WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Шпаргалки - Реферат

Шпаргалки - Реферат

призначені для формування графічних зображень і працюють спільно тільки з монохромними відеоконтроллерами;композитні монохромні монітори - забезпечують якісне відображення і символьної, і графічної інформації при спільній роботі з кольоровим графічним адаптером (видають монохромне зелене або Янтарне зображення).
Кольорові монітори
Яккольорові монітори використовуються:композитні кольорові монітори і телевізори - забезпечують колір і графіку, але мають низьку роздільну здатність;кольорові RGB монітори - найякісніші, мають високу роздільну здатність графіки і кольору. Для кожного з кольорів (червоного, зеленого і синього) використовують свій дріт, а в композитних всі три колірні сигнали передаються по одному дроту. RGB монітори працюють спільно з кольоровим графічним контроллером.Для настільних комп'ютерів використовуються різні типи відеомоніторів:
CD (Color Display - кольоровий дисплей) ;
ECD (Enhanced CD - поліпшений CD);
PGS (Professional Grafics System - професійна графічна система).
Найбільшу роздільну здатність з хорошою передачею півтонів мають монохромні композитні монітори з чорно-білим зображенням типу "Paper White", використовувані в настільних видавничих системах. Їх роздільна здатність при спільній роботі з відеоконтроллером SVGA - 1280 1024 пікселів. Серед інших характеристик слід зазначити наявність плоского екрану, що має велику прямокутність і менші відблиски, рівень високочастотних випромінювань збільшується із збільшенням смуги частот відеосигналу. Монітори з низьким рівнем випромінювання мають маркіровку LR (Low Radiation). Монітори захистом від статичної електрики маркіруються AS. Монітори що мають систему енергопостачання маркіруються як G.
Монітори для IBM PC
Параметр CD ECD PGS
1. Роздільна здатність, пікселі по горизонталі і вертикалі 640x200 800x600 1024x768
2. Число кольорів 16 64 256
3. Частота кадрів, Гц 60 60 60
4. Смуга відеопідсилювача, Мгц 15 16 30
5. Відеоконтроллер CGA EGA VGA
28.Модеми
Модем - це пристрій призначений для під'єднання комп'ютера до звичайної телефонної лінії. Назва походить від скорочення двох слів - МОдуляція та ДЕМодуляція.
Комп'ютер виробляє дискретні електричні сигнали (послідовності двійкових нулів та одиниць), а по телефонних лініях інформація передається в аналоговій формі (тобто у вигляді сигналу, рівень якого змінюється безперервно, а не дискретно). Модеми виконують цифрово-аналогове й обернене перетворення. При передачі даних модеми накладають цифрові сигнали комп'ютера на безперервну носійну частоту телефонної лінії (модулюють її), а при їх прийманні демодулюють інформацію і передають її в цифровій формі в комп'ютер. Модеми передають дані по звичайних, тобто комутованих, телефонних каналах зі швидкістю від 300 до 56 000 біт за секунду, а по орендованих (виділених) каналах ця швидкість може бути і вищою. Окрім того, сучасні модеми здійснюють стиснення даних перед відправленням, і відповідно, реальна швидкість може перевищувати максимальну швидкість модему.
За конструктивним виконанням модеми бувають вбудованими (вставляються в системний блок комп'ютера в один із слотів розширення) і зовнішніми (підключаються через один із комунікаційних портів, маючи окремий корпус і власний блок живлення). Однак без відповідного комунікаційного програмного забезпечення, найважливішою складовою якого є протокол, модеми не можуть працювати. Найбільш поширеними протоколами модемів є v.32 bis, v.34, v.42 bis та інші.
Сучасні модеми для широкого кола користувачів мають вбудовані можливості відправлення і отримання факсимільних повідомлень. Такі пристрої називаються факс-модемами. Також є можливість підтримки мовних функцій, за допомогою звукового адаптеру.
29. Принтери
Пристрої друку призначені для виводу інформації на папір.Інформація є двох типів: текстова, графічна.
Мал.4.
Принтери бувають трьохтипів:
1.Матричні (гольчаті) спосіб друку на якому а) текстовий (подібен до виводу символів на моніторз клавіатури),б)графічний (голки вдаряють по красячій плівці та виводить зображення на папір).
2.Струмні принтери відображають інформацію на папері шляхом нанесення на папір красячої речовини, яка зберігається в головці та виприскується з форсунок.
3.Лазерні принтери забезпечують найліпшу швидкість та зображення, спосіб друку відтиск порошком на папері .
30. Матричні принтери
До недавнього часу були найпоширенішими пристроями виведення інформації, оскільки лазерні були дорогими, а струменеві мало надійними. Основною перевагою є низька ціна та універсальність, тобто спроможність друкувати на папері любої якості.
Принцип дії. Друкування відбувається за допомогою вбудованої у друкуючий вузол матриці, що складається з декількох голок. Папір втягується у принтер за допомогою валу. Між папером та друкуючим вузлом розташовується фарбуюча стрічка. При ударі голки по стрічці, на папері з'являються точки. Голки, що розташовані у друкуючому вузлі керуються електромагнітом. Сам друкуючий вузол пересувається по горизонталі і керується кроковим двигуном. Під час просування друкуючого вузла по рядку, на папері з'являються відбитки символів, складених із точок. В пам'яті принтера містяться коди окремих літер, знаків тощо. Ці коди визначають, які голки і в який момент слід активізувати для друкування певного символу. Матриця може мати 9, 18 або 24 голки. Якість друкування 9-голковими принтерами невисока. Для підвищення якості, можливе друкування 2-х та 4-х кратним проходженням по рядку. Матриця з 24 голками є стандартом для сучасних матричних принтерів. Голки розташовані у два ряди по 12 у кожному. Якість друкування значно вище. Матричні принтери дозволяють друкувати відразу декілька копій документа. Для цього аркуші перекладають копіювальною калькою. Матричні принтери не вимогливі і можуть друкувати на поверхні любого паперу - картках з картону, рулонному папері тощо.
31. Струменеві принтери
Перші струменеві принтери випустила фірма Hewlett Packard. Принцип дії подібний до принципу дії матричних принтерів, але замість голок у друкуючому вузлі розташовані капілярні розпилювачі та резервуар із чорнилом. У середньому, число розпилювачів від 16 до 64, але існують моделі, де кількість розпилювачів сягає для чорних чорнил до 300, а для кольорових до 416. Резервуар із чорнилами може розташовуватися окремо і через капіляри з'єднуватись з друкуючим вузлом, а може бути вбудованим у друкуючий вузол і замінятись разом із ним. Кожна конструкція має свої недоліки та переваги. Вбудований у друкуючий вузол резервуар являє собою конструктивно окремий пристрій (картридж), який дуже легко замінити. Більшість сучасних струменевих принтерів дозволяють використовувати картриджі для чорно-білого та кольорового друку.
Принцип дії. Існує два методи розпилення чорнила: п'єзоелектричний метод та метод газових пухирців. У кожному розпилювачі п'єзоелектричного вузла

 
 

Цікаве

Загрузка...