WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Adobe Photoshop 6.0. Робота з шарами - Реферат

Adobe Photoshop 6.0. Робота з шарами - Реферат

з ними поэкспериментировать, ввійдіть у режим вільного трансформування відповідною командою, натисніть клавішу і, утримуючи, переміщайте обмежники. У залежності від того, якими обмежниками ви будете користатися, зображення буде чи нахилятися спотворюватися. Якщо потрібно проробити ці операції строго по чи горизонталі вертикалі, утримуйте ще і клавішу . Щоб результати ваших експериментів не виявилися закріплені в документі, замість фінального подвійного щиглика мишею у внутрішній області рамки, натисніть клавішу .
Параметри шару
Подвійний щиглик на мініатюрі шару в палітрі шарів, для всіх шарів крім фонового, відкриває діалогове вікно Layer Options. Це вікно дільника на три області. У першій знаходиться поле Name, що дозволяє призначити шару будь-яке ім'я. Під цим ім'ям він буде фігурувати в палітрі шарів. Друга область, Options, дозволяє додати шару прозорість і задати режим накладення пикселов. Третя область призначена для визначення режиму накладення каналів. Скористаємося останньої для того, щоб видалити біле фон навколо малюнка.
Список Blend If дозволяє визначити колірний чи альфа-канал, для якого буде задаватися режим накладення. За замовчуванням встановлений Gray, що відповідає сполученому каналу. Дві шкали, розташовані нижче, є шкалами яркостей (градацій сірого) для обраного каналу. Верхня шкала відповідає за активний шар, нижня - за розташовані нижче. За допомогою повзунків, що рухаються по верхній шкалі, можна виділити пікселі, що попадають у заданий діапазон яркостей. Тільки ці пікселі і будуть видні на зображенні у вікні документа. Повзунки нижньої шкали дозволяють виконати зворотну задачу: виділити діапазон яркостей пікселів нижележачих шарів, що не повинні бути видні на зображенні.Відповідні діапазони розташовуються між білими і чорними повзунками.
Повзунки складаються з двох половинок. Кожну з них можна рухати окремо, якщо утримувати при цьому клавішу . У цьому випадку пікселі, що попадають у діапазон яркостей між двома половинами чорних чи білих повзунків, будуть видні частково.
Для виконання поставленої задачі необхідно задати такі параметри накладення шарів, щоб білі пікселі активного шару не брали участь у зображенні, були не видні. Оскільки мова йде про активний шар, використовувати треба верхню шкалу.
1. Двічі клацніть мишею на шарі з зображенням здивованого фотографа. Відкриється діалогове вікно Layer Options.
2. Дайте шару ім'я, наприклад "surprise", увівши його в поле Name у верхній частині діалогового вікна.
3. Переконайтеся, що в списку Blend If обраний варіант Gray.
4. Зруште вліво білого повзунка на верхній шкалі This Layer мало-мало вліво, так, щоб розташоване над шкалою значення яскравості зменшилося з 255 до 253. Цим ви визначили, що пікселі з яскравістю більш 253 (білі) повинні на цьому шарі бути невидимі. Дійсно, біле фон навколо фотографа зникло.
Знаючи як змінювати параметри шару, використовуйте ці знання для того, щоб дати імена всім наявним у документі шарам. Одне ім'я вже є - "surprise". Шару з зображенням пустелі дайте ім'я "desert", шару з фотоапаратом - ім'я "camera". Привласнювати шарам осмислені імена дуже корисно, це часто усуває причину плутанини, що виникає, якщо мініатюра не дозволяє відрізнити один шар від іншого. Крім того, якщо в шарів є імена, то показ мініатюр узагалі можна відключити, щоб прискорити роботу програми. Відключаються мініатюри шарів точно таким же способом, як і мініатюри каналів. Для цього варто скористатися командою Palette Options, що знаходиться в меню палітри Layers. Вона виводить аналогічне діалогове вікно, що дозволяє вибрати розмір чи мініатюр відключити їх зовсім.
Використання векторних ілюстрацій
Фірма Adobe Systems Inc випускає повний спектр програмного забезпечення для настільних видавничих систем. У нього входить і програма підготовки векторної графіки Adobe Illustrator. Якщо ви працюєте з останньою версією (7.хх) цієї програми, те обов'язково оціните переваги при спільному використанні з Adobe Photoshop. У програмі Photoshop можна безпосередньо імпортувати файли Adobe Illustrator у виді чи контурів з негайною растеризацією. Перший варіант корисний, якщо ви мають намір розфарбувати і збагатити образотворчими ефектами векторну ілюстрацію. Другий варіант корисний для вставки мальованих графічних елементів у колажі. Їм і скористаємося для розміщення в колажі логотипа фірми Canon.
1. Активізуйте шар camera
2. Виберіть команду Place... з меню File
3. У стандартному діалоговому вікні, що відкрилося, Windows виберіть файл canon.ai
4. Натисніть кнопку ОК. У вікні документа з'явиться логотип, укладений у рамку з обмежниками
5. Призначення обмежників очевидно використовуючи їх, можна трансформувати імпортований малюнок. На цьому етапі малюнок ще є об'єктним, тобто складається з контурів. Ви можете проводити будь-які трансформації, не боячись погіршення якості через недолік роздільної здатності. Помістите логотип на чорне поле під пейзажем і відмасштабуйте його до необхідних розмірів
6. Закінчте трансформації подвійним щигликом у внутрішній області рамки. Photoshop перетворить малюнок у крапкове зображення і розмістить його на новому окремому шарі з ім'ям, що збігається з ім'ям файлу малюнка, "canon ai"
Зв'язування шарів
На щастя, Photoshop пропонує більш просте рішення цієї задачі. Виявляється, зв'язувати можна не тільки шар з його маскою, але і шари один з одним. Зв'язані шари можна не тільки переміщати, але й обертати, масштабувати, спотворювати, як єдине ціле, тобто виконувати будь-як команди трансформування.
1. Переконаєтеся в тім, що активний шар lens.
2. Клацніть мишею на порожньому квадраті ліворуч від мініатюри шару camera. У цьому квадраті при активізації шару виникає піктограма "Кисть", а зараз з'явилася знайома піктограма "Ланцюг". Шари зв'язані.
3. Виберіть інструмент Move.
4. Переконайтеся, що активним є або шар lens, або camera. Який з них конкретно буде активний, не важливо, адже вони зв'язані
5. Перемістіть зображення фотоапарата. Фотоапарат переміщається разом із зображенням в об'єктиві.
6. Виберіть команду Free Transform меню Edit.
7. Спробуйте масштабувати і обертати фотоапарат. Він трансформується разом із зображенням в об'єктиві.
8. Додайте фрагменту вихідні чи розміри натисніть клавішу , не виконуючи трансформації.

 
 

Цікаве

Загрузка...