WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Анімація засобами imageready - Реферат

Анімація засобами imageready - Реферат

звичайно, спричиняє ускладнення програми. Для роботи з ним недостатньо знати, що роблять конкретні команди чи інструменти. Необхідно уявляти собі суть процесів обробки зображення, володіти хоча б основами теоретичних знань про растрову і векторну графіку, про тонову і кольорову корекцію та інше.
Робоча область Photoshop включає строку меню, рядок стану, інструментальні палітри та інформаційне поле.
Рядок меню розміщується в верхній частині вікна Photoshop і містить дев'ять основних меню: File (Файл), Edit (Редагування), Image (Зображення), Layer (Шар), Select (Вибір), Filter (Фільтр), View (Вид), Window (Вікно),Help (Допомога).
Рядок стану, що розміщується в нижній частині робочої області, містить основну інформацію про файл і ту інформацію про комп'ютер, яка стосується Photoshop: масштаб, меню інформаційного поля, повідомлення. Меню інформаційного поля містить п'ять команд:
· Document Sizes (Розміри документів) - при наявності в документі шарів вказує два значення - розмір файлу зображення в згладженому виді і розмір файлу зображення з шарами;
· Scratch Sizes (Розміри робочих дисків) - зліва вказується розмір оперативної пам'яті, що використовується в даний час, а справа - загальний обсяг доступної оперативної пам'яті;
· Efficiency (Ефективність) - відсоток вказує достатність оперативної пам'яті для обробки поточного зображення;
· Timing (Хронометраж) - показує, скільки часу необхідно Photoshop для обробки останньої команди;
· Current Tool (Поточний інструмент) - відображає просте позначення інструмента, що використовується в даний час.
Повідомлення містять інформацію про поточне зображення, призначення команди і т.п.
Інструментальні палітри являють собою діалогові вікна, призначені для настроювання параметрів основних інструментів та проведення деяких операцій з зображеннями. Вони розміщуються зверху робочої області, надаючи швидкий доступ до команд і можливостей програми. Як правило, відкритими залишають тільки ті палітри, які найчастіше використовуються. В Photoshop використовуються палітри: Tools (Інструменти), Navigator (Навігатор), Info (Інфо), Палітра параметрів, Color (Синтез), Swatches (Каталог), Brushes (Пензлі), Layers (Шари), Chennels (Канали), Paths (Контури), History (Протокол), Actions (Операції).
Вікна програм ImageReady і Photoshop дуже схожі. Різниця полягає в вилученні та переміщенні деяких інструментів та появі нових вікон: Animation (Анимация), Rollover (Ролловер), Image Map (Карта ссылок).
Програму ImageReady можна запустити зі списку Программы системного меню Пуск, за допомогою ярлика, або безпосередньо з програми Photoshop.
Вікно Animation (Анимация), яке можна відкрити, клацнувши на відповідній вкладці, спочатку містить один кадр, інструменти створення і видалення кадрів та тестового програвання анімації. Після того, як відкрито або створено зображення (бажано, щоб всі його елементи знаходились в різних шарах), можна додавати кадри і змінювати в них положення окремих елементів зображення, їх колір та інші параметри.
Створення простих анімацій в Photoshop за допомогою програми ImageReady передбачає такі етапи:
· створення початкового зображення;
· створення кількох ключових кадрів (створюється новий кадр і робиться переміщення об'єкта);
· створення переходів з одного стану в інший за допомогою команди Tween (Промежуточный);
· проведення оптимізації за допомогою спеціальної опції;
· визначення часових інтервалів для кожного кадру чи для анімації в цілому;
· збереження файлу з потрібними якістю і розміром.
В діалоговому вікні, яке викликається командою Tween (Промежуточный), можна задати напрям формування послідовності проміжних кадрів (до кадру "до" - Previous Frame, та до кадру "після" - Next Frame). Можна також визначити кількість проміжних кадрів і те, які параметри зображення будуть враховуватись при створенні проміжних кадрів:
· Position (Позиция) - положення елементів зображення в кадрі;
· Opacity (Непрозрачность) - поступовість перетворення кольору елементів зображення;
· Effects (Эффекты) - будь-які стилі шарів: тіні, рельєфи, відблиски, що застосовані до елементів зображення.
Ролловер, що створюється в програмі ImageReady, являє собою набір зображень, які змінюють одне одного при взаємодії з курсором миші. Зовнішній вигляд ролловера пов'язується з такими подіями: Over (Над), Down (Вниз), Up (Вверх), Click (Щелчок), Out (Наружу), None (Отсутствие). Ролловер може включати не всі шість, а тільки частину станів. Більшість ролловерів для Web мають два стани: None (Отсутствие) і Over (Над). Це забезпечує менший обсяг файлу і полегшує сприйняття Web-сторінки користувачем. Створюють ролловери в вікні Rollover (Ролловер).
Палітра карт посилань Image Map (Карта ссылок) надає інструменти малювання форм на поверхні зображення, призначення цим зонам посилань на Web-сторінки, файли, звуки або анімацію. Можна також задати текст підказки, яка випливає при наведенні курсору на посилання.
За допомогою палітри Optimize (Оптимизация) можна вибрати Web-безпечний формат файлу для його збереження, задати якість вибраного формату і вибрати різновид завантаження зображення (прогресивний чи черезрядковий).
При експорті зображення в HTML-формат ImageReady автоматично генерує сценарій мовою JavaScript. Для того, щоб читач Web-сторінки побачив ролловерні ефекти, треба, щоб ця мова не була відключена в його броузері.
Список використаної літератури:
1. Д. Мюррей, У. ван Райпер. Энциклопедия форматов графических файлов: пер. с англ.. - К.: Издательская группа BHV, 1997. - 672 с.
2. Кузнецов И. Анимация для интернета: краткий курс. СПб: Питер, 2001.- 288 с.
3. Мук К. ActionScript. Подробное руководство.- Пер. с англ. - СПб: Символ-Плюс, 2002.- 792 с.
4. Миронов Д. CorelDraw9: Учебный курс.- СПб: Питер, 1999. - 494 с.
5. Стразницкас М. Эффективная работа с Photoshop 5 - СПб: Питер, 1999. - 704 с.
6. Maya 4. Учебный курс / Дж. Ламмерс, Л. Гудинг. - СПб.: Питер, 2003. - 496 с.
7. Бурлаков М.В. CorelDRAW 11. - СПб.: БХВ-Петербург, 2003. - 720 с.
8. Сандерс Б. Flash ActionScript: учебный курс. - СПб.: Питер, 2001. -384 с.
9. Тайц А.М., Тайц А.А. CorelDRAW Graphics Suite 11: все программы пакета. - СПб.: БХВ-Петербург, 2003. - 1200 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...