WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Adobe Photoshop 6.0. Робота з палітрами. - Реферат

Adobe Photoshop 6.0. Робота з палітрами. - Реферат


Реферат на тему:
Adobe Photoshop 6.0. Робота з палітрами.
Знайомство з програмою
У цій главі описуються елементарні файлові операції в програмі Photoshop: запуск програми, відкриття і закриття файлів, збереження відредагованого зображення. Розглядаються найпростіші дії в середовищі Photoshop: виділення областей, додавання і вирахування виділених фрагментів, їхня трансформація, переміщення і дублювання, обрізка зображень.
Запуск програми
За замовчуванням ярлик програми знаходиться в групі програм Adobe - StartProgramsAdobe (чи ПускПрограми). Якщо ярлик програми розташований на робочому столі, для запуску досить просто двічі клацнути на ньому. Якщо ярлик програми не винесений на робочий стіл і отсутствует у меню кнопки Start (Пуск), вам доведеться знайти файл, що виконується. Його ім'я "Photoshop" і він розташовується в головній папці програми Photoshop, установленої на вашій машині. Для завантаження програми двічі клацніть на файлі, що виконується.
Інтерфейс користувача
Після запуску програми на екрані з'являється головне вікно Photoshop:
Дана програма призначена для обробки вже наявних зображень, і сеанс роботи звичайно починається з відкриття, а не зі створення документа. Photoshop має стандартний віконний інтерфейс. Спілкування з програмою не представить труднощів, якщо ви знайомі з керуванням іншими додатками Windows. У програмі є як стандартні елементи інтерфейсу, що зустрічаються у всіх додатках, так і особливі, характерні для програм фірми Adobe, чи винятково для Photoshop.
Робота з палітрами
Вікно програми містить допоміжні вікна з вільно змінюваними розмірами і місцем розташування. У цих вікнах згруповані елементи керування, призначені для виконання типових операцій. Наприклад, палітра інструментів дозволяє вибрати необхідний інструмент, палітра кистей - чи вибрати створити кисть, палітра кольорів - визначити колір, інформаційна палітра - одержати необхідну інформацію, і т.п.
Палітри можна розташовувати в будь-якім місці екрана, поєднувати їх у групи, змінювати розміри і забирати з екрана, коли вони не потрібні, для звільнення корисної площі екрана. Висунення на екран і видалення палітр реалізується через меню Window (Вікно). Якщо палітра відсутня на екрані, то пункт меню, що містить її назва, починається зі слова Show (Показати). При виборі цього пункту палітра відобразитися в головному вікні програми. Якщо палітра уже відображається, то відповідний пункт починається зі слова Hide (Сховати), при його виборі - палітра зникне з екрана.
Палітра інструментів
Вона використовується практично при будь-якій роботі з зображеннями, тому тримайте її на екрані постійно.
Після першого запуску Photoshop ліворуч знаходиться вертикальна палітра інструментів (Toolbox), кожний з який представлений кнопкою з його символічним зображенням - піктограмою. Деякі інструменти об'єднані в групи за критерієм спорідненості функцій. У палітрі інструментів при цьому представлена піктограма тільки одного з інструментів групи, а інші інструменти "сховані". Для того щоб вибрати в тій же групі інший інструмент, потрібно протягом секунди утримувати кнопку інструмента. Поруч з інструментом з'являться піктограми всіх схованих до цього інструментів групи, що спливає панель інструментів. Тепер за допомогою миші можна вибрати піктограму будь-якого інструмента групи, що відразу з'явиться в палітрі інструментів. Знаходився на його місці інструмент стане "схованим". Кнопки згрупованих інструментів мають у правому нижньому куті піктограми маленьку трикутну стрілку.
Під кнопками інструментів у палітрі знаходяться піктограми основного і фонового кольорів. У нижній її частині розташовуються перемикачі режимів маскування і виду головного вікна програми. У самому низі палітри інструментів розташована кнопка переходу до графічного редактора за замовчуванням. Якщо умовчання не змінені, то при щиглику на кнопці відкриється вбудована програма ImageReady.
Інші палітри
Їх краще викликати в міру необхідності. Якщо палітра довго не використовується, то заберіть її з екрана, щоб не заважала перегляду зображення.
Палітра Color (Колір).У цій палітрі визначаються два робітники кольору - основної і фоновий. У палітрі задається колірна модель поточного кольору і співвідношення компонентів. Кольору, обумовлені в цій палітрі, використовуються інструментами заливання і малювання.
Палітра Swatches (Зразки). Дає можливість створення, збереження і завантаження користувацьких, тобто складених вами, колірних каталогів (наборів фарб). Поточний каталог демонструється в палітрі. У комплект програми входить ряд стандартних каталогів.
Палітра Brushes (Кисть). Всі інструменти малювання мають визначений розмір і форму мазка, тобто кисть. Використовуючи цю палітру, ви одержуєте можливість створювати, зберігати і завантажувати набори кистей.
Палітра Options (Настроювання). Змінює свій зміст для кожного інструмента, обраного в палітрі інструментів. Ця палітра призначена для завдання характеристик обраних інструментів, багато хто з який мають велику кількість настроювань. Ця палітра використовується в роботі практично постійно. Швидко відкрити її можна, клацнувши клавішею миші на піктограмі інструмента.
Палітра Info (Інформація). У цій палітрі представлена інформація про координати курсору і колір пікселів, над якими знаходиться курсор миші, розміри виділеної області (якщо така є) . Тип інформації регулюється в діалоговому вікні властивостей палітри. За допомогою палітри можна перевизначити одиниці виміру, використовувані програмою, і багато чого іншого.
Палітра Navigator (Навігатор). Використовується для зміни масштабу демонстрації зображення і дозволяє вибрати видимий фрагмент зображення при роботі під збільшенням.
Палітра Layers (Шари). Показує шари, використовувані в поточному документі, і дозволяє задавати режими їхнього відображення. Більшість операцій із шарами: копіювання, завдання атрибутів, створення шару-маски, переміщення шарів, додавання і зведення й ін. виконується саме в цій палітрі.
Палітра Channels (Канали). За допомогою каналів виробляється колірна і тонова корекція (колірні канали), виділення ділянок зображення (альфа-канали), інші важливі операції.
Палітра Paths (Шляху). Призначена для організації роботи з об'єктними контурами, що можуть бути в зображенні і виконують допоміжну роль при створенні ілюстрацій.
Палітра Actions (Дії). З її допомогою можна автоматизувати виконання подібних операцій. Вона дозволяє включити запис усіх ваших дій усередині програми (як магнітофон для запису всіх звуків), "запам'ятати" їхній і за вимогою відтворювати.
Поділ і обєднування груп палітр
Палітри можуть бути об'єднані в групи. При виклику якоїсь палітри на екран виводиться вся група зв'язаних з нею палітр. Вони можуть поєднуватися по двох чи по трьох. У групі видна тільки одна з палітр. Вкладка активної палітри позначена білим кольором. Інші палітри

 
 

Цікаве

Загрузка...