WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Шпаргалки - Реферат

Шпаргалки - Реферат

зміну IBM 380 в1979 році (2-е покоління мейнфреймів);
" IBM ES/9000, створені в 1990 році (3-е покоління мейнфреймів).
8. Малі комп'ютери
мини-ЭВМ - это компьютеры, занимающие промежуточное положение между персональными компьютерами и мэйнфреймами. За рубежом они используются в большинстве сколько-либо крупных фирм, в университетах, правительственных учреждениях, центрах обработки данных и т.д. - как для тех задач, для которых производительности персональных компьютеров недостаточно, так и для обеспечения централизованного хранения и обработки данных. Обычно к мини-ЭВМ подключаются десятки или сотни терминалов (дисплеев с клавиатурой) или персональных компьютеров для работы пользователей. Основные производители мини-ЭВМ - DEC (Digital Equipment Corp.), Sun, Hewlett-Packard, IBM, Silicon Graphics и др. Компьютеры фирмы Silicon Graphics снабжаются специальными аппаратными средствами для ускорения процессов трехмерного моделирования и анимации, поэтому на этих компьютерах создается большинство спецэффектов в выпускаемых сейчас кинофильмах;
9. Мікрокомп'ютери. КПК.
карманные компьютеры, или личные электронные помощники, - это небольшие компьютеры весом около 300-500 грамм, помещающиеся на кисти одной руки. Как правило, они работают на обычных батарейках и одного комплекта батареек им хватает на несколько десятков часов. Большинство карманных компьютеров не совместимо с настольными компьютерами типа IBM PC, но есть и IBM PC-j совместимые. В карманных компьютерах нет ни жесткого диска, ни дисковода для дискет, ни дисковода CD-ROM (из-за их большого энергопотребления). Некоторые карманные компьютеры имеют миниатюрную клавиатуру, но есть и модели без клавиатуры - в них ввод данных осуществляется нажатиями или рисованием специальным пером по экрану. Наиболее распространены карманные компьютеры фирм Apple, Hewlett-Packard, Sony, Psion и др.
?
10. Персональні комп'ютери
Персональні комп'ютери, робота яких ґрунтується на принципі програмного управління, мають схожу структуру. Вони включають такі апаратні засоби: центральний мікропроцесор, внутрішню і зовнішню пам'ять, системну шину, пристрої введення-виведення інформації.
Далі розглядатимемо апаратне забезпечення комп'ютерів архітектури IBM PC.
Центральний мікропроцесор, внутрішня пам'ять і системна шина конструктивно розташовані в окремому блоці, який називають системним. Пристрої зовнішньої пам'яті звичайно також розміщують у системному блоці, хоч інколи і розміщують в окремих блоках. Усі пристрої введення-виведення, а також пристрої внутрішньої пам'яті підмикають до системної шини через відповідні спеціальні плати, які називають адаптерами та контролерами. Центральний мікропроцесор, внутрішню пам'ять, системну шину, адаптери та контролери розміщують на одній платі, яку називають материнською.
Зовнішня пам'ять - це, як правило, накопичувані на магнітних та оптичних дисках.
Усі пристрої введення-виведення з точки зору порядку їх використання можна розділити на дві групи: стандартні - пристрої введення-виведення та нестандартні. Останні ще називають периферійними пристроями. Стандартні пристрої - це пристрої за замовчуванням, тобто ті, з яких комп'ютер чекає введення-виведення, якщо спеціально не обумовлені інші пристрої. Такими пристроями є дисплей та клавіатура.
До нестандартних пристроїв можна віднести такі:
1. Накопичувачі на магнітних та оптичних дисках.
2. Пристрої виведення символьної та графічної інформації (принтери та плоттери).
3. Пристрої введення інформації (миша, сканер).
4. Пристрої зв'язку комп'ютера з телефонною мережею (модем).
Системна шина виконує функцію зв'язку між мікропроцесором, внутрішньою пам'яттю, стандартними та периферійними пристроями введення-виведення. У системній шині виділяють адресну шину та шину даних. Адресну шину використовують для зв'язку мікропроцесора з пам'яттю, а шину даних для зв'язку з пристроями введення-виведення.
На перших персональних комп'ютерах фірми IBM використовувались 8-розрядні системні шини, які працювали з частотою 4,77 МГц.
Потім з'явились 16- і 32-розрядні системні шини. Тактова частота сучасних комп'ютерів досягла 200 МГц.
11. Логічна організація файлової системи
При роботі користувача з даними, що зберігаються на дисках, повинна забезпечуватися певна зручність. Для цього операційна система підміняє фізичну структуру даних, що зберігаються, деякою зручною для користувача логічною моделлю. Логічна модель файлової системи матеріалізується у вигляді дерева каталогів, що виводиться на екран такими утилітами, як Norton Commander або Windows Explorer, в символьних складових іменах файлів, в командах роботи з файлами. Базовим елементом цієї моделі є файл, який так само, як й файлова система в цілому, може характеризуватися як логічної, так й фізичною структурою.
Цілі й задачі файлової системи
Файл - це іменована область зовнішньої пам'яті, в яку можна записувати й з якої можна прочитувати дані. Файли зберігаються в пам'яті, на залежній від енергоживлення, звично - на магнітних дисках. Проте немає правил без виключення. Одним з таких виключень є так званий електронний диск, коли в оперативній пам'яті створюється структура, що імітує файлову систему.
Основні цілі використовування файлу перераховані нижче.
- Довготривале й надійне зберігання інформації. Довготривалість досягається за рахунок використовування пристроїв, що запам'ятовують, не залежних від живлення, а висока надійність визначається засобами захисту доступу до файлів і загальною організацією програмного коду ОС, при якій збої апаратури найчастіше не руйнують інформацію, що зберігається у файлах.
- Сумісне використовування інформації. Файли забезпечують природний й легкий спосіб розділення інформації між додатками і користувачами за рахунок наявності зрозумілого людині символьного імені й постійності інформації й розташування файлу, що зберігається. Користувач повинен мати зручні засоби роботи з файлами, включаючи каталоги-довідники, об'єднуючі файли в групи, засоби пошуку файлів по ознаках, набір команд для створення, модифікації й видалення файлів. Файл може бити створений одним користувачем, а потім використовуватися зовсім іншим користувачем, при цьому творець файлу або адміністратор можуть визначити права доступу до нього інших користувачів. Ці цілі реалізуються в ОС файловою системою.
Файлова система (ФС) - це частина операційної системи, включаюча:
- сукупність всіх файлів на диску;
- набори структур даних, використовуваних для управління файлами, такі, наприклад, як каталоги файлів, дескриптори файлів, таблиці розподілу вільного і зайнятого простору на диску;
- комплекс системних програмних засобів, що реалізовують різні операції над файлами, такі як створення, знищення, читання, запис, іменування й пошук файлів.
Файлова система дозволяє програмам обходитися набором достатньо простих операції

 
 

Цікаве

Загрузка...