WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Кримінологічна характеристика злочинів та некриміналізованих діянь, що вчиняються з використанням комп'ютерних мереж (пошукова робота) - Реферат

Кримінологічна характеристика злочинів та некриміналізованих діянь, що вчиняються з використанням комп'ютерних мереж (пошукова робота) - Реферат

його першочерговим на оброблення і відправлення за вказаними адресами. Після нього реєструють другорядні фіктивні доручення з метою приховування основної "проводки". Відразу ж після оплати основного платіжного доручення багаточисельні другорядні фіктивні доручення дезорганізують систему взаєморозрахунків банку зі своїми клієнтами і на деякий час повністю паралізують її. На практиці це може мати таку схему. До банку "А" (потерпіла сторона) надходить основне фіктивне платіжне доручення від імені банку "Б", який має з банком "А" кореспондентські відносини. Операція переказу грошових коштів займає декілька хвилин. Потім сума відразу ж неоднаковими частинами переказується до банків "В", "Г", "Д", "Ж", що мають кореспондентські відносини з банком (банками) "Б", але не мають таких з банком "А". Цей алгоритм переведення грошей повторюється декілька разів з метою відмивання коштів і приховування слідів злочину, після чого суми переказуються до іноземних банків, конвертуються у відповідну валюту. Через певний час уже "чисті" гроші з банків, де вони опинилися після каскаду операцій по відмиванню, переказуються до банку потрібної країни на рахунок "замовника" акції.
9. Способи виготовлення або підроблення готівкових грошей і фіктивних безготівкових коштів з використанням засобів комп'ютерної техніки.
9.1. Кримінальна "емісія" готівкових грошових коштів виготовлення фальшивих грошових знаків з використанням засобів комп'ютерної техніки: персональних ЕОМ, високоякісних принтерів, кольорових сканерів та спеціального програмного забезпечення тощо.
9.2. Незаконна "емісія" цінних паперів:
9.2.1. Підроблення чеків, акцій, облігацій, боргових документів та інших цінних паперів за допомогою засобів комп'ютерної техніки з метою використання їх як заставних гарантій при одержанні позик або для реалізації. Схема вчинення: потенційний злочинець відкриває банківський рахунок на підставну особу, вносячи обов'язковий мінімальний вклад. Пізніше на цей рахунок розміщаються реальні, але "підправлені" чеки, інші цінні папери, які доручаються банку інкасувати в інтересах власника рахунку. Кошти, що надійшли на рахунок власника інкасованих цінних паперів, знімаються до того, як компанія, що сплатила кошти по інкасаційній операції, встигає виявити, що має справу з підробленими документами. Рахунок у банку зловмисника потрібен з двох причин. Перша - при інкасуванні цінних паперів банком платник по зобов'язаннях, що виникають у нього з пред'явлених йому до сплати документів, менше звертає увагу на їх перевірку, ніж тоді, коли їх представить фізична або небанківська юридична особа. Водночас, якщо працівники компанії і виявлять підроблення, то для зловмисника це не страшно, оскільки рахунок у банку оформлено на підставну особу, тому встановити реально підробника цінних паперів непросто, а іноді і неможливо.
9.2.2. Комп'ютерне виготовлення повністю фальшивих обігових документів (чеки, акції, облігації державної позики, боргові документи), які використовуються як застава, або як надана гарантія для одержання позик; для здійснення розрахунків по операціях міжнародної торгівлі.
Ознака фальшивок - реалізуються із значною знижкою, але так буває не завжди. З метою вуалювання таких діянь злочинці намагаються встановити вартість цінних паперів ближче до реального курсу на ринку, але все ж таки з певною знижкою.
