WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Adobe Photoshop 6.0. Настроювання зображення - Реферат

Adobe Photoshop 6.0. Настроювання зображення - Реферат

використанні кожного з фільтрів не зваблюйтеся його могутністю, у будь-якому випадку, потрібне око.
4. У поле Threshold встановіть значення 10 пикселів. Цей параметр визначає діапазон відхилення від колірних значень пикселів, що дозволяє програмі визначати долю пикселів (чи виключати змінювати їх). І, як бачите, вона - у ваших руках.
5. Натисніть кнопку ОК. Погрішності усунуті.
6. Фільтр Dust & Scratches... справляється і з більш грубими дефектами. Збільште нижній правий кут зображення. Видалимо сліди заломів на фото.
7. Включіть інструмент Rectangular Selection і виділіть невеликий фрагмент ізпогрішностями. Розмір виділеної області повинний бути на 10-20 пикселів більше, ніж область погрішностей. Потім растушуйте область виділення на 10 пикселів. Виберіть фільтр Dust & Scratches.... У поле Radius установите значення 7 пикселів. У поле Threshold встановіть значення 27 пикселів. Практично всі дефекти зникли. Збережіть документ у робочій папці.
Цей фільтр - не єдиний спосіб боротьби з погрішностями, іноді зустрічаються такі дефекти, що приходиться дуже подумати, як їх видалити.
Використання моделі Lab для корекції різкості
Поділ каналів Lab на яркістний і хроматичні часто буває корисно для поліпшення зображень. Для прикладу скористаємося невідредагованим файлом holiday.Jpg. Подивимося, що вдасться "витягнути" із зображення, якщо користатися трохи нестандартними методами корекції
Дуже важлива область застосування моделі Lab - видалення шуму і підвищення різкості. У даному зображенні добре видні дефекти, що утворяться при збереженні файлу у форматі JPEG з високими значеннями стиску - "квадратики" і бруд на границях контурів. Особливо бридко дивиться на такий шум на портретах. Гляньте тільки на червоні плями на обличчі чоловіка і развеселі райдужні ластовини у баби. А тим часом люди на портреті не хворі ніякою шкірною хворобою.
1. Переведіть зображення у формат Lab і розглянете вміст каналів. Особливість формату JPEG у тім, що він робить маніпуляції з кольором і яскравістю пикселів по окремості. При цьому великі втрати при стиску перетерплює саме колір, яскравість страждає набагато менше. І дійсно, у каналі L ми маємо пристойне чорно-біле зображення. Зате в каналах а і b зображення практично не розібрати через жахливий шум.
2. Як бачите, контраст у хроматичних каналах практично відсутній. А раз так, при їхньому розмиванні не відбудеться втрат у деталях. Зробіть активним канал а і відкрийте діалогове вікно Gaussian Blur. Переміщайте повзунка доти, поки границі квадратиків не згладяться. У нас це відбулося при ступені размивання 1,2. Так само розмийте і другий канал, Ь.
3. Гляньте на зображення. Не чи правда, дивно? Зникли всі артефакти. Не завищуйте значення размытия, інакше кольори предметів вийдуть за рамки контурів. Крім того, размивання хроматичних каналів трохи знижує насиченість кольорів зображення.
Іншим застосуванням Lab є посилення різкості. При підвищенні різкості RGB-зображень можлива поява плям сторонніх кольорів і невиправдане посилення насиченості кольору. У моделі Lab ви зможете підсилити різкість тільки каналу яскравості. Кольору зображення не зміняться при дії нерізкого маскирования.
1. Проведемо експеримент. Збільште масштаб відображення, так щоб на екрані була видна фігура чоловіка на задньому плані.
2. Відкрийте діалогове вікно Lіnsharp Mask і спробуйте знайти оптимальні значення параметрів посилення різкості. Ви, безумовно, зможете домогтися деякого поліпшення. Однак підвищення різкості приведе до неприродно яскравих тонів, не говорячи про різнобарвні цятки по всьому обличчю (але ж тільки що від них позбулися!).
3. Переведіть зображення в модель Lab і установите активним канал Lightness. Після цього установите видимість і сполучений канал. У такий спосіб ви зможете відстежити зміни в загальному виді зображення, працюючи в каналі.
4. Снову відкрийте діалогове вікно Unsharp Mask і підберіть потрібні значення. Як бачите, ріст різкості не приводить до зрушення кольору. Домігшись потрібної різкості, натисніть кнопку ОК.
5. Тепер можна попрацювати над пилом і подряпинами, що залишилися в каналі яскравості, оскільки всі кольорові шуми вилучені. Цю операцію також проведіть у каналі L. Можна застосувати фільтр Dust & Scratches, чи Smart Blur з малими значеннями размивання. Фрагмент у правому нижньому куті прийдеться відредагувати окремо.
Порівняєте зображення, отримані редагуванням у RGB і Lab. Ручаюся, ви помітете різницю і вона буде не на користь RGB. Подальше редагування можна проводити кожним з документів на вибір.
Відновлення утрачених фрагментів. Інструмент Rubber Stamp
Корекція складається в заміні області дефекту зразками з прилеглих областей. Її рациональніше усього виконати, використовуючи спеціальний інструмент Rubber Stamp.
1. Виберіть інструмент Rubber Stamp на палітрі інструментів, його можна включити також натисканням клавіші . Курсор при переміщенні даного інструмента по зображенню прийме форму маленького штампа.
2. Відкрийте меню Window, виконаєте команду Show Brushes. Можна простіше - клацнути двічі на інструменті Rubber Stamp. На екран у тім і іншому випадках виводиться здвоєна палітра Brushes/Options. Вам вони будуть потрібні обидві.
3. Перейдіть на вкладку палітри Options. Тому що у вас уже включений інструмент Rubber Stamp, то палітрі відображаються параметри цього інструмента.
4. Зніміть у палітрі прапорець Aligned. Установите звичайний режим накладення і непрозорість 100%. У документі тільки один шар, тому положення прапорця Use All Layers не має значення.
5. Перейдіть на вкладку Brushes. Виберіть середню кисть з м'якими краями.
6. Тепер - важливий творчий момент! Щоб на місці виправленого дефекту не було помітно заплатки, треба правильно вибрати область-джерело: з тим же кольором, такою же освітленістю і т.д. У даному випадку рекомендація може бути наступної: вибирайте для клонирования фрагмент найбільш близький до відірваного краю, але так, щоб при установці кисті в обраній для клонування вихідній точці область кисті цілком містилася на стіні, не захоплюючи край чи кошика лінію обриву.
7. Перемістіть курсор на обране місце, натисніть клавішу , а потім кнопку миші. Тим самим ви зафіксували центр клонуємої області.
8. Перемістіть курсор на дефект, натисніть кнопку миші і пробуйте "малювати". При цьому треба виявити визначену вправність, щоб бачити хрестик, що визначає місце, з якого копіюється зображення, і одночасно бачити і правильно направляти процес копіювання.
9. Висвітлення стіни міняється по вертикалі, до низу стаючи яскравіше. Враховуйте це при малюванні. Трохи порисувавши

 
 

Цікаве

Загрузка...