WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Adobe Photoshop 6.0. Робота з контурами - Реферат

Adobe Photoshop 6.0. Робота з контурами - Реферат

Adobe Photoshop контур у зображення не входить, його функції сугубо допоміжні. Щоб отриманий контур "потрапив" у зображення, він повинний бути "обведений" яким-небудь інструментом, що малює, тобто конвертований з векторного в крапкове представлення з усіма наслідками, що випливають. Але колись необхідно вирішити, за допомогою якого інструмента обводити контур (наприклад, за допомогою кисті) і визначити його параметри: товщину, колір і т.д.
1. Встановіть поточним інструмент Paintbrush. Виберіть другу кисть у верхньому ряді. Основний колір - чорний.
2. Активний контур Path 1 Клацніть мишею на піктограмі Strokes path with foreground color палітри Paths. Активний контур обведений чорним кольором. Як інструмент для обведення обраний останній з активних інструментів малювання з заданими вами характеристиками.
3. Команда обведення контуру є й у меню палітри. Переведіть активність на контур Path 2. З меню палітри виберіть команду Stroke Path... У діалоговому вікні виберіть інструмент, яким буде обведений контур - Paintbrush.
4. Натисніть кнопку ОК. Контур обведений тонкою чорною лінією.
Заливання контуру
Області усередині контуру можна додати різноманітні кольори за допомогою заливання.
1. Зробіть активним контур Path 1. Виберіть як основний колір ясно-сірий, а кольору тла - темно-сірий.
2. Виберіть один із замкнутих субконтуров, клацнувши на ньому інструментом Direct Selection. Утримуючи клавішу , виберіть другий замкнутий контур.
3. Клацніть на піктограмі Fill path with foreground color у палітрі Paths. Обоє субконтури офарбилися в сірий колір.
4. Зробіть активним контур Path 2. Виберіть чотири замкнутих субконтура. У меню палітри виберіть команду Fill Path....
5. Діалогове вікно заливання контуру пропонує кілька параметрів заливання, усі вони вам уже відомі. Виберіть для заливання фоновий колір, інші параметри залишіть за замовчуванням. Натисніть кнопку ОК.
Одержання виділеної області з контуру
Додамо переконливості зображенню фотоапарата, розфарбувавши його інструментом Gradient. Длязастосування цього інструмента необхідно зробити з контуру виділену область.
1. Виділите контур верхньої кришки фотоапарата. Клацніть на піктограмі Loads path as a selection палітри контурів. По границі контуру з'явилася виділена область. Залийте її лінійної градиентной заливанням від чорного до прозорого.
2. Тим же способом створіть виділену область бічної стінки фотоапарата. Не скасовуючи виділення, зробленого в пункті 2, виберіть контур товщини об'єктива. У меню палітри контурів виберіть команду Make Selection.... У діалоговому вікні ви бачите вже знайомі параметри розтушовування і згладжування. За допомогою вибору перемикача задається тип взаємодії знову створюваної області з уже наявної в документі. Виберіть положення перемикача New Selection.
3. Заповните виділену область, що утворилася, градієнтом від ясно-сірого до прозорого. Тип і напрямок градієнта підберіть самі.
4. Тим же способом залийте відповідними градієнтами замкнуті субконтуры другого контуру (Path 2).
5. Закінчите обробку фотоапарата, розфарбувавши його передню стінку, вибравши область інструментом Magic Wand, а потім затока виділену область градієнтом типу Reflected Gradient.
6. Не виключено, що вам захочеться ще раз обвести контури, щоб обведення було більш чіткою. Крім того, вам доведеться підмалювати втрачені в процесі роботи ремінці.
Перетворення виділеної області в контур
Це операція, зворотна"розглянутої в попередньому розділі. Контур можна одержати з будь-якої виділеної області. Це зручно, якщо виділена область має складну форму.
1. Виділите інструментом Magic Wand біле поле навколо фігурки фотографа. Не забудьте виділити тло біля фотоапарата. Інвертуйте виділення командою Inverse меню Select.
2. Виберіть команду Make Work Path... меню палітри контурів.
3. У діалоговому вікні програма пропонує ввести ступінь точності відповідності створюваного контуру виділеної області (точна відповідність - мінімальна величина в поле введення). Введіть у це поле величину 0,5 (це найменше значення). Натисніть кнопку ОК, і ви побачите результат роботи. Фігурка обведена контуром, а в палітрі Paths з'явився новий рядок з мініатюрою нового контуру. Створений контур є робітником, тобто тимчасовим. Збережете його в палітрі під ім'ям PHOTO.
Контури обрізки
Основне застосування розглянутої вище операції - побудова контуру обрізки. При експорті в інші програми зображення з контуром обрізки обрезаются по цьому контурі. Тим самим ви рятуєтеся від небажаного тла, якщо необхідне зображення непрямокутної форми. Ця операція задоволена часто використовується в повсякденній роботі, тому розглянемо технологію її виконання.
1. Відкрийте меню палітри і виберіть команду Clipping Path.... У діалоговому вікні виберіть назву контуру, що буде обрізати зображення (PHOTO). Параметр Flatness характеризує ступінь точності відтворення контуру обрізки на печатці. Чим це значення менше, тим контур акуратніше. Це поле можна залишити і зовсім не заповненим.
2. Натисніть кнопку ОК. Тепер файл має контур обрізки. Це можна побачити, лише імпортувавши збережений файл в іншу програму. Якщо у вас є програма PageMaker, перевірте наявність обрізки. Зразковий вид зображення після імпорту в PageMaker представлений на рис 6.49. Не забудьте перед імпортом зберегти файл зображення з внесеними змінами.
Крім експорту зображень з контуром обрізки, можна експортувати і самі контури в програму Adobe Illustrator. Для цього виберіть команду Export меню File. У списку, що відкрився, виберіть пункт Paths to Illustrator.... Діалогове вікно експорту дозволяє вибрати назва контуру для експорту, задати ім'я файлу (він буде мати розширення ai, тобто бути файлом програми Adobe Illustrator) і шлях для експорту. Отриманий файл можна відкрити і редагувати, як звичайний векторний файл.

 
 

Цікаве

Загрузка...