WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → GIF-анімація - Реферат

GIF-анімація - Реферат

одному з форматів відео.
GIF Animator дозволяє також експортувати частину кадрів анімації зі створенням нового анімованого GIF-файлу або групи окремих GIF-файлів, що містять по одному кадру.
GIF Animator дозволяє легко і просто створити HTML-код для GIF-файлу, який потім може бути розміщений на відповідній Web-сторінці. При цьому потрібно, щоб GIF-файл знаходився в тій же папці, що і Web-сторінка.
GIF-анімація, що вставляється, може містити також гіперпосилання на задану URL-адресу.
Існують три основних способи істотного скорочення розміру анімованого GIF-файлу: скорочення колірної палітри, зменшення кількості кадрів (шарів), оптимізація окремих кадрів анімації. При цьому варто пам'ятати, що головною метою є одержання якісної анімації для Web-сторінки, а не файлу мінімального розміру. Тому варто шукати компроміс між якістю анімації і розміром файлу для його швидкої передачі по мережі. Найкращим способом для скорочення колірної палітри є використання глобальної палітри Global Palette для завдання кольору окремих кадрів. Якщо якісь кадри незначно розрізняються за колірною гамою, то немає необхідності створювати для них локальну палітру Local Palette, а, використовуючи вкладку General (Общие) вікна Preferences (Установки), додати ці кольори в Global Palette. Для кадрів, що мають істотні розходження в кольорі, створюють свої локальні палітри Local Palette, але видаляють з них кольори, спільні з кольорами глобальної палітри Global Palette.
Іншим способом скоротити розмір файлу є видаленняокремих кадрів, які не є необхідними, якщо це не приводить до значного спотворення анімації при її відтворенні. Також варто звернути увагу на розмір кадрів. Якщо анімований об'єкт займає малу частину вікна, то немає потреби зберігати для нього кадри того ж розміру, що і фон. Тому для кадрів з об'єктом можна задати менший розмір, вказавши його положення на логічному екрані, що істотно скоротить загальний розмір GIF-файлу.
Найбільш ефективним способом скорочення розміру файлу є оптимізація.
При оптимізації GIF-анімації здійснюється видалення надлишкових кольорів з палітри, які не використовуються в зображеннях, з'являються тільки один раз або близькі до кольорів, які часто використовуються. Також здійснюється зміна Global Palette додаванням до неї кольорів локальних палітр, що дозволяє скоротити кількість використовуваних локальних палітр, та видалення повторюваних частин зображень у кадрах.
Команди меню Video F/X (Видеоэффекты) дозволяють легко додати до анімації різні ефекти, але при цьому варто врахувати, що їхнє використання також збільшує розмір GIF-файлу.
Процес створення анімації з послідовності файлів включає:
· запуск GIF-аніматора і у вікні Startup Wizard (Мастер запуска) вибір самостійного створення анімації (Blank animation);
· вибір командою File?Add Images (Файл?Добавить картинку) відразу кілька файлів (це можна здійснити також шляхом перетягування фалів з вікна Провідника Windows на робочу область вікна GIF-аніматора);
· перехід на вкладку Preview (Предварительный просмотр) для перегляду анімації;
· перехід на вкладку Optimize (Оптимизация) і здійснення оптимізації файлу.
Процес створення анімації з відеофайлу включає:
· запуск GIF-аніматора і у вікні Startup Wizard (Мастер запуска) вибір Open an existing video file (Создание анимации из видеофайла);
· для виділеного файлу у вікні Add video (Добавить видео) у полях Subject (Тема) і Description (Описание) вказуються короткі відомості про файл;
· відкриття вікна Duration (Продолжительность) і при послідовному перегляді позначення мітками початку і кінця відповідних кадрів (якщо вставляється відеофайл цілком, то вікно Duration (Продолжительность) можна не відкривати);
· клацання на кнопці Open (Открыть) у вікні Add video (Добавить видео), при цьому всі виділені кадри відеофайлу послідовно розташовуються на панелі кадрів;
· додавання до анімації ефектів;
· збереження результату.
Висока якість і малий розмір вихідного файлу зробили в даний час програму Ulead GIF Animator 5.0 однією з самих популярних у Web- дизайнерів.
Список використаної літератури:
1. Інформатика: Комп'ютерна техніка. Комп'ютерні технології. Посібник/ За ред. О.І.Пушкаря - К.: Видавничий центр "Академія", 2001.- 696 с.
2. Білан С.М., Коваль Д.М. Засоби машинної графіки. Навчальний посібник. - Вінниця, ВДТУ, 2000 р.
3. Информатика. Базовый курс/ Симонович С.В. и др.- СПб: Питер, 2001.- 640 с.
4. Д. Мюррей, У. ван Райпер. Энциклопедия форматов графических файлов: пер. с англ.. - К.: Издательская группа BHV, 1997. - 672 с.
5. Кузнецов И. Анимация для интернета: краткий курс. СПб: Питер, 2001.- 288 с.
6. Flash 5. Библия пользователя/Рейнхардт Р., Ленц Д. - СПб: Диалектика, 2001.- 1200 с.
7. Лит Г., Финкельштейн Э. Flash 5 для "чайников".: Пер. с англ.: М.: Издательский дом "Вильямс", 2001.- 320 с.
8. Рейнхардт Р., Лотт Д. Macromedia Flash MX ActionScript. Библия пользователя. : Пер. с англ.- М.: Издательский дом "Вильямс", 2003. - 1280 с.
9. Мук К. ActionScript. Подробное руководство.- Пер. с англ. - СПб: Символ-Плюс, 2002.- 792 с.
10. Маров.М. Эффективная работа: 3ds max 4.- СПб: Питер, 2001.- 864 с.
11. Петерсон М. Эффективная работа с 3D Studio MAX 3.- СПб: Издательство "Питер", 2000. - 656 с.
12. Миронов Д. CorelDraw9: Учебный курс.- СПб: Питер, 1999. - 494 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...