пропонує для вибуру меню для кольору тексту і заднього плану, полів переключення, ліній і так далі, з яких потрібний елемент або потрібний колір можна перетащити у Web-сторінку за допомогою миши. Нажаль, назви полів переключення наведені на англійській мові, то для користувачів, не володіючих цією мовою, у більшості випадків незрозумілі.
Як і в інших програмах, при створенні таблиць можна використати діалогову підтримку і змінювати їх з допомогою механізму Drag&Drop. Щоправда, буде відстуня можливість імпортувати таблиці в Excel- або Text-форматі, однак можна копіювати і встраювати численні дані, не вводячи їх ще раз. При введенні даних HotMetal автоматично формує таблицю.
Дуже просто вирішене питання підсумовування вмісту ячійок, розташованих через декілька рядків. Для цього достатньо тільки клаца мишею по відповідній пиктограмці. Точно так же прост і зворотний процес, тобто розподіл ячійок у горизонтальному і вертикальному напрямках. Досить просто вирішується проблема додання, вилучення або модифікації послідовності рядків або стовбців.
Встраювання JavaScript або

 
 

Цікаве

Загрузка...