WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Шахрайства з використанням пластикових платіжних карток - Реферат

Шахрайства з використанням пластикових платіжних карток - Реферат


Реферат на тему:
Шахрайства з використанням пластикових платіжних карток
Шахрайство з платіжними пластиковими картками, як серйозна проблема, постало у 90-і роки і пов'язано з неправомірним використанням як кредитних, так і дебітних карток. Цей вид злочинів вирізняється простотою, відсутністю насилля, а також тим, що потерпілі; банк і законний власник картки, як правило, ніколи не бачать злочинця. У цьому огляді, в основному, викладені проблеми, пов'язані з незаконним використанням кредитних карток [1]. При цьому слід пам'ятати, що більшість способів, які використовуються при шахрайстві із кредитними картками, притаманні й новій проблемі шахрайств з дебітними картками.
Загальний обсяг реалізації за допомогою кредитних карток складає щороку майже 7 трильйонів американських доларів. У порівнянні з цією цифрою, річні збитки від шахрайських дій складають менше половини одного відсотка від загального грошового обігу - приблизно 1,3 мільярди доларів CША. Хоча збитки становлять і невеликий відсоток від загального обсягу, але сама сума є вражаючою. Постійне збільшення цієї цифри свідчить про існування кримінальної підпільної індустрії, пов'язаної з незаконним використанням пластикових карток.
Найвідоміші компанії по випуску кредитних карток - Visa International і MasterCard International, причому Visa охоплює більшу частину існуючого ринку. Фінансові заклади, які є філіалами цих двох компаній, тільки в одній Канаді випустили майже 25 млн. кредитних карток, із яких 55475 штук вже були використані для вчинення шахрайських дій.
У 1993 році у Франції в обігу було 21 810 000 карток, за допомогою яких було здійснено 2,188 млн. транзакцій (27% від загальної кількості банківських операцій, які вимагають підпису клієнту) на суму більше 775 тисяч мільйонів французьких франків.
Найбільшу загрозу для системи платежів з використанням пластикових карток становить їх підробка. Ця форма шахрайства найдинамічніше розвивається і створює великi труднощі як при розслідуванні, так і при підрахунку збитків. Шахраї використовують номери справжніх карток, причому власники карток навіть не здогадується про це.
До 1990 року підробка кредитних карток взагалі була мало відома. Але вже у 1993 році Visa і Mastercard втратили 72 млн. доларів США внаслідок шахрайських дій, із яких 16, 8 млн. ( 23, 4 % ) безпосередньо пов'язані з підробкою карток. До 1994 року даний злочин становив вже 28,6% загальної кількості шахрайських дій з картками ( зростання на 5% ).
Історія кредиту така ж давня, як і торгівля. Кредитні операції згадуються ще в ассірійських табличках, які датуються другим тисячоліттям до нашої ери. Найближчим аналогом сучасних кредитних карток були печатки на перстнях тевтонських лицарів у середні віки. Кожну печатку із зображенням лицарського символу, було зафіксовано у ремісника, який її виготовив. Перелік цих зображень розповсюджувався серед торговців, проживаючих поблизу фортеці. Завдяки цьому ремісники, торговці, власники готелів мали змогу надсилати рахунки у фортеці для подальшої сплати.
Іншим аналогом сучасних кредитних карток можна вважати листи Лоренцо Медичi, видані ним у 15 столітті своїм представникам, що подорожували Европою у межах його банківської імперії.
У США, наприкінці першої світової війни, нафтові компанії та представники готельного бізнесу запропонували обмежене використання дорожних карток. Ідея полягала в тому, що картка мала підтверджувати наявність добрих відносин між клієнтом і компанією, яка випустила картку до обігу. Оплата за товари та послуги здійснювались після повернення клієнта із подорожі додому.
У 1950 році підприємець Френк Х. Мак Намара, що займався в основному пропагандою делікатесних страв, вирішив, що кредитну картку можна використовувати не лише в одному ресторані. Звідси народилася ідея карток Diners Club, які зараз широко використовуваються в індустрії туризму і розваг. Пізніше до них додалися картки Carte Blanche і American Express.
Національний Банк Франклiна ( Нью-Йорк ) був першим фінансовим закладом, який розпочав випуск банківських карток у 1951 році. Згодом всього через чотири роки до цієї діяльності приєднались біля сотні інших фінансових установ. По картках надавався кредит на термін 30 діб без будь-якої оплати з боку покупця. Інтерес фінансового закладу, який випускав картки, полягав у 3-4 відсотках, сплачуваних йому торгівельними організаціями за купівлю товару з використанням кредитної картки.
Проте, незабаром стало зрозуміло, що ці відсотки не покривають видатки на організацію системи оплати кредитними картками. Тоді було запропоновано так звану револьверну систему кредиту з використанням процентної ставки. Таким чином, у 1956 році з'явилися картки Bankamericard (тепер Visa), а згодом за ними Master Charge (MasterСard ).
У Канаді перші банківські картки Chargex (згодом Visa) з'явились 1968 року. Цікаво, що вже в перший день їх появи було зареєстровано два випадки шахрайства із їх використанням.
Шахрайське використання викрадених або загублених кредитних карток залишається найрозповсюдженішим злочином [1]. Але існують деякі інші різновиди: надання анкетних даних при одержанні кредитної картки, які не відповідають дійсності; повна або часткова її підробка. В разі різкого зростання суми збитків компанії вживають термінових зусиль по введенню нових заходів безпеки. Засоби протидії крадіжкам і шахрайському використанню пластикових карток, як засобу платежу, удосконалюються з роками, але це складні та дорогі заходи.
Сьогодні компанії намагаються випускати картки на невеликі суми з метою зменшення можливих збитків від їх незаконного використання. За даними служби безпеки фірми Visa International, збитки від шахрайств з використанням карток знаходяться на рівні 0,10 - 0,15 % від загального об`єму транзакцій. Безумовно, цей показник коливається для різних країн та регіонів: найнижчий показник у Скандінавських країнах та Франції, а найвищий - у Росії.
Згідно інформації служби безпеки фірми MasterCard International, майже 90 % всіх підроблених кредитних карток використовуються або є підозра, що вони використовувались представниками організованих злочинних груп, здебільшого пов'язаних з Азійськими кланами, особливо, Гонконгу, який є

 
 

Цікаве

Загрузка...