WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Adobe Photoshop 6.0. Робота з контурами - Реферат

Adobe Photoshop 6.0. Робота з контурами - Реферат

масками). Клацніть двічі на рядку робочого контуру. У діалоговому вікні програма запропонує ім'я для нового контуру - Path 1. Залишіть це ім'я.
4. Для створення нового контуру клацніть мишею на піктограмі Create new path у палітрі Paths. У палітрі з'явився новий активний рядок. За замовчуванням другий контур називається Path 2.
Побудова криволінійного контуру
1. На сучасний момент активний контур Path 2. Клацніть інструментом Pen на зовнішній частині лінзи об'єктива фотоапарата. Не відпускаючи кнопки миші, буксируйте курсор уліво. З якірної крапки виходять дві напрямні.
2. Відпустите кнопку миші, потім клацніть на правій стороні лінзи. Створіть ще дві напрямні, цього разу ведучі вниз і нагору. У момент побудови контуру ви можете відразу визначити його форму оскільки вона змінюється відповідно до переміщення направляючих крапок.
3. Тим же способом продовжите субконтур до замикання.
4. Побудуємо субконтур, що сполучить прямі і криволінійні сегменти. Клацніть мишею на обведенні циліндричної частиниоб'єктива, там де об'єктив прикріплюється до корпуса апарата
5. Потім клацніть посередине обведення закругленої частини циліндра. Витягніть з якірної крапки напрямні до одержання плавного вигину
6. Клацніть на протилежній стороні заокруглення. Поставте ще одну якірну крапку, створивши прямої сегмент, потім ще одну криволінійну, потім знову прямолінійну і замкніть субконтур. У ньому чотири криволінійних сегменти і дві прямі.
7. Для завершення роботи намалюйте ще два прямолінійних субконтура.
Редагування контурів
Інструменти групи Paths на палітрі інструментів застосовуються для редагування (зміни) контурів. При редагуванні векторних об'єктів послідовність роботи аналогічна роботі з крапковими зображеннями: спочатку треба виділити об'єкт, потім зробити зміна. Утім, виділення об'єктів помітно простіше. Найчастіше інструмент виділення сполучає в собі й інші функції. Нижче даний опис прийомів роботи.
1. Виберіть інструмент Direct Selection, що використовується для виділення вузлів контуру, а також для переміщення вузлів і крапок направляючих ліній.
2. Підведіть курсор до вузла, що, можливо, не зовсім точно лежить на лінії вихідного (проясненого) малюнка, і клацніть кнопкою миші. Квадратик вузла заповнився чорним кольором і одночасно з'явилися направляючі лінії - вузол виділений.
3. Для того щоб змістити вузол, захопите його і переміщайте в потрібному напрямку. При цьому лінії, що входять у вузол, будуть змінювати свою форму. Для зміни кривизни сегмента, що входить у вузол, треба зміщати відповідну направляючу чи крапку безпосередньо саму лінію. При цьому, впливаючи на один сегмент, ви негайно змінюєте і сусідній.
4. Якщо ви випадково створили сегмент не тієї конфігурації, то, застосувавши інструмент Convert Point, це легко виправити. Клацніть цим інструментом у будь-якій якірній крапці. Напрямні зникли, вузол контуру став прямолінійним. Якщо в поле щиглика не відпускати кнопку миші, а буксирувати курсор убік, то з цього вузла потягнуться направляючі, і він стане криволінійним.
5. Для додавання вузла клацніть у ньому інструментом Add Anchor Point
При цьому на місці щиглика з'явиться новий вузол з напрямними Положення направляючих і направляючих крапок визначається формою сегмента, у який доданий вузол. Зробіть активним контур Path 2. Додайте два вузли, як показано на малюнку.
6 Зворотна операція - видалення вузла - виробляється інструментом Delete Anchor Point. Клацніть у вузлі цим інструментом і він зникне. Помітьте, що новий сегмент буде визначатися вузлами, що залишилися, і тому може змінити форму. Для тренування додайте, а потім видалите вузол.
7. Збережіть документ.
Операції з контурами
Субконтур чи весь активний контур нескладно скопіювати.
1. Активний контур Path 2. Виділите інструментом Direct Selection потрібний субконтур (зовнішнє обведення об'єктива). Потім натисніть і удержите клавішу . Поруч зі стрілкою з'явиться знак плюс.
2. Буксируйте курсор. За ним потягнеться копія обраного субконтура. Відтягнете її подалі і відпустите кнопку миші. Субконтуры, їхні частини і контури цілком можна піддавати будь-як трансформаціям - нахиляти, обертати, відбивати й ін. Дії з контурами аналогічні діям з виділеними областями.
3. Виділите обох овальних субконтура Відкрийте меню Edit. Замість команди Free Transform ви побачите команду Free Transform Path. Виберіть її. Клавіатурне скорочення + діє й у цьому випадку, переводячи активні контури в режим трансформування,
4. Навколо обох субконтуров з'явилася знайома вам рамка режиму трансформування. Трохи нахиліть її і двічі клацніть у межах області. Обидва еліпси трохи нахилені.
5. Виділите другий еліпс. Переведіть його в режим трансформування. Зменшите еліпс і перемістите обидва еліпси. Вийдіть з режиму трансформування.
Вільне малювання контуру
За допомогою інструмента Free Form Pen побудуйте плавний контур, що позначає товщину лінзи об'єктива. Робота з цим інструментом схожа на виділення областей інструментів Lasso.
1. Зробіть активним контур Path 2.
2. Клацніть курсором у початковій крапці. Буксируйте курсор уздовж лінії об'єктива, створюючи його "товщину". В міру просування інструмента автоматично будуть проставлятися якірні крапки. Потім створіть другу половинку контуру, акуратно обводячи лінію об'єктива. Замкніть контур.
3. Відпустите кнопку миші. Контур довершений. Залишається тільки відредагувати його якірні крапки.
4. Зітріть інструментом Eraser усе зображення первинного ескізу фотоапарата. У наступних главах ви довідаєтеся, як відновити його в поліпшеному виді за допомогою контурів.
Обведення контуру
У програмах векторної графіки контур, оформлений у виді об'єкта, є кінцевим результатом роботи. Об'єкту можна привласнити параметри заливання і параметри самого контуру (товщину, колір а в деяких програмах і текстуру). У програмі

 
 

Цікаве

Загрузка...