WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Ms word:друк документів - Реферат

Ms word:друк документів - Реферат


Реферат на тему:
Ms word:друк документів
Створення нового документа
Для створення нового документа слід у меню Файл вибрати команду Создать. У діалоговому вікні, що розкрилося, (мал.11) вибрати спочатку укладку, а потім шаблон, на основі якого буде створено документ; після чого натиснути кнопку OK. Шаблони документів Microsoft Word мають розширення dot і значки на мал.10. Звичайні документи створюються на основі шаблону Новый документ. Для створення документа на основі шаблону Новый документ можна натиснути кнопку .
Мал.2
Мал.3
Збереження документа
Для збереження документа необхідно викликати команду Сохранить меню Файл або натиснути кнопку .
Мал.4
При першому збереженні з'являється діалогове вікно Сохранение документа (мал.14). У прихованому переліку Папка слід вибрати диск, у переліку, що розташований нижче папку, в якій необхідно зберегти документ. У полі прихованого переліку Тип файла - формат, в якому буде збережено документ. У полі Имя файла - увести ім'я файлу документа й натиснути кнопку Сохранить.
При повторному збереженні діалогове вікно Сохранение документа не виводиться, документ автоматично зберігається в тому ж файлі. Щоб зберегти документ під іншим ім'ям або в іншій папці, слід у меню Файл вибрати команду Сохранить как, після чого з'являється вікно Сохранение документа.
Закриття документа
Для закриття документа необхідно вибрати в меню Файл команду Закрыть або натиснути кнопку r вікна документа.
Робота з текстом
Уведення тексту
Курсор указує місце, в який буде уводитися текст. Досягши краю сторінки, курсор автоматично переходить у початок наступного рядку. Для переходу в початок наступного абзацу слід натиснути Enter.
Існує два режими уведення тексту - уставлення й заміни. У режимі уставлення при уведенні нового тексту, текст, що міститься в документі, посувається праворуч від місця уведення. У режимі заміни старий текст замінюється новим. Перемикання між режимами здійснюється клавішею Insert або подвійним натисканням на індикаторі ЗАМ у рядку стану.
Виділення фрагменту тексту
Перед тим, як виконати будь-яку операцію над фрагментом тексту, його необхідно виділити одним із таких способів:
установити покажчик миші в ліве поле (він перетвориться в стрілку, спрямовану праворуч), при натисканні лівої клавіші миші виділиться один рядок, при подвійному натисканні - абзац, при потрійному - увесь документ;
установити покажчик миші в ліве поле навпроти першого рядку фрагменту, натиснути ліву клавішу миші і, не відпускаючи її, розширити виділення на весь фрагмент;
установити покажчик миші на початку фрагменту, натиснути ліву клавішу миші та, не відпускаючи її, розширити виділення на весь фрагмент;
для виділення одного слова досить двічі натиснути на ньому;
для виділення одного абзацу можна зробити в ньому потрійне натискання;
для виділення одного речення слід натиснути клавішу Ctrl і натиснути мишею будь-яке слово;
для виділення всього тексту слід натиснути клавішу Ctrl і натиснути мишею в лівому полі;
щоб виділити фрагмент тексту за допомогою клавіатури, необхідно установити курсор уведення в початок фрагменту та, натиснувши клавішу Shift, розширити виділення на весь фрагмент.
Зняти виділення можна натисканням миші в будь-якому місці тексту. При виділенні нового фрагменту попереднє виділення знімається.
Редагування тексту
Символ праворуч від курсору видаляється клавішею Delete, а символ ліворуч від курсору - клавішею Backspace. Для видалення фрагменту тексту слід виділити його й натиснути клавішу Delete. Якщо виділити фрагмент тексту й набрати на клавіатурі новий текст, він уставиться замість виділеного фрагменту.
Щоб розділити абзац на два, необхідно установити курсор у передбачуваний кінець першого абзацу й натиснути клавішу Enter.
З'єднати два абзаци в один можна двома способами:
установити курсор за останнім символом першого абзацу й натиснути Delete;
установити курсор перед першим символом другого абзацу й натиснути Backspace.
При натисканні клавіші Enter у поточну позицію курсору уставляється незримий символ . Для перегляду незримих символів (спецсимволів, недрукованих символів) слід натиснути на кнопку .
Скасування операцій над текстом
Для скасування останньої операції редагування необхідно в меню Правка вибрати команду Отменить … або натиснути кнопку . Якщо натиснути на стрільці 6 поруч із цією кнопкою, то розкриється перелік операцій, виконаних у поточному сеансі. Натиснувши на імені однієї операції, можна скасувати її та усі операції виконані після неї.
Щоб повернути останню скасовану операцію, слід у меню Правка вибрати команду Повторить … або натиснути кнопку . Для перегляду переліку скасованих операцій слід натиснути на стрільці 6 поруч із цією кнопкою.
Копіювання тексту
Для копіювання фрагменту тексту необхідно:
виділити фрагмент тексту;
натиснути кнопку або вибрати в меню Правка команду Копировать;
установити курсор у те місце, куди слід уставити фрагмент;
натиснути на кнопку або вибрати в меню Правка команду Вставить.
У процесі цієї операції копія виділеного фрагменту тексту розташовується в буфері проміжного збереження Clipboard, а потім потрапляє в документ. Уставляти фрагмент із буферу можна скільки завгодно разів, але після копіювання в буфер нового фрагменту тексту, попередній фрагмент видаляється.
Переміщення тексту
Для переміщення фрагменту тексту необхідно:
виділити фрагмент тексту;
натиснути кнопку або вибрати в меню Правка команду Вырезать;
установити курсор у те місце, куди слід уставити фрагмент;
натиснути кнопку або вибрати в меню Правка команду Вставить.
Форматування тексту
Форматування тексту - процес установлення параметрів фрагменту тексту, що визначають зовнішній вигляд тексту в цьому фрагменті. Перед зміною параметрів фрагменту тексту його слід виділити. Якщо фрагмент тексту не буде виділений, то змінюватися будуть поточні параметри (параметри тексту, що буде уводитися з поточної позиції).
Зміна параметрів шрифту
Для зміни параметрів символів використовується команда Шрифт меню Формат, що викликає діалогове вікно Шрифт (мал.19). Укладка Шрифт використовується для установлення параметрів шрифту.
Мал.6
У полі Шрифт вибирається тип шрифту (шрифти типу TrueType виглядають однаково на екрані й на друку, поруч з їхнім ім'ям установлені спеціальні позначки ).
У полі Начертание вибирається написання шрифту:
Обычный - звичайне написання;
курсив - курсивне написання;
полужирный - жирне написання;
полужирный курсив - жирне курсивне написання.
У полі Размер - розмір шрифту у пунктах (1 пункт = 0,375мм).
У полі Подчеркивание - тип лінії підкреслення.
У полі Цвет -

 
 

Цікаве

Загрузка...