WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Adobe Photoshop 6.0. Настроювання зображення - Реферат

Adobe Photoshop 6.0. Настроювання зображення - Реферат

зображенні у виділеній області (чи цілком, якщо фільтр діє на все зображення).
6. Усі три параметри фільтра Unsharp Mask виконані у виді шкал з повзунками. Потрібне значення можна встановлювати за допомогою чи повзунків, чи вводити значення у відповідні поля введення параметрів. Встановивши величину 100%, виподвоїте існуючу різкість, 200% - ще раз подвоїте і т.д. Відбуксуйте повзунок цього поля на різні значення і відмітьте дію фільтра. Встановите значення 100%. Для портретів більш високі значення приводять до посилення косметичних дефектів обличчя (цяточок, зморщок).
7. Значення в поле Radius визначає ширину області навколо визначеного програмою краю, у якій виробляється порівняння тонів і поліпшення контрасту. Ця величина задається в десятих частках пикселя. Параметр радіуса особливо важливий при визначенні нерізкої маски. Занадто великі значення можуть привести до втрати деталей, грубим контурам і ефекту гало - світлим областям навколо країв. Сильно малий радіус приведе до недостатнього впливу фільтра. При з'ясуванні радіуса можна скористатися емпіричним правилом: розділите вихідну роздільну здатність зображення на 200. Роздільна здатність зображення 96 ppi, отже радіус повинний бути порядку 1 пикселя. Якщо зображення містить обличчя людей, особливо важливо не перевищувати значення радіуса.
8. Значення в полі Threshold визначає мінімальне розходження рівнів яскравості, починаючи з який буде працювати фільтр. Це дозволяє визначити діапазон, що не зачіпається фільтром з метою запобігання небажаних ефектів. Чим менше значення Threshold, тим менш вибірково діє посилення контрасту. Встановіть значення рівним 4. Для більшості зображень необхідний поріг знаходиться в області від 2 до 6. Натисніть кнопку ОК.
При застосуванні фільтра дотримуйтеся наступних правил:
1. Підвищуйте різкість після приведення зображення до необхідного розміру і дозволу. У противному випадку наступні зміни розміру приведуть до втрати чи деталей, навпроти, до появи неприродно контрастних областей.
2. Підвищення різкості повинне передувати коректуванню тонового діапазону. У противному випадку можуть втратитися деталі у світлах і тінях, і їх не удасться повернути підвищенням різкості.
3. Для того щоб сильніше підвищити різкість, можна використовувати цей чи інший фільтр кілька разів. Однак треба пам'ятати, що підвищення різкості відбувається за рахунок зменшення кількості тонових (колірних) рівнів, що може привести до провалів рівнів у середніх тонах.
4. Для зображень, що містять велику кількість деталей (трава, ліс, панорамні знімки й ін.) можна задавати більший радіус і менше значення порога. Знімки людей вимагають маленького радіуса і високого значення Threshold.
5. Великі зображення допускають збільшення параметра Amount на величину до 250-500%. Маленькі зображення не допускають великого посилення різкості, а радіус для них не повинний перевищувати 1 пиксел, інакше з'явиться гало.
Фільтри размивання
У програмі Photoshop існує операція, зворотна збільшенню різкості, вона називається размиванням. Якщо при збільшенні різкості контрастність між окремими пикселями зростає, то при размиванні вона знижується.
Для размивання зображень у програмі є набір фільтрів. Щоб їх викликати, необхідно вибрати в меню Filter команду Blur. З'явиться список фільтрів размивання. Перші два з них Blur і Blur More є фільтрами прямої дії, аналогічно Sharpen і Sharpen More. Фільтр Blur злегка розмиває зображення. Blur More робить це сильніше.
Фільтр Gaussian Blur... має діалогове вікно з єдиним параметром, що дозволяє регулювати ступінь розмивання зображення.
1. Для ілюстрації дії цього фільтра знизимо різкість тла навколо персонажів. Виберіть інструментом Polygonal Lasso ділянка тла. Додайте до виділеної області розтушовування не менш 40 пикселів, щоб не було різкого переходу.
2. Виберіть фільтр Gaussian Blur... у списку Blur меню Filter. У діалоговому вікні ви бачите вікно попереднього перегляду з можливістю збільшення ступеня размивання, прапорець попереднього перегляду всього зображення Preview (встановіть, якщо він знятий) і шкалу ступеня розмивання. Рухаючи повзунок вздовж шкали понаблюдайте за результатом - як від ледь вловимої нерізкості при мінімальних значеннях можна перейти до безладних колірних плям, у яких майже не вгадується зображення. Установите таке значення, щоб предмети тла були пізнаваними, але "не у фокусі" (наприклад, значення 3,5 пиксела). Подивитеся, яке стан зображення вам більше подобається. Якщо дія фільтра вас не влаштовує (ця справа смаку), можна скасувати команду размивання.
3. Збережете файл.
Інструменти корекції різкості
Для малих ділянок доцільно користатися не фільтрами різкості і размивання, а спеціальними інструментами. Група корекції різкості включає інструменти Sharpen, Blur, Smudge.
1. Виберіть інструмент Sharpen, йому відповідає піктограма у виді трикутника. Встановіть в палітрі Options для цього інструмента величину Pressure рівної 50%. Виберіть середню кисть з м'якими краями (друга праворуч у другому ряді).
2. Збільште фрагмент з обличчям дівчинки. Акуратними дрібними мазками збільште різкість очей, нижньої частини носа, підборіддя. Збережіть документ.
3. Попрацюйте з інструментом Blur. Виберіть його з палітри інструментів (піктограма має вид краплі). У палітрі властивостей поставте величину Pressure рівної 100%. Виберіть саму велику кисть.
4. Збільште фрагмент далекої стіни праворуч від чоловіка й обробіть його обраним інструментом, щоб знизити різкість тла. Спробуйте різні значення тиску і різні кисті. Збережіть документ.
Усунення дрібних дефектів зображення
Дуже часто скановані зображення містять масу дрібних погрішностей, які можна визначити словами, що дали назва фільтру - Dust & Scratches. Фільтр використовує принцип видалення пикселів, що явно відрізняються від сусідніх, і заміни їх на пикселі придатного кольору.
1. Для початку "здуємо пил" із усього зображення. Збільште кожний з фрагментів (наприклад, стіну) і ви побачите безліч дрібних дефектів - волоски, порошини, цятки. Це додає зображенню дуже непривабливий вид.
2. Зніміть виділення областей. Відкрийте меню Filter, виберіть команду Noise і в списку, що з'явився, виконаєте команду Dust & Scratches.... На екран виводиться відповідне діалогове вікно фільтра.
3. У поле Radius встановіть значення 1 пиксел: цей параметр визначає область, у якій виявляються відхилення. Чим більше встановлюваний радіус, тим більша область усереднюється, і тим самим з неї видаляється безліч деталей, адже фільтр не в змозі розбиратися: подряпина це чи може бути потрібна риска на зображенні. Тому при

 
 

Цікаве

Загрузка...