WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Архітектура Ethernet - Реферат

Архітектура Ethernet - Реферат

Pare). Для зв'язку між вузлами мережі необхідними є дві виті пари провідників: одна - для передавання, інша - для приймання інформації. Звичайно, замість двох кабелів по одній парі витих провідників у кожній використовують один кабель з чотирма парами провідників. Окрім економії та технічних переваг, це створює можливість переходу на більш швидкісні мережні архітектури без заміни самого кабелю.
Фізична топологія - зірка: кожен вузол мережі з'єднується зі своїм портом кабельного центру кабельним променем, що не повинен перевищувати довжини 100 м. На кінцях кабелю за допомогою спеціального обтискаючого інструмента встановлюються 8-контактні розняття RJ-45. Найбільш поширеними є 8-ми та 16-ти портові кабельні центри, що комплектуються зовнішніми адаптерами електромережі. Звичайно, один з портів призначається для з'єднання з наступним кабельним центром (перехрещеними парами провідників). Більшість кабельних центрів мають також розняття для під'єднання тонкого коаксіального кабелю, що дає змогу гнучко комбінувати фізичну топологію мережі Ethernet та обидва найбільш поширених типи кабелю. Найбільш вразливе місце Ethernet на витій парі - кабельний центр, вихід з ладу якого паралізує всівузли мережі, з'єднані з ним витими парами.
Слід відмітити основні характеристики та переваги витої пари:
" фізична топологія - зірка;
" максимальна довжина променя - 100 м;
" до кожного вузла під'єднується лише один кабель;
" пошкодження кабелю виводить з ладу лише один мережний вузол;
" несанкціоноване прослуховування пакетів у мережі ускладнюється
Формати фреймів Ethernet
Весь обмін інформацією в мережі відбувається за допомогою фреймів (Frame - кадр, бітова послідовність) - пакетів MAC-підрівня канального рівня, що визначаються стандартом IEEE802.3 та мають незначні відмінності в реалізації для протоколів TCP/IP та IPX/SPX.
Таблиця. Структура фрейма Ethernet
Преамбула Заголовок Дані Контрольна сума
8 байтів 14 байтів 46-1500 байтів 4 байтів
Послідовність для синхронізації приймача, що закінчується маркером початку пакета Містить MAC-адреси пунктів призначення та передавання (по 6 байтів) та поле довжини (IPX/SPX) або типу протоколу (TCP/IP) Вмістиме цього блока залежить від типу фрейма CRC-код для контролю вірогідності передавання
Фрейм розпочинається преамбулою, що відповідає за побітову синхронізацію передавання та приймання даних мережними адаптерами. З цією метою в преамбулі сім разів повторюється байт 10101010. Початок надходження інформації визначає маркер 10101011. У полі адреси пункту призначення пакета, що має довжину 2 або 6 байтів, міститься MAC-адреса мережного адаптера вузла, якому адресується інформація. Перший біт адреси визначає тип відправлення: 0 - для конкретного вузла, 1 - для групи вузлів. Поле адреси відправника пакета містить MAC-адресу мережного адаптера вузла, що здійснив передавання інформації. Це поле має таку ж довжину, як і поле адреси пункту призначення пакета, а його перший біт завжди дорівнює 0. Заголовок закінчується полем довжини блока даних, розмір якого становить 2 байти. Фрейм Ethernet_ІІ замість поля довжини містить тип мережного протоколу, що здійснив відправлення цього пакета. Такий тип фреймів використовується протоколом TCP/IP. Конкретний тип фрейма вказується під час завантаження мережного драйвера.
Структура поля блока даних визначається стандартом IEEE802.2 LLC-підрівня канального рівня.
Окрім цього, стандарт IEEE802.3 визначає максимальну (1518 бітів) та мінімальну (512 бітів) довжину фрейма.
Обмеження на мінімальну довжину фрейма пов'язане з механізмом виявлення конфліктів. У процесі передавання надто коротких повідомлень вузол може закінчити передавання кадру до моменту виявлення колізії. У цьому випадку вузол вважатиме передавання успішним і не робитиме спроб повторного передавання. Час, протягом якого вузол може виявити наявність у каналі фрейма, відправленого іншим вузлом, називається вікном конфліктів. Довжина вікна конфліктів визначається сумарним часом поширення сигналів між двома крайніми вузлами. Вважається, що за час, який дорівнює вікну конфліктів, вузол захоплює середовище передавання, оскільки за цей час всі інші вузли зобов'язані виявити наявність пакета в каналі. Стандарт визначає максимальну тривалість вікна конфліктів, яка використовується для обчислення максимальної довжини мережі та мінімального розміру фрейма.
Максимальна довжина фрейма пов'язана з ймовірністю появи в ньому помилки під час передавання.
У кінці фрейма знаходиться поле контрольної послідовності (CRC-коду) кадру, що має довжину 4 байти та обчислюється за допомогою стандартного полінома 32-ого степеня.
Список лiтератури
1. Администратор сетевой операционной системы NetWare v.3.11.- К.:АО "Квазар-Микро", 1994.-191с.
2. Баня Е.Н. Компьютерные сети.- К.:СВІТ, 1999.-112с.
3. Буров Є. Комп'ютерні мережі.- Львів:БаК, 1999.-468с.
4. Галіцин В.К., Левченко Ф.А. Багатокористувацькі обчислювальні системи та мережі.- К.:КНЕУ, 1998.-360с.
5. Горлач В.М., Макар В.М. Побудова та адміністрування INTRANET-мереж Ч.1. Основи мережних технологій. Тексти лекцій.- Львів: Львів. ун-т, 1999.-45с.
6. Горлач В.М., Макар В.М. Побудова та адміністрування INTRANET-мереж Ч.2. Адміністрування мереж Windows NT. Тексти лекцій.- Львів: Львів. ун-т, 1999.-41с.
7. Гук М. Локальные сети Novell. Карманная энциклопедия.- СПб:Питер, 1996.-288с.
8. Кулаков Ю.А., Луцкий Г.М. Компьютерные сети.- К.:Юниор, 1998.-384с.
9. Рикалюк Р.Є., Стягар О.М., Данчак П.В. Вступ до комп'ютерних мереж. Текст лекцій.- Львів: Львів. ун-т, 1996.-60с.
10. Фролов А.В., Фролов Г.В. Сети комп'ютеров в вашем офисе.- М.:Диалог-МИФИ, 1995.-272с.

 
 

Цікаве

Загрузка...