WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Adobe Photoshop 6.0. Робота з палітрами. - Реферат

Adobe Photoshop 6.0. Робота з палітрами. - Реферат

груп мають сірі вкладки. Дляпереходу до іншої палітри групи клацніть на її закладці.
У процесі роботи іноді приходиться поєднувати палітри один з одним для економії чи місця розділяти їх, щоб бачити одночасно обох. Можна відокремити одну палітру від чи групи, навпаки, з'єднати кілька палітр у групу.
Для поділу натисніть кнопку миші на потрібній вкладці і, не відпускаючи її, перетягнете палітру за межі групи. При перетаскуванні слідом за курсором переміщається рамка, що позначає палітру. Як тільки рамка вийде за межі вихідної групи палітр, відпустите кнопку миші. Тепер палітра розташована окремо. Її можна розмістити в будь-якім місці головного вікна.
Для включення палітри в групу клацніть на вкладці обраної палітри і перетягнете її в, межі потрібної групи. Коли рамка навколо групи палітр стане підсвічена, відпустите кнопку миші. Тепер палітра до складу групи.
Групи можна збирати довільно, а також перетаскувати палітри безпосередньо з однієї групи в іншу.
Робота з палітрами
При редагуванні зображення дуже часто хочеться ближче розглянути фрагмент зображення, щоб побачити дрібні деталі, що підлягають зміні. Photoshop надає два способи завдання масштабу демонстрації зображення: за допомогою інструмента Zoom (Лупа) і за допомогою палітри Navigator (Навігатор). Розглянемо обоє ці способів, а також додаткові можливості, забезпечувані палітрою Navigator (Навігатор).
Піктограма інструмента Zoom (Лупа) дуже влучно передає його призначення: подібно збільшувальному склу, через яке ви можете докладніше розглянути фрагмент зображення.
Інструмент Zoom (Лупа)
Поточний масштаб зображення відображається в заголовку вікна документа й у рядку станів.
1. Помітьте масштаб зображення, що відображений у заголовку робочого вікна.
2. Включите інструмент Zoom (Лупа) на палітрі інструментів і перенесіть курсор на зображення, він відразу прийме форму лупи зі знаком плюс.
3. Клацніть на фрагменті зображення, масштаб якого ви хочете збільшити.
4. Масштаб зображення змінився. Порівняєте з попереднім масштабом зображення на екрані збільшилося в два рази. Збільшення масштабу можна виконати і за допомогою клавіатури.
5. Для того, щоб зображення зменшити, використовується той же інструмент, але для зміни його функції натисніть клавішу . У лупі знак плюс міняється на мінус. Клацніть кілька разів, щоб масштаб зображення став рівним 100%.
Існує й інший спосіб масштабування за допомогою цього ж інструмента.
1. Включите інструмент Zoom (Лупа).
2. Натисніть кнопку миші і, не відпускаючи її, обведіть невеликий фрагмент зображення. Відпустите кнопку. Обведений рамкою фрагмент зайняв усю площу вікна ілюстрації.
Щоб відновити масштаб 100%, виконаєте подвійного щиглика на інструменті Zoom (Лупа) у палітрі інструментів.
Інструмент Hand (Рука)
Збільшене зображення перестає бути цілком очевидно у вікні документа. Для переміщення (прокручування) зображення щодо вікна документа застосовується інструмент Hand (Рука).
1. Збільште масштаб відображення.
2. Включите інструмент Hand (Рука). При влученні в робоче вікно курсор приймає форму руки. Натисніть кнопку миші і переміщайте курсор, разом з "рукою" буде переміщатися і зображення.
3. Двічі клацніть на інструменті Hand (Рука). Масштаб документа збільшиться до найбільшого можливих при даному розмірі головного вікна.
Як і в будь-якому додатку Windows, для переміщення зображення у вікні призначені смуги прокручування, розташовані праворуч і знизу робітника вікна. В інструмента Hand (Рука) є важливу перевагу: з його допомогою можна переміщати зображення природним образом, наприклад, по діагоналі. Крім того, з його допомогою можна прокручувати зображення дуже плавне.
Палітра Navigator (Навігатор)
При збільшуєте зображення таким чином, що в робочому вікні видний тільки незначний його фрагмент, ви втратити орієнтацію в ньому. Палітра Navigator (Навігатор) призначена для переміщення (навігації) по збільшеному зображенню. З її допомогою зручно також здійснювати масштабування. Крім того, у палітрі завжди представлена зменшена копія зображення цілком. Це дозволяє швидко, хоча і дуже приблизно, оцінити вплив редагування на документ.
Палітра Navigator (Навігатор) складається з вікна перегляду (угорі) і блоку керування масштабом (у нижній частині). У вікні перегляду видно все зображення цілком. Кольорова рамка перегляду відзначає частину зображення, видиму у вікні документа. При зміні розмірів робочого вікна і масштабування документа розмір і положення рамки перегляду автоматично змінюються.
Одним з найважливіших властивостей палітри Navigator (Навігатор) є можливість плавної зміни масштабу відображення в робочому вікні за допомогою блоку керування, розташованого в нижній частині палітри.
У лівій частині блоку мається поле для введення довільних числових значень. Просто підведіть курсор миші до поля введення масштабу і клацніть на ньому. Після щиглика в полі з'явиться миготливий курсор. Уводиться значення бажаного масштабу і натискається .
Якщо в момент натискання клавіші утримувати ще і клавішу , то поле введення з числом буде підсвічено, що дозволить без додаткових щигликів уводити нове значення.
У правій частині блоку розташована кнопка дискретного зменшення (з маленькими трикутниками) і кнопка дискретного збільшення (з великими трикутниками). Клацніть на кнопці збільшення масштабу, і він прийме фіксоване значення. Клацніть на кнопці зменшення масштабу. Він повернеться до попереднього значенню.
Розташована між кнопками масштабування шкала з повзунком призначена для плавної зміни значень масштабу.
Для того щоб переміщати фрагмент збільшеного зображення, видимий у робочому вікні, за допомогою палітри Navigator (Навігатор), існують два способи. Установивши масштаб зображення таким, щоб зображення не містилося у вікні документа:
1. Помістите курсор у лівий верхній кут вікна перегляду палітри (курсор прийме форму "вказівного перста") і клацніть лівою кнопкою миші. Рамка перегляду переміститься в нове положення, а через частку секунди й у робочому вікні відобразиться відповідний фрагмент.
2. Помістите курсор у внутрішню область рамки перегляду (курсор прийме форму руки), натисніть ліву кнопку миші і переміщайте рамку вправо і вниз. При переміщенні курсор приймає вид стиснутого куркуля. Одночасно з переміщенням рамки в робочому вікні буде відображатися відповідний фрагмент збільшеного зображення.
Постарайтеся освоїти всі прийоми роботи з палітрою Navigator (Навігатор), і дуже незабаром ви переконаєтеся, що вона пропонує дуже зручний і швидкий, а головне, наочний метод роботи. Досвідчені користувачі застосовують Navigator (Навігатор) частіше, ніж описані вище інструменти масштабирования і переміщення. Утім, одне іншому не перешкода. Усі способи в програмі погоджені і тільки доповнюють один одного, а ваше право - використовувати ті з них, що більш зручні.

 
 

Цікаве

Загрузка...