WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Шпаргалки - Реферат

Шпаргалки - Реферат

дискретній, а точнішев цифровій формі.
АОВ - аналогові обчислювальні машини або обчислювальні машини безперервної дії - працюють з інформацією, представленою в безперервній (аналогової) формі, тобто у вигляді безперервного ряду значень якої-небудь фізичної величини (частіше за всю електричну напругу).
ГОМ - гібридні обчислювальні машини або обчислювальні машини комбінованої дії - працюють з інформацією, представленою і в цифровій, і в аналоговій формі; вони суміщають в собі достоїнства АОВ і ЦОМ. ГОМ доцільно використовувати для вирішення завдань управління складними швидкодіючими технічними комплексами.
У економіці (та і в науці і техніці) одержали переважне застосування ЦОМ з електричним представленням дискретної інформації - електронним представленням дискретної інформації - електронні цифрові обчислювальні машини, звичайно звані просто електронними обчислювальними машинами (ЕОМ), без згадки про їх цифровий характер.
По етапах створення і елементній базі комп'ютери умовно діляться на покоління:
" 1-е покоління, 50-і роки: ЕОМ на електронних вакуумних лампах.
" 2-е покоління, 60-і роки: ЕОМ на дискретних напівпровідникових приладах (транзисторах).
" 3-е покоління, 70-і роки: комп'ютери на напівпровідникових інтегральних схемах з малим і середнім ступенем інтеграції (сотні - тисячі транзисторів в одному корпусі).
" 4-е покоління, 80-90-і роки: комп'ютери на великих і надвеликих інтегральних схемах, основна з яких - мікропроцесор (сотні тисяч - десятки мільйонів активних елементів в одному кристалі).
" 5-е покоління, теперішній час: комп'ютери з багатьма десятками паралельно працюючих мікропроцесорів, що дозволяють будувати ефективні системи обробки знань; комп'ютери на понад складних мікропроцесорах з паралельно - векторною структурою, одночасно виконуючих десятки послідовних інструкцій програми.
" 6-е і подальші покоління: оптоелектронні комп'ютери з масовим паралелізмом і нейронною структурою, розподіленою мережею великого числа (десятки тисяч) нескладних мікропроцесорів, що моделюють архітектуру нейронних систем.
За призначенням комп'ютери можна розділити на три групи
" універсальні (загального призначення);
" проблемно - орієнтовані;
" спеціалізовані.
Універсальні комп'ютери призначені для вирішення різноманітних інженерно - технічних, економічних, і т.д. завдань, алгоритмів, що відрізняються складністю, і великих об'єктів оброблюваних даних. Вони широко використовуються в обчислювальних центрах колективного користування і інших могутніх обчислювальних комплексах.
Характерними рисами універсальних комп'ютерів є:
" висока продуктивність;
" різноманітність форм оброблюваних даних: двійкових, десяткових, символьних, при великому діапазоні їх зміни і високої точності їх уявлення;
" обширна номенклатура виконуваних операцій, як арифметичних, логічних, так і спеціальних;
" велика місткість оперативної пам'яті;
" розвинена організація системи введення-висновку інформації, що забезпечує підключення різноманітних видів зовнішніх пристроїв.
5 . Проблемно - орієнтовані комп'ютери
Призначені для вирішення вужчого круга завдань, зв'язаних, як правило, з управлінням технологічними об'єктами; реєстрацією, накопиченням і обробкою щодо невеликих об'ємів даних; виконанням розрахунків по порівняно нескладних алгоритмах; вони володіють обмеженими, в порівнянні з універсальними комп'ютерами, апаратними і програмними ресурсами.
6. Спеціалізовані комп'ютери
Призначені для вирішення певного вузького круга завдань або реалізації строго певної групи функцій. Така вузька орієнтація комп'ютерів дозволяє чітко спеціалізувати їх структуру, істотно понизити їх складність і вартість при збереженні високої продуктивності і надійності їх роботи.
До спеціалізованих комп'ютерів можна віднести, наприклад, програмовані мікропроцесори спеціального призначення; адаптери і контролери, що виконують логічні функції управління окремими нескладними технічними пристроями, агрегатами і процесами; пристроїв узгодження і сполучення роботи вузлів обчислювальних систем.
За розмірами і обчислювальною потужністю комп'ютери можна розділити на надвеликі (суперкомп'ютери, супер ЕОМ), великі, малі, надмалі (мікрокомп'ютери або мікро ЕОМ).
Функціональні можливості комп'ютерів обумовлені такими найважливішими техніко-експлуатаційними характеристиками, як:
" швидкодія, вимірювана усередненою кількістю операцій, що виконуються машиною за одиницю часу;
" розрядність і форми представлення чисел, з якими оперує комп'ютер;
" номенклатура, місткість і швидкодія всіх пристроїв, що запам'ятовують;
" номенклатура і техніко-економічні характеристики зовнішніх пристроїв зберігання, обміну і введення-висновку інформації;
" типи і пропускна спроможність пристроїв зв'язку і сполучення вузлів комп'ютера між собою (тип усередині машинного інтерфейсу);
" здатність комп'ютера одночасно працювати з декількома користувачами і виконувати одночасно декілька програм (багатопрограммність);
" типи і техніко-експлуатаційні характеристики операційних систем, використовуваних в машині;
" наявність і функціональні можливості програмного забезпечення;
" здатність виконувати програми, написані для інших типів комп'ютерів (програмна сумісність з іншими типами комп'ютерів);
" система і структура машинних команд;
" можливість підключення до каналів зв'язку і обчислювальної мережі;
" експлуатаційна надійність комп'ютера;
" коефіцієнт корисного використання комп'ютера в часі, визначуваний співвідношенням часу корисної роботи і часом профілактики.
7. Великі комп'ютери
Великі комп'ютери за кордоном часто називають мейнфреймами (mainframe); до ним відносять, як правило, комп'ютери, що мають:
" продуктивність не менше 100 MIPS;
" основну пам'ять місткістю від 512 до 10 000 Мбайт;
" зовнішню пам'ять не менше 100 Гбайт;
" розрахований на багато користувачів режим роботи (обслуговують одночасно від 16 до 1000 користувачів).
Основні напрями ефективного використання мейнфреймів - рішення науково-технічних задач, робота в обчислювальних системах з пакетною обробкою інформації, робота з великими базами даних, управління обчислювальними мережами і їх ресурсами. Останній напрям - використання мейнфреймів як великі сервери обчислювальних мереж - часто наголошується фахівцями як найбільш актуальне.
Родоначальником сучасних великих комп'ютерів, за стандартами яких в останні декілька десятиліть розвивалися машини цього класу в більшості країн світу, є машини фірми IBM. Моделі IBM 360 і IBM 370 з їх архітектурою і програмним забезпеченням узяті за основу і при створенні вітчизняної системи великих машин ЄС ЕОМ.
Серед кращих розробок мейнфреймів за кордоном слід в першу чергу відзначити американські:
" IBM 3090, IBM 4300 (4331, 4341, 4361, 4381), що прийшли на

 
 

Цікаве

Загрузка...