WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Перспективи розвитку методів і засобів комп’ютерної анімації - Реферат

Перспективи розвитку методів і засобів комп’ютерної анімації - Реферат


Реферат на тему:
Перспективи розвитку методів і засобів комп'ютерної анімації
На ринку графічних редакторів, які включають засоби анімації зображень, спостерігається певна спеціалізація. З одного боку представлені невеликі за обсягом програми для створення анімацій, графічні зображення для яких готуються за допомогою інших, більш потужних графічних редакторів. До них відносяться різноманітні програми для створення баннерів, GIF-аніматори і т. п. З іншого боку представлені потужні графічні редактори (Photoshop, CorelDROW), до складу яких включені спеціальні програми для анімації зображень. Однак функціональні можливості таких програм по анімації зображень суттєво обмежені. Проміжне місце за можливостями створення зображень але передове за можливостями їх анімації займають спеціальні програми для створення відеофільмів (Macromedia Flash). Суттєвою особливістю таких програм є використання вмонтованої мови опису сценаріїв (ActionScript). Окрему нішу займають потужні засоби для створення і анімації тривимірних зображень (3D MAX, Maya), засоби для анімації персонажів (Poser).
Версії графічних редакторів оновлюються практично щорічно. Вони вже досягли такого рівня, що з кожною черговою версією вводяться в основному "косметичні" поліпшення: змінюється інтерфейс, забезпе-чуються настроювання під конкретного користувача, інтеграція з іншими (як правило, "своїми") розробками, додаються другорядні функції. В наявності досягнення редакторами визначеної планки своїх можливостей. Тому вагомим аргументом при виборі того чи іншого графічного редактора є особисті симпатії, досвід роботи, рекомендації колег.
Перспективи розвитку засобів комп'ютерної анімації автор бачить в напрямках:
- покращання зручності роботи користувачів шляхом спрощення та "олюднення" інтерфейсу;
- інтелектуалізація інтерфейсу;
- підвищення швидкодії;
- підвищення точності формування елементів та трансформації зображень;
- забезпечення мінімуму деформації зображень при їх перетвореннях;
- спеціалізація засобів для вирішення конкретного класу задач.
- підвищення ефективності шляхом врахування особливостей процесу стирання і створення зображень.
Методологія анімації, що впроваджувалась історично з розвитком відповідних засобів, в даний час не є надто досконалою і ще мало досліджена. Мало досліджені також метрологічні характеристики як статичних, так і динамічних зображень. З великою вірогідністю можна прогнозувати, що якісний скачок в розвитку засобів комп'ютерної анімації буде пов'язаний якраз з розвитком досліджень методології анімації, винайденням нових методів та принципів анімації, досліджен-ням метрологічних характеристик зображень.
Методичні вказівки до виконання контрольної роботи студентами
Навчальнимпланом для студентів заочної форми навчання передбачено виконання контрольної роботи з дисципліни "Комп'ютерна анімація". Узагальнена тема контрольної роботи - "Розробка інтерактивного відеофільму в середовищі Flash". Конкретна тематика завдань узгоджується з викладачем під час установчої сесії.
В текстовій частині контрольної роботи потрібно представити:
· розробку сценарію відеофільму;
· обґрунтування використання конкретних інтерактивних елементів і інших засобів Flash для відтворення сценарію;
· обґрунтування використання конкретних принципів анімації в рамках відеофільму;
· детальний опис етапів розробки відеофільму;
· окремі ілюстрації, а при невеликому обсязі і всі ключові кадри відеофільму;
· оцінку параметрів відеофільму (обсяг файлів, час демонстрації окремих фрагментів).
Контрольна робота подається в роздрукованому вигляді обсягом 5-6 сторінок формату А4 з додатком комп'ютерних файлів на дискеті 3,5". Додаток повинен містити текстовий файл роботи та файли відеофільму з розширеннями .fla, .swf, та .html.
Контрольна робота реєструється в інституції та на випускній кафедрі і подається викладачеві на рецензування. Якщо робота відповідає завданню, вимогам до обсягу і змісту, викладач накладає візу "До захисту", а в противному випадку - "На доопрацювання". Допущена до захисту робота захищаються студентом особисто в визначені інституцією терміни (як правило, в день консультації перед іспитом). На захисті контрольної роботи студент демонструє відеофільм та пояснює процес його створення. Роботи, виконані не самостійно, про що свідчить використання текстових та файлових фрагментів з інших робіт та некомпетентність у рішеннях і матеріалах, направляються викладачем на доопрацювання. Студент допускається до іспиту тільки за умови захищеної контрольної роботи.
Список використаної літератури:
1. Д. Мюррей, У. ван Райпер. Энциклопедия форматов графических файлов: пер. с англ.. - К.: Издательская группа BHV, 1997. - 672 с.
2. Кузнецов И. Анимация для интернета: краткий курс. СПб: Питер, 2001.- 288 с.
3. Мук К. ActionScript. Подробное руководство.- Пер. с англ. - СПб: Символ-Плюс, 2002.- 792 с.
4. Миронов Д. CorelDraw9: Учебный курс.- СПб: Питер, 1999. - 494 с.
5. Стразницкас М. Эффективная работа с Photoshop 5 - СПб: Питер, 1999. - 704 с.
6. Maya 4. Учебный курс / Дж. Ламмерс, Л. Гудинг. - СПб.: Питер, 2003. - 496 с.
7. Бурлаков М.В. CorelDRAW 11. - СПб.: БХВ-Петербург, 2003. - 720 с.
8. Сандерс Б. Flash ActionScript: учебный курс. - СПб.: Питер, 2001. -384 с.
9. Тайц А.М., Тайц А.А. CorelDRAW Graphics Suite 11: все программы пакета. - СПб.: БХВ-Петербург, 2003. - 1200 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...