WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Adobe Photoshop 6.0. Photoshop для WWW - Реферат

Adobe Photoshop 6.0. Photoshop для WWW - Реферат

малюнків. У цьому випадку 256 кольорів навіть зайві - можна обійтися і меншою їхньою кількістю. Індексовані формати надають вам таку можливість. Photoshop автоматично обчислює кількість кольорів в індексованому зображенні й округляє його до найближчого ступеня двійки: 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128. Менша кількість кольорів дозволяє створювати графічні файли меншого розміру.
Стиснуті формати файлів
Як тільки передача графічної інформації з глобальних мереж стала звичайною справою, компанія CompuServe (найбільша онлайновая служба) запропонувала формат GIF, в основі якого лежить ефективний (на відміну від більш ранніх форматів, наприклад, PCX) алгоритм стиску. Цей формат використовується в Internet і по сьогоднішній день. Він дозволяє зберігати тільки індексовані зображення.
Особливо цікаво унікальне застосування даного формату для створення анімаційних ефектів. Формат GIF дозволяє зберігати в одному файлі кілька зображень, а браузери можуть їх по черзі демонструвати. Для кожного зображення можна вказати час його демонстрації. Якщо кожне з зображень, що зберігається у файлі GIF, представляє фазу анімації, то браузер покаже маленький "мультфільм". Ця особливість формату GIF знайшла дуже широке застосування в Web-дизайні. Такі анімаційні ефекти можна зустріти практично на кожній сторінці WWW. Особливо часто анимированные зображення використовуються в баннерах (від англійського banner, плакат), рекламних оголошеннях.
Інша корисна для Web-дизайнера особливість формату GIF у тім, що він підтримує "прозорість". Будь-які ділянки зображення, збереженого в цьому форматі, можуть бути прозорими. У браузері через ці ділянки буде "просвічувати" фон Особливо часто подібний хід застосовується для розміщення на сторінці непрямокутних зображень Механізм створення прозорості в GIF-файлах трохи відмінний від використовуваного в Photoshop. Оскільки зображення є індексованим, дизайнер повинний вибрати "прозорий колір". Це може бути кожний із кольорів палітри зображення. У результаті браузер буде трактувати даний колір як прозора ділянка.
Другим форматом графічних файлів у WWW є JPEG, унікальний алгоритм якого дозволяє домагатися 15-кратної щільності стиску Високі щільності стиски досягаються ціною якості зображення, що неприйнятно для видавничих систем, але абсолютно несуттєво для Web-сторінок. У форматі JPEG можна зберігати полнокольорові і напівтонові зображення, що чудово доповнює можливості формату GIF. Обидва формати, GIF і JPEG, підтримують чересстрочне розгорнення. Це виглядає так, начебто в міру завантаження з границі зображення стає більш чітким і докладним. Такий спосіб демонстрації полягає в завантаженні зображення не підряд, а через декілька (2-5) рядків.
1. Відкрийте файл chart.ai з вашої робочої папки командою Open з меню File
2. У діалоговому вікні, що відкрилося, Rasterize Generic EPS Format залишіть пропоновані розміри і дозвіл 72 dpi, а колірну модель у списку Mode встановіть RGB Color.
3. Виберіть команду Flatten Image з меню Layer, щоб документ одержав шар Background.
4. Виберіть команду Save A Copy меню File.
5. У діалоговому вікні, що відкрилося, виберіть формат збереження JPEG (розширення jpg).
6. Натисніть кнопку Save.
7. Перед вами діалогове вікно JPEG Options.
8. У поле Image Options установлюється ступінь стиску файлу. Чим сильніше стиск, тим менше виходить файл, і нижче його якість. Параметр має 10 градацій (від 0 до 10) і чотири визначених варіанти: 1) Low, 3) Medium, 6) High і 8) Maximum. Вибирайте ступінь стиску виходячи із сюжету зображення. Спочатку обов'язково відкривайте отриманий JPG-файл і оцінюйте його якість. Незабаром у вас з'явиться досвід, щоб зробити правильний вибір цього параметра. Поки встановіть якість Low.
9. У поле Format Options встановлюються параметри, зв'язані з особливостями формату. Перемикач Baseline ("Standard") відповідає самому розповсюдженому варіанту формату. Baseline Optimized є злегка оптимізованою версією першого, а вибір перемикача Progressive дозволяє створювати зображення з черезстрочним розгорненням. Якщо встановлений останній варіант формату, то стає доступним список з фактором чергування рядків. Виберіть перемикач Baseline Optimized.
10. Натисніть кнопку ОК. Копія документа збережена у файлі chart copy jpg.
11. Збережіть ще одну копію документа у форматі TIFF за допомогою команди Save A Copy.
12. Порівняєте розмір chart copy.tif з розміром файлу chart copy.jpg. Перший займає на диску 240 Кбайт, а другий 24 Кбайт - у 10 разів менше!
13. Відкрийте файл chart copy.tif і порівняєте з оригіналом. Ніяких відмінностей немає.
14. Тепер відкрийте файл chart copy.jpg і уважно переглянете зображення під збільшенням (мал. 13.6). Помітили характерні "бруд" і порушення передачі кольору. Таке зображення непридатне для високоякісної печатки, але для Web-сторінки цілком підійде.
Неможливість створення повнокольорових зображень із прозорими ділянками в рамках форматів GIF і JPEG привела до появи нового формату. Формат PNG був розроблений як альтернативу формату GIF і для представлення зображень у мережі World Wide Web і в інших електронних мережах. Цей формат зберігає всю колірну інформацію й один альфа-канал зображення, а також для мінімізації обсягу файлу застосовується алгоритм ущільнення, що не приводить до втрати даних. Альфа-канал використовується браузером як маску прозорості. Щільність стиску PNG-файлів аналогічна щільності TIFF-файлів, оскільки застосовуються подібні алгоритми, що не приводять до зниження якості зображень. На жаль, старі версії деяких браузерів не підтримують цей формат, але якщо ви орієнтуєтеся на Internet Explorer чи Netscape Navigator, то можете сміливо їм скористатися.
Ідеального графічного формату не існує, оскільки кожний покликаний вирішувати строго визначене коло задач. Це стимулює нові розробки в області графіки для WWW.
Часто буває необхідно опублікувати на Web-сторінці зображення, що має цінність саме по собі: художня фотографія, картина, фотографічний результат досліджень (наприклад, рентгенограма), карта і т.п. Для того щоб глядач міг розглянути його фрагменти більш великим планом, приходиться створювати серію цих "великих планів" і робити посилання на них з повного зображення. Незручність і недосконалість такого методу упадає в око. Уже зараз пропонується два варіанти рішення цієї проблеми. Перший полягає в створенні графічного формату, що підтримує значне масштабування з мінімальними втратами якості. Другий варіант рішення припускає створення формату, що дозволяє користувачу самому вибирати дозвіл для перегляду, на зразок формату PCD (див. главу 3). Першим шляхом пішли розроблювачі формату FIF (компанія Altamira), а другим - FPX (компанії Hewlett Packard, Kodak). На сайтах цих компаній ви можете знайти відповідні фільтри імпорту й експорту для Photoshop. Поки дані розробки знаходятьсяв стадії експерименту, і для перегляду результатів їхні роботи вимагаються спеціальні доповнення для чи браузерів серверів. Широке використання цих форматів поки ще справа майбутнього.

 
 

Цікаве

Загрузка...