9.2.3. Комп'ютерне виготовлення первинних банківських гарантій, які можуть продаватися із значною знижкою банкам, реєструватися фондовими біржами, забезпечуватися ідентифікаційними номерами і подаватися як довгострокові інвестиційні інструменти.
9.2.4. Виготовлення фальшивих кредитних карток або їх підроблення шляхом незаконного копіювання оригіналів з використанням засобів комп'ютерної техніки.
За допомогою таких карток злочинці-кардери розкрадають великі суми готівки з банкоматів або ж скуповують цінні речі у магазинах, обладнаних банкоматами, а потім перепродають їх скупникам краденого, накопичуючи таким чином значні суми за відносно короткий час.
Напередодні здійснення грошової реформи працівники служби боротьби з економічною злочинністю знешкодили групу фальшивомонетників, що діяли на території Харківської та Луганської областей і займалися виготовленням фальшивих карбованців. До складу підпільної лабораторії входили чотири особи, серед них - висококваліфікований програміст. Під час затримання у фальшивомонетниківвилучено комп'ютерну та розмножувальну техніку, 100 купюр номіналом 1 млн крб.
Приблизно тоді ж була затримана ще одна група у складі дев'яти осіб. Вона "обслуговувала" Запорізьку та Дніпропетровську області, протягом двох років виготовляючи фальшиві долари США з використанням спеціальної комп'ютерної програми. На фальшивках було вдало імітовано деякі захисні елементи: рельєфне зображення - шляхом тиснення паперу, захисні волокна - накладенням забарвлених волокон вати. Комп'ютер і лазерні принтери вилучено, а під час обшуків на квартирах членів групи виявлено 200 купюр номіналом 100 доларів, папір, клей, заготовки.
Яскравим прикладом кримінального підроблення документів, печаток, штампів тощо є такий приклад. У Санкт-Петербурзі розкрита діяльність групи місцевих шахраїв, яка завдала збитки одному з найбільших банків Росії на суму 10 млрд крб. У процесі слідства з'ясувалось, що злочинці використовували спеціальну комп'ютерну програму, яка дозволяє виготовляти фальшиві документи будь-якого ступеня складності. В комп'ютерній базі даних злочинної групи зберігалися зображення печаток та реквізитів усіх головних петербурзьких банків, митниці, районних адміністрацій, податкової міліції, нотаріусів. Якість одержаних за допомогою комп'ютера фальшивок може бути настільки високою, що підроблення можливо виявити лише при проведенні спеціальної експертизи.
Список використаної літератури:
1 Аналіз та оцінку таких поглядів див.: Климник Ю. В плену новой утопии. - Бизнес. -1994. - №10(65). - 15 марта.
2 Попович В.М. Злекгронные расчеты: панацея от криминальных эмиссий или катализатор углубления криминализации банковской системи? // Бюллетень законодательства и юридической практики Украины. -1994. - № 2. - С.57.
3 Веб-сайт в INTERNEThtt:// www.portelnetwork.com/
4 Попович В.М. Межбанковские расчеты - неисчерпаемые возможности для злоупотреблений. - Бізнес. -1994, - № 7, -С.27.
5 Основні безготівкові форми розрахунків - це платіжне доручення; вимога-доручення; акредитивна форма розрахунків, розрахункові трансакції з використанням векселів та чеків (детальніше про це див.: Попович В.М. Правові основи банківської справи та її захист від злочинних посягань. - К., 1995. -С. 96-130.
6 Попович В.М. Там само. -С. 194-258.
7 Згідно з чинним законодавством строк зберігання фінансово-господарських документів становить три роки.
8 Розосередити.
9 Переміщення (перекази) коштів.
10 Помилки полягали перш за все у виборі ними криміналізованих способів використання фіктивних безготівкових коштів.
11 Проблеми борьбы с преступностью в капиталистических странах:
12 Ежемесячный информационный бюллетень ВИНИТИ, М., 1986. ;12.С.12-13; 1987. №6. С.12; Борьба с преступностью за рубежом: Ежемесячный информационный бюллетень ВИНИТИ, М.,1992. №5.С.65.

 
 

Цікаве

Загрузка...