WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Робота у вікні “Мій комп’ютер” з програмою “Провідник”. Форматування комірок в Excel - Контрольна робота

Робота у вікні “Мій комп’ютер” з програмою “Провідник”. Форматування комірок в Excel - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Робота у вікні "Мій комп'ютер" з програмою "Провідник". Форматування комірок в Excel
?
1. Робота у вікні "Мій комп'ютер" з програмою "Провідник"
Мал.1
Мой компьютер - спеціальна папка, що дозволяє проглядати вміст дисків комп'ютера й виконувати різноманітні операції з файлами й папками (запуск програм, копіювання, переміщення й видалення файлів і папок та ін.).
Ярлик програми Проводник (Explorer) частіше за все має вигляд, як на мал.1.
Вікно програми (мал.2) поділене на дві основні частини: ліворуч відображається дерево папок, праворуч - вміст відкритої (поточної) папки. Поруч з ім'ям кожного об'єкту (диску, папки, файлу) стоїть позначка, що указує на тип об'єкту.
Натискуючи мишею значки , можна виводити й приховувати структуру папок. Для відкриття папки слід один раз натиснути по позначці папки в лівій частині або двічі в правій. Подвійне натискання по позначці папки в лівій частині відкриває папку й показує її структуру.
Мал.2. Вікно Проводник
- позначка дисководу;
- позначка диску вінчестера;
- позначка CD-ROM дисководу;
- позначка папки;
- позначка відкритої папки (поточної папки);
- папка містить укладені папки (підкаталоги), що можуть бути показані;
- папка містить укладені папки і вони показані.
Для переходу на один рівень угору (у папку, яка містить поточну папку) використовується кнопка на панелі інструментів або клавіша Backspace. Щоб перейти на один і більше рівнів угору або на інший диск можна використати прихований перелік на панелі інструментів Адрес. Перейти до попередньої папки, яка була відкрита, можна за допомогою кнопки , а повернутися - . Приховані переліки містять імена папок, які були відкриті у поточному сеансі. Для переходу до будь-якої з них, слід вибрати у переліку її ім'я. Для виведення панелі інструментів і рядку стану слід увімкнути відповідні режими в меню Вид.
Вміст відкритої папки можна подати в 5-х станах: Крупные значки, Мелкие значки, Список, Таблица, Как Web-станица. Для переходу поміж станами використовуються прихований перелік на панелі інструментів або пункти меню Вид. Для сортування файлів по имени, по типу, по размеру, по дате необхідно в контекстному меню або меню Вид вибрати пункт Упорядочить значки, а після цього тип сортування.
Для запуску програми слід виконати подвійне натискання на імені файлу, що містить програму. Якщо двічі натиснути ім'я будь-якого іншого файлу, то завантажиться програма, яка обробляє цей файл, а в її вікні - цей файл.
Виділення файлів і папок
1. Для виділення одного файлу достатньо натиснути мишею на його імені.
2. Для виділення блоку файлів необхідно натиснути в одному куті блоку й розсунути виділення до протилежного кута.
3. Для виділення декількох файлів підряд - виділити ім'я першого файлу, потім натиснути клавішу Shift і виділити останній файл із групи.
4. Для виділення декількох файлів, розташованих окремо - натиснути Ctrl і натискати по іменам потрібних файлів.
5. Для виділення усіх файлів у папці вибрати команду Выделить все з меню Правка.
Копіювання файлів і папок
1 спосіб:
" виділити файли і папки;
" натиснути кнопку ;
" відкрити папку, в яку необхідно скопіювати файли;
" натиснути кнопку .
Переміщення файлів виконується так само, але замість кнопки використовується кнопка .
2 спосіб:
1. виділити файли й папки;
2. у лівій частині вікна показати папку, в яку необхідно скопіювати файли;
3. пересунути виділення з правої частини вікна на ім'я потрібної папки.
Якщо при пересуванні в лівій частині вікна поруч із покажчиком миші з'явиться +, то буде виконана операція копіювання. Для виконання переміщення слід виконувати цю операцію при натиснутій клавіші Shift. Якщо поруч із покажчиком миші знаку + не буде, то файли й папки будуть переміщені, а для копіювання необхідно пересувати їх при натиснутій клавіші Ctrl.
Для перейменування файлу або папки слід натиснути два рази на його імені з великим інтервалом. У рамці з курсором, що з'явилася, можна відредагувати ім'я й натиснути Enter.
Для створення папки необхідно в меню Файл або в контекстному меню вибрати пункт Создать, а після цього пункт Папка. У рамці, що