WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Шпаргалки - Реферат

Шпаргалки - Реферат

послідовних даних. Тобто до передачі файлів на CD-R створюється копія компакт-диска в 650 Мбайт. Проте цей процес звичайно подвоює час запису, вимагає наявність 650 Мбайт вільного дискового простору і не захищає від того, що жорсткі дискипочинають совешать рекалибровку у разі перегріву.
19. CD - RW
Хоча люди і звикли до таких носіїв інформації, яких не можна перезаписувати (такими носіями є, наприклад, папір або фотоплівка), все одно існує попит на перезаписувані компакт-диски. В даний час з'явилася технологія CD-RW (CD-ReWritable - перезаписуваний компакт- диск). При цьому використовується носій такого ж розміру, як і CD-R. Проте замість фарбника (цианина або пталоцианина) при виробництві CD-RW використовується сплав срібла, индия, сурми і теллура для записуючого шару. Цей сплав має два стани: кристалічне і аморфне, які володіють різною відбивною здатністю. Пристрої для запису компакт-дисків забезпечені лазером з трьома варіантами потужності. При найвищій потужності лазер розплавляє сплав, переводячи його з кристалічного стану з високою відбивною здатністю в аморфний стан з низькою відбивною здатністю, так виходить впадина. При середній потужності сплав розплавляється і повертається назад в природний кристалічний стан, при цьому впадина перетворюється знову на площадка, При низькій потужності лазер визначає стан матеріалу (для прочитування інформації), ніякого переходу станів при цьому не відбувається. CD-RW не замінили CD-R, оскільки заготовки дисків CD-RW набагато дорожчі за заготовки CD-R. Крім того, для додатків, що підтримують жорсткі диски, великим плюсом є той факт, що з CD-R не можна випадково стерти інформацію.
20. DVD
Основний формат компакт-дисків використовувався з 1980 року. З тих пір технології просунулися вперед, тому оптичні диски з високою місткістю зараз цілком доступні за ціною і мають великий попит. Голлівуд з радістю замінив би аналогові відеозаписи на цифрові диски, оскільки вони краще за якістю, їх дешевше проводити, вони довше служать, займають менше місця на полиці в магазині і їх не потрібно перемотувати. Компанії, що випускають побутову техніку, займаються пошуками нового масового продукту, а багато комп'ютерних компаній хочуть додати до свого програмного забезпечення мультимедіа. Такий розвиток технологій і попиту на продукцію трьох надзвичайно багатих і могутніх індустрії привело до появи
DVD (спочатку скорочення від Digital Video Disk - цифровий відеодиск, а зараз офіційно Digital Versatile Disk - цифровий універсальний диск). Диски DVD в цілому схожі на компакт-диски. Як і звичайні компакт-диски, вони мають 120 мм в діаметрі, створюються на основі полікарбонату і містять впадини і площадкаи, які освітлюються лазерним діодом і прочитуються фотодетектором. Проте існує не- скільки відмінностей:
1. Впадини меншого розміру (0,4 мікрона замість 0,8 мікрона, як у обычно- го компакт-диска).
2. Щільніша спіраль (0,74 мікрона між доріжкам і замість 1,6 мікрона).
3. Червоний лазер (з довжиною хвилі 0,65 мікрона замість 0,78 мікрона). У сукупності ці удосконалення дали семикратне збільшення місткості (до 4,7 Гбайт). Що прочитує пристрій для DVD 1х працює із швидкістю 1,4 Мбайт/с (швидкість роботи прочитуючого пристрою для компакт-дисків складає 150 Кбайт/с). До нещастя, із-за переходу до червоного лазера було потрібно DVD-програвачі з двома лазерами або з складною оптичною системою, щоб можна було читати існуючі музичні і комп'ютерні компакт-диски. Таким чином, не всі DVD-програвачі можуть працювати із старими компакт-дисками. Крім того, не завжди можливо прочитування дисків CD-R і CD-RW. Чи досить 4,7 Гбайт? Можливо. Якщо використовувати стиснення MPEG-2 (стандарт IS 13346), DVD-диск об'ємом 4,7 Гбайт може вміщати повноекранний відеозапис на 133 хвилини з високою роздільною здатністю (720x480) разом з озвучуванням на 8 мовах і субтитрами на 32 інших мовах. Близько 92% фільмів, знятих в Голлівуді, по тривалості менше 133 хвилин. Проте для деяких додатків (наприклад, ігор мультимедіа або довідкові видання) може знадобитися більше місця, а Голлівуд міг би записувати по не- скільки фільмів на один диск. Тому було розроблено 4 формати:
1. Односторонні одношарові (4,7 Гбайт).
2. Односторонні двошарові (8,5 Гбайт).
3. Двосторонні одношарові (9,4 Гбайт).
4. Двосторонні двошарові (17 Гбайт).
Навіщо так багато форматів? Якщо говорити коротко, основна причина - переконання компаній. Philips і Sony вважали, що потрібно випускати односторонні диски з подвійним шаром, а Toshiba і Time Warner хотіли проводити двосторонні диски з одним шаром. Philips і Sony думали, що покупці не захочуть перевертати диски, а компанія Time Warner вважала, що якщо помістити два шари на одну сторону диска, він не працюватиме. Компромісне рішення - випускати всі варіанти, а ринок вже сам визначить, який з варіантів виживе. При двуслойній технології на нижній шар, що відображає, поміщається шар, що напіввідображає. Залежно від того, де фокусується лазер, він відображається або від одного шару, або від іншого. Щоб забезпечити надійне прочитування інформації, впадини і площадка нижнього шару повинні бути трохи більше за розміром, тому його місткість трохи менше, чим у верхнього шару. Двосторонні диски створюються шляхом склеювання двох односторонніх дисків по 0,6 мм. Щоб товщина всіх версій була однаковою, односторонній диск завтовшки 0,6 мм приклеюється до порожньої підкладки (можливо, в майбутньому ця под- DVD був розроблений корпорацією, що складається з 10 компаній по виробництву побутової техніки, сім з яких були японськими, в тісній співпраці з головними студіями Голлівуду (японські компанії були власниками деяких з цих студій). Ні комп'ютерна, ні телекомунікаційна промисловість не були залучені в розробку, і в результаті упор був зроблений на використання DVD для видеопрокатов і розпродажів. Перерахуємо деякі стандартні особливості DVD: можливість виключати непристойні сцени з фільму (щоб батьки могли перетворювати фільм типу NC17 у фільм, який можна дивитися дітям), шестиканальний звук, підтримка для перемасштабування. Остання особливість дозволяє DVD-програвачу вирішувати, як обрізати правий і лівий край фільмів (у яких співвідношення ширини і висоти 3:2) так, щоб вони підходили до сучасних телевізорів (з форматом 4:3). Ще одна особливість, яка, ймовірно, ніколи не прийшла б в голову розробникам комп'ютерних технологій, - навмисна несумісність дисків для Сполучених Штатів і для європейських країн і інші стандарти для інших континентів. Голлівуд ввів таку систему, тому що нові фільми завжди спочатку випускаються на екрани в Сполучених Штатах і лише після появи відеокасет відправляються до Європи. Це робиться для того, щоб європейські магазини відеопродукції не могли купувати відеозаписи в Америці дуже рано (внаслідок цього міг скоротитися об'єм продажів нових фільмів в Європі). Якби Голлівуд стояв во главі комп'ютерної промисловості, то в

 
 

Цікаве

Загрузка...