WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Мережні операційні системи, адміністрування та управління мережею - Реферат

Мережні операційні системи, адміністрування та управління мережею - Реферат

з мейнфреймами. Інтерфейс TDI(Transport Driver Interface) забезпечує доступність будь-якого стеку транспортних протоколів для вищих (сеансового і вище) рівнів OSI.
Windows NT 4.0
Залежно від розміру та призначення мережа NT може складатись з робочих груп та доменів (domain). NT-комп'ютери в складі робочої групи мають окремі бази даних зареєстрованих користувачів SAM (Security Account Manager) та локальні політики безпеки. В моделі робочих груп відсутня можливість централізованого управління мережею. ОС Windows NT існує у двох версіях - Workstation та Server, які є оптимізованими для використання як робочої станції та серверу відповідно. У доменній моделі використовується спільна база SAM, що може бути розподілена між кількома контролерами (комп'ютерами, що працюють під управлінням Windows NT Server), та єдина політика безпеки. Для мереж масштабу підприємста передбачені багатодоменні моделі з налагодженням між доменами довірчих відносин щодо прав користувачів та доступу до спільних ресурсів.
Windows 2000 Server
ОС Windows 2000 є розвитком технології Windows NT, при цьому зберігаються всі основні функції попередньої ОС та додано ряд нових можливостей, основними з яких є
" підтримка служби каталогів Active Directory,
" віддалений графічний термінал,
що суттєво розширюють можливості з адміністрування мереж.
Однорангові мережі Windows'95'98'Me
Windows for Workgroups. ОС Microsoft Windows 3.11 for Workgroups (WfW) є розширенням ОС Windows 3.1, яке забезпечує користувачам Windows спільний доступ до дисків, принтерів, факс-модемів, електронну пошту, діалог (Chat), динамічний обмін даними (мережний DDE) між застосуваннями робочих станцій, віддалений доступ та ін. Мережа WfW однорангова - кожен комп'ютер може виступати як клієнтом, так і сервером. Для зручності пошуку комп'ютерів у мережі їх об'єднують в робочі групи (Workgroup), при цьому кожен комп'ютер може входити тільки в одну групу.
Захист від несанкціонованого доступу до спільних ресурсів забезпечується пароленням входу в мережу в поєднанні з паролями доступу до спільних ресурсів. На кожному комп'ютері з ім'ям користувача пов'язується список паролів для доступу до спільних ресурсів. Якщо є спроба доступу до ресурсу, який не вказаний у списку паролів, система вимагає введення паролю з клавіатури.
Мережний протокол за замовчанням - NetBEUI. Оскільки цей протокол не підтримує маршрутизацію для міжмережного зв'язку, передбачені драйвер IPX Support Driver with NetBIOS Transport та підримка стеку протоколів TCP/IP.
Windows'95'98'Me. 32-розрядні ОС Microsoft Windows'95'98'Me з приорітеною багатозадачністю та влаштованими мережними засобами займають проміжне становище між WfW та Windows (технологія NT). У порівнянні з NetWare та Windows (технологія NT) система безпеки Windows'95'98'Me є суттєво слабшою. Як доповнення до засобів безпеки WfW у Windows'95'98'Me є можливість захищати ресурси серверу на рівні імен користувачів (груп), подібно до NetWare, але з меншим різноманіттям прав.
Зручний інтерфейс користувача, однотипне відображення мережних ресурсів, підтримка найбільш поширених мережних протоколів забезпечують ОС Windows'95'98'Me найбільшу популярність як ОС робочої станції в мережах NetWare і Windows (технологія NT).
Адміністрування та управління мережею
Адмініструванням мереж є діяльність із забезпечення готовності програмних та апаратних засобів до обслуговування користувачів: створення та обслуговування бюджетів користувачів; визначення привілеїв та прав доступу; інсталяція та тестування програмних та апаратних засобів; резервне копіювання та відновлення файлів; підтримка життєздатності файлової системи; розв'язання програмних та апаратних проблем; управління та оптимізація мережного трафіка; захист мережних ресурсів від втручання ззовні тощо.
Складність задач адміністрування залежить від типу та розмірів мережі. В однорангових мережах адміністраторські роботи проводяться на кожній робочій станції. У мережах з централізованим управлінням скорочується кількість фізичних місць зберігання даних, на робочих станціях зберігається лише мінімальна клієнтська частина, а основне мережне програмне забезпечення розміщається на сервері, що полегшує його модифікацію чи модернізацію. Однак і в цьому випадку у великих (за розмірами, кількістю вузлів та користувачів) мережах завдання адміністратора є достатньо складними.
Терміном "мережне адміністрування (управління)" (Network Management) позначають автоматизовані дії, що скеровані на підтримку рівня продуктивності мережі та вирішення інших адміністраторських завдань. Застосовуються дві основні моделі адміністрування - модель IP та еталонна моделі OSI. Завдяки своїй простоті та універсальності найбільше поширена модель управління IP, до складу якої входять: структура управління інформацією SMI (Structure of Management Information), інформаційна база управління MIB (Management Information Base) та простий протокол мережного управління SNMP (Simple Network Management Protocol). SMI визначає спосіб подання інформації про об'єкт. Інформація організована як набір властивостей та їх значень у вигляді деревовидної структури. Всі об'єкти (мережі, вузли, застосування, функції та ін.) мають унікальне розташування в дереві. MIB містить визначення властивостей та їх значення. З MIB взаємодіє Management Agent - програма-агент, що виконується на керованій робочій станції, завданням якої є збір та передача інформації про об'єкти на запити менеджера - програми управління мережею. SNMP використовує управляючу станцію (на якій виконується менеджер) та агентів, що мають з цією станцією зв'язок. Агенти збирають та відправляють інформацію зі своїх вузлів менеджеру за його запитами. З ініціативи агента додатково передаються спеціальні повідомлення (traps) щодо заздалегідь визначених особливих ситуацій.
Список лiтератури
1. Администратор сетевой операционной системы NetWare v.3.11.- К.:АО "Квазар-Микро", 1994.-191с.
2. Баня Е.Н. Компьютерные сети.- К.:СВІТ, 1999.-112с.
3. Буров Є. Комп'ютерні мережі.- Львів:БаК, 1999.-468с.
4. Галіцин В.К., Левченко Ф.А. Багатокористувацькі обчислювальні системи та мережі.- К.:КНЕУ, 1998.-360с.
5. Горлач В.М., Макар В.М. Побудова та адміністрування INTRANET-мереж Ч.1. Основи мережних технологій. Тексти лекцій.- Львів: Львів. ун-т, 1999.-45с.
6. Горлач В.М., Макар В.М. Побудова та адміністрування INTRANET-мереж Ч.2. Адміністрування мереж Windows NT. Тексти лекцій.- Львів: Львів. ун-т, 1999.-41с.
7. Гук М. Локальные сети Novell. Карманная энциклопедия.- СПб:Питер, 1996.-288с.
8. Кулаков Ю.А., Луцкий Г.М. Компьютерные сети.- К.:Юниор, 1998.-384с.
9. Рикалюк Р.Є., Стягар О.М., Данчак П.В. Вступ до комп'ютерних мереж. Текст лекцій.- Львів: Львів. ун-т, 1996.-60с.
10. Фролов А.В., Фролов Г.В. Сети комп'ютеров в вашем офисе.- М.:Диалог-МИФИ, 1995.-272с.

 
 

Цікаве

Загрузка...