WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Шахрайства з використанням пластикових платіжних карток - Реферат

Шахрайства з використанням пластикових платіжних карток - Реферат

найбільшим у світі джерелом підробних карток.
У 1990 році Королівською поліцією Гонконгу було нанесено серйозний удар по діяльності злочинних угруповань, що займалися виготовленням підробних кредитних карток. Це, а також майбутній перехід в 1997 році Гонконгу під юрисдикцію Китайської народної республіки, змусили кримінальних елементів шукати нові територiї для своєї діяльності і перемістити частину підпільної індустрії в інші країни. Зокрема, значно зріс вплив груп азійських кланів у Канаді, США, країнах Європи.
Спочатку (у 1990-91 р.р.), при підробці кредитних карток ці угруповання користувались, як правило, кредитною інформацією азійського походження, проте, пізніше вони почали використовувати інформацію,одержану із країн Європи, а також США і Канади.
Після 1993 року було проведено численні арешти у Гонконзі та Токіо, коли у затриманих злочинців китайського походження було вилучено значну кількість підробних кредитних карток. Також неодноразово затримувались кур`єри китайського походження, які доставляли підробні картки на Далекий Схід, до Європи, Північної Америки та Південної Африки. Підробка карток - одна з головних спеціалізацій кримінальних груп Гонконгу, які задіяні на усіх етапах: від виробництва підробних карток та окремих компонентів, нанесення на них кредитної інформації і до використання фальшивих карток в усьому світі.
За оперативними даними злочинні синдикати Гонконгу виробляють картки та голограми у Китаї. Служба державної безпеки Китаю у 1994 році знешкодила дві фабрики (у містах Beijing та Shantau ), які спільно виробили та реалізували близько 110 000 підробних голограм для карток Visa та MasterCard. П`ять майстерень по нанесенню інформації на картки були знищені на території Гонконгу за останні роки, але є інформація про наявність ще двох підпільних підприємств. Вони дуже мобільні та легко монтуються (демонтуються), що перешкоджає їх успішному викриттю органами поліції.
Картки розповсюджуються за допомогою кур`єрів, агентів з доставки, поштою, при цьому використовуються схеми та маршрути, подібні до транспортування наркотичних речовин. Злочинні синдикати Гонконгу активно залучають до своєї діяльності осіб кавказького регіону для доставки та використання карток, оскільки у деяких країнах вони менше викликають підозру, ніж мешканці Сходу.
За даними М.О.К.П. - Інтерполу, на базі азійських громад у Північній Америці склалася добре організована злочинна мережа, пов'язана з підробкою і використанням кредитних карток. Існують оперативні відомості, що на території Канади знаходиться, як мінімум, шість діючих комплектів устаткування для виготовлення та підробки карток. Причому, злочинні групи можуть не тільки придбати устаткування, але й викрасти його. В одному із шпиталів у Монреалі апарат для нанесення інформації на кредитні картки викрадався двічі.
Підроблені картки досить легко транспортуються. Таким чином, немає географічного регіону, який вважався б захищеним від розповсюдження підробок. За даними Інтерполу, 42% підробних карток мають походження з Азіатсько - Тихоокеанського регіону, 36% - з країн Європи та 19% - з Північної Америки. Тому підробка кредитних карток - це глобальна проблема, яка не знає державних кордонів. Правоохоронні органи різних країн, навпаки, мають безліч юридичних перешкод, що ускладнюють їх роботу. Наприклад, кредитна інформація (дані про власників карток, стан їх рахунків, номери діючих карточок тощо ) може бути зібрана злочинцями у Канаді, і надіслана до Європи чи кудись ще для подальшого використання. У той же час, така інформація може бути зібрана в Австралii, США чи Японiї, після чого використана у Канаді. Підроблені картки, які були вироблені та використані в одній країні, можуть після цього швидко переправлятися і використовуватись в іншій країні. Такий стан речей значно ускладнює роботу поліції, особливо, коли у злочинну діяльність втягнуто декілька злочинних угруповань, працюючих у різних країнах і навіть на різних континентах.
Рівень законодавчого регулювання відповідальності за незаконне використання платіжних карток у різних країнах неоднаковий. Якщо такі країни як Канада, США, Великобританія мають достатньо розвинуте законодавство з цього приводу, то деякі країни, наприклад, Іспанія, взагалі не мають у своєму кримінальному законодавстві такого терміну, як кредитна картка. Більшість країн знаходиться на етапі внесення відповідних доповнень з метою створення законодавчої бази для протидії цим злочинам.
Інтерпол не може примусити країн-членів прийняти необхідні закони, але він надає рекомендації з цих питань і постійно звертається до правоохоронних органів з проханням, щоб вони довели своїм національним законодавчим органам необхідність прийняття того чи іншого закону.
Повністю зрозуміло, що всі схеми шахрайств з використанням платіжних карток, які використовуються у Західно-Європейських країнах неминуче рано чи пізно з`являться у країнах Східної Європи. Єдина зброя проти цього - вивчення позитивного досвіду інших країн, розробка відповідного законодавства, поліпшення системи навчання та тренування співробітників правоохоронних органів та банківського персоналу.
Як показує практика, при розслідуванні шахрайств з використанням кредитних карток запорукою успіху є добре організована міжнародна взаємодія між правоохоронними органами, фірмами виробниками пластикових магнiтних карток і фінансово-кредитними закладами. Необхідною умовою є також скоординована робота поштових закладів і митних органів, що дає можливість виявляти і перехоплювати партії підробних карток ще при ввезені в країну або відстежувати їх подальший рух та викривати структуру злочинної організації.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Котляревский А.И. Международный опыт расследования мошенничества с использованием кредитных карточек // Бюллетень МВД Украины № 120, 1977. С.73.
2. Куранов А. И. Безопасность банковской информации. //Сис-темы безопасности. - 1995, № 4.
3. Попов А.Ф. Захист персональних комп'ютерів. - Київ: Україна, 1998.
4. Лестер А., Пратт. Обманные операции в банковском деле.- М., 1995.
5. Finance/Banking Security Issues: 1994 Survey // Datapro Reports on Banking Automation McGraw-Hill Inc., February, 1995 pp. 101-108

 
 

Цікаве

Загрузка...