WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Компьютерна графіка - Курсова робота

Компьютерна графіка - Курсова робота

її потрібно спеціально викликати із меню "Графика" (Graphics) - погодьтесь, це досить неочікуване місце для цієї команди.
Програма підтримує тільки один рівень відкату, у той час як багато інших пакетів підтримують до ста таких рівнів.
Однак головне разчарування FrameMaker 5.5 криється у функції, яка могла б стати однією з основних відзнак пакету. Програма дозволяє імпортувати текст і графіку з безлічі форматів практично всіх існуючих програм, зберігаючи зв'язок із вихідним файлом. Якщо вихідний документ змінюється, то модифікації з'являються і у файлі FrameMaker. Але, нажаль, зв'язок цей односторонній, не розірвавши його, редагувати документ FrameMaker неможливо. Це більш ніж чудно, адже у пакеті Ventura Publisher двосторонній зв'язок був реалізований ще у 1986 р. Працюючи у FrameMaker, неможливо змінити навіть колір підзаголовка, не розірвавши попередньо зв'язок з вихідним документом. Більш того, ви не зможите створити копію документа у текстовому процесорі і після цього відредагувати його у FrameMaker, не розірвавши зв'язки між додатками.
І все-таки дуже важливо, що FrameMaker 5.5 успішно переніс на платформу PC засоби роботи з великими документами, які раніше були перспективою Unix-машин. У багатьох відношеннях цей пакет просто розкішний засіб створення структурованих документів для друку та публікації у WWW.
2.1.4. ПАКЕТИ 2D-АНІМАЦІЇ
Взагалі з моменту виникнення тривимірної анімації 3D-пакети сильно посунули двовимірну анімацію. Однак слід зазначити про ті двовимірні програми, які використовують традиційну техніку целлулоїдної анімації - це пакети Animator Pro, який добре підходить для освоєння азів 2D-техніки, і потужна програма Ammo. Обидва пакети працюють на PC. Класичні приклади робіт, зроблених по техниці традиційної целлулоїднї анімації - це "Белосніжка та семеро гномов" та "Ну, стривай!". Пакет Animator Pro розроблений фірмою Autodesk під DOS. Він не дозволяє працювати зі звуком, але має відмінний інструментарій для створення, редагування та анімації зображень. Animator Pro дуже розповсюджений серед low-end користувачів, включаючи школярів і студентів. Його послідовник Autodesk Animator Studio (додаток 7), призначений для двовимірного малювання та анімації, працює вже у середовищі Windows і, на відзнаку від попередника, підтримує звук. За його допомогою можна відредагувати відеозапис, підготувати анімаційні і звукові ряди та об'єднати все це разом.
Серед пакетів 2D-анімации під Windows, які використовують нетрадиційні та змішані технолгії, можна відзначити також Animation Works Interactive фірми Gold Disk, працюючий у середовищі Windows. Animation Works Interactive дозволяє імпортувати растрові зображення, має гарний набір інструментів для роботи з траєкторіями, а отриману анімацію можна комбінувати зі звуком та цифровим видео, Пакет Ammo фірми Cambridge Animation Systems відтворює техніку традиційної анімації "один до одного" і тому дуже популярний серед професійних "некомп'ютерних" мультиплікаторів, у тому числі російських. Серед інших професійних програм двовимірної анімації слід відзначити пакет Animator Studio, можливості якого трохи не дотягують до можливостей програми Ammo.
Гарним доповненням до світу анімацийних програм для РС є сплайновий пакет Elastic Reality фірми ADSG, призначений для двовимірних деформацій та перетворень (морфінгу) кіно та відеоматеріалу. Пакет працює із замкнутими та незамкнутими кривими, дозволяє управляти ступенем прозорости об'єктів, зглажувати їхні контури та застосовувати спецефекти.
2.2.5. ПРОГРАМИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ WEB-СТОРІНОК
Яка програма використовується частіше інших для створення Web-сторінок? Те, що звичайно вам радять, - це проста "записна книжка", яка входить у склад Windows та використовується для обробки тільки ASCII-текстів - по всій ймовірності, використовується вами неправильно. Мова, на якій складаються Web-сторінки, називається Hypertext Markup Language (HTML). HTML-документ - це простий ASCII-файл, який можна створити і обробити за допомогою будь-якого текстового редактора. Так, у принципі, можна створити будь-яку Web-сторінку, не звертаючись до допомоги спеціального програмного забезпечення. Щоправда, при цьому потрібно розбиратися у мові HTML.
У зв'язку з розповсюдженням Internet, оформлення Web-документів потребує все більше дизайнерів, які не бажають навчатися мові HTML. Тому цілком зрозуміло те, що було створено такі HTML-редактори, в яких Web-дизайнеру більше не треба було працювати з HTML-командами, такими як для створення великого заголовку або для встраоювання графіки. Цілком достатньо було вибрати, як при роботі з текстом, відповідну команду меню і знайти графічний файл.
Такі редактори мають графічний інтерфейс користувача. Це означає, що за їхньою допомогою не тільки значно зручніше працювати з ASCII-текстом, але і Web-документ і його елементи виглядають вже у процесі роботи так, як вони будуть відображатися у вікні Web-броузера. Цей принцип називається Wysiwyg (What you see is what you get).
У нинішній час практично всі графічні HTML-редактори мають команди для HTML 3.2. Для нових розширнень HTML, створених в останній час, це виглядає цілком інакше. По-перше, це проекти, які обговорюються консорціумом WWW, такі як проект шаблонів стилів, які називаються "Cascading Style Sheets". Частково вони вже використовуються такими Web-редакторами, як DreamWeaver, Frontpage 98 або HotMetal Pro 4.0.
По-друге, існують такі HTML-розширення, які видавники Web-броузерів Microsoft або Netscape встроюють у свої програми без згоди Web-суспільства і при цьому сподіваються на успіх своїх починань. У результаті дуже часто створені таким чином Web-сторінки можна проглянути тільки із допомогою якогось певного Web-броузеру.
Було б неправильно оцінювати Web-редактори по їхнім робочим ознакам, які остаточно ще не допрацьовані, оскільки ще не існує строгої шкали вимірювання. З іншого боку, нові Web-браузери, такі як новий InternetExplorer 4.0 та Navigator 4.0, вже, наприклад, підтримують шаблони стилів (Style Sheets), щоправда, у різноманітному ступені.
Розглянуті у цій роботі Web-редактори здатні зацікавити вітчизняних Internet-користувачів, хоча ані для жодного з них не існує російської версії. Але якщо ви придбаєте певні навики у роботі з цими Web-редакторами, з допомогою відповідних методів, з точки зору HTML-коду, можна створити Web-сторінки на російсійскій або українскій мовах.
Мабуть огляд цієї групи програм слід почати із такого поширеного пакету як Adobe Acrobat 3.0. Можливість зберігати у форматі PDF інформацію для високоякісного друку може назавжди позбавити видавників від необхідності використати файли для друку PostScript.
Коли у 1993 р. Компанія Adobe вперше представила пакет Acrobat, він оказався ключем до того майбутнього, яке пізніше назвали "безпаперовим": програма могла відображати на екрані документи зі складною структурою, зобріженнями і шрифтами саме так, як вони повинні були виглядіти на папері. Деякі з найкорисніших оновлень останньої версії пакету Acrobat призначені для виводу складних документів на папір,

 
 

Цікаве

Загрузка...