WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Шпаргалки - Реферат

Шпаргалки - Реферат

Мбайт. У 1986 році корпорація Philips опублікувала Зелену книгу" додавши графіку і можливість поміщати аудио-, видео- і звичайні дані в одному секторі, що було необхідно длямультимедійних компакт-дисків. Остання проблема, яку потрібно було вирішити при розробці компакт- дисків, - сумісність файлової системи. Щоб можна було використовувати один і той же компакт-диск на різних комп'ютерах, необхідна була угода з приводу файлової системи компакт-дисків. Щоб випустити таку угоду, представники різних комп'ютерних компаній зустрілися на озері Тахо в ХайСьерраз (the High Sierras) на межі Каліфорнії і Невади і розробили файлову систему, яку вони назвали High Sierra. Пізніше ця система перетворилася на Міжнародний Стандарт (IS 9660). Існує три рівні цього стандарту. На першому рівні допустимі імена файлів до 8 символів, за ім'ям файлу може слідувати розширення до трьох символів (угода для найменування файлів в MS-DOS). Імена файлів можуть містити тільки прописні букви, цифри і символ підкреслення. Директорії можуть вкладатися одна в іншу, причому допускається не більше 8 ієрархічних ступенів. Імена директорій можуть не містити розширення. На першому рівні потрібний, щоб всі файли були суміжними, що не представляє особливих труднощів у випадку з носієм, на якого інформація записується тільки один раз. Будь-який компакт-диск, який відповідає Міжнародному Стандарту IS 9660 першого рівня, може бути прочитаний з використанням системи MS-DOS, комп'ютерів Apple, Unix і практично будь-якого іншого комп'ютера. Виробники компакт-дисків вважають цю властивість великим плюсом. Другий рівень Міжнародного Стандарту IS 9660 допускає імена файлів до 32 символів, а на третьому рівні допускається несуміжне розташування файлів. Розширення Rock Ridge (названі так химерно на честь міста у фільмі Джина Уайлдера сідла, що "Горять") допускають дуже довгі імена файлів (для Unix), UID, GID і символічні зв'язки, але компакт-диски, не відповідні першому рівню, не читатимуться на всіх комп'ютерах.
Компакт-диски стали дуже популярні для розповсюдження комп'ютерних ігор, художніх фільмів, енциклопедій, атласів і різного роду довідників. В даний час на компакт-дисках випускається велика частина комерційного програмного забезпечення. Поєднання великої місткості і низької ціни робить компакт-диски відповідними для незліченної безлічі додатків.
18. CD-R
Спочатку устаткування, необхідне для виготовлення контрольних компакт-дисків (як аудио-, так і комп'ютерних), було дуже дорогим. До середини 90-х років записуючі пристрої для компакт-дисків розміром не більше програвача стали звичайними і загальнодоступними, їх можна було придбати в будь-якому магазині комп'ютерної техніки. Ці пристрої все ще відрізнялися від магнітних дисків, оскільки інформацію, записану одного разу на компакт-диск, вже не можна було стерти. Проте вони швидко знайшли сферу застосування як додаткових носіїв інформації, а основними носіями продовжували служити жорсткі диски. Крім того, окремих осіб і компанії, що починають, могли випускати свої власні компактдиски невеликими партіями або проводити контрольні диски і відправляти їх па крупні комерційні підприємства, що займаються виготовленням копій.
Такі диски називаються CD-R (CD-Recordable). CD-R проводиться на основі полікарбонатних заготовок. Такі ж заготовки використовуються при виробництві компакт-дисків. Проте диски CD-R відрізняються від компакт-дисків тим, що CD-R містять канавку шириною 0,6 мм, щоб направляти лазер при записі. Канавка має синусоїдальне відхилення 0,3 мм на частоті рівно 22,05 кГц для забезпечення постійного зворотного зв'язку, щоб можна було точно визначити швидкість обертання і у разі потреби відрегулювати її. CD-R виглядає як звичайний диск, тільки він не сріблястого, а золотистого кольору, оскільки для виготовлення шару, що відображає, замість алюмінію використовується справжнє золото. На відміну від звичайних компакт-дисків з фізичними поглибленнями, CD-R моделюються за допомогою зміни відбивної здатності западин і площадок. Для цього між шаром полікарбонату і шаром золота, що відображає, поміщається шар фарбника, як показано на мал. 2.21. Використовується два види фарбників: ціанин зеленого кольору і пталоціанин жовтувато-оранжевого кольору. На початковій стадії шар фарбника прозорий, що дає можливість світлу лазера проходити крізь нього і відображатися від шару золота. При записі інформації потужність лазера збільшується до 8-16 мВт. Коли промінь досягає фарбника, фарбник нагрівається, і в результаті руйнується хімічний зв'язок. Така зміна молекулярної структури створює темну пляму. При читанні (коли потужність лазера складає 0,5 мВт) фотодетектор уловлює різницю між темними плямами, де фарбник був пошкоджений, і прозорими областями, де фарбник не зворушений. Ця відмінність сприймається як відмінність між впадинами і площадками навіть при читанні на звичайному пристрої для прочитування компакт-дисків або на аудіопрогравачі.
Жоден новий вигляд компакт-дисків не обходився без публікації параметрів в книзі певного кольору. У випадку з CD-R це була Оранжева книга, що вийшла в 1989 році. Цей документ визначає диск CD-R, а також новий формат, CD-ROM XA, який дозволяє записувати інформацію на CD-R поступово: декілька секторів сьогодні, декілька секторів завтра, декілька секторів через місяць. Група послідовних секторів, записуваних за 1 раз, називається доріжкою компакт-диска.
Проте з появою такого типу запису виникла нова проблема. До появи Оранжевої книги у всіх компакт-дисків був єдиний VTOC (Volume Table of Contents - зміст диска). При такій системі дозаписувати диск було неможливо. Рішенням даної проблеми стала пропозиція давати для кожної доріжки компакт-диска окремий VTOC. У список файлів VTOC можуть включатися всі файли з попередніх доріжок або деякі з них. Після того, як диск CD-R вставлений в прочитуючий пристрій, операційна система починає шукати серед доріжок самий останній VTOC, який видає поточний стан диска. Якщо в поточний VTOC включити тільки деякі, а не всі файли з попередніх доріжок, може створитися враження, що файли були видалені. Доріжки можна групувати в сесії. В цьому випадку ми говоримо про багатосесійні компакт-диски. Стандартні аудио-проигрыватели не можуть працювати з багатосекційними компакт-дисками, оскільки вони чекають єдиний VTOC на початку диска. Кожна доріжка повинна записуватися безперервно без зупинок. Тому жорсткий диск, від якого поступають дані, повинен працювати достатньо швидко, щоб вчасно їх доставляти. Якщо файли, які потрібно скопіювати, розташовані в різних частинах жорсткого диска, тривалий час пошуку може послужити причиною зупинки потоку даних на CD-R і, отже, причиною недобору даних буфера. В результаті недобору даних буфера у вас з'явиться чудова блискуча (правда, трохи дорога) підставка для стаканів і пляшок. Програмне забезпечення CD-R звичайно пропонує параметр збору всіх необхідних файлів у вигляді блоку

 
 

Цікаве

Загрузка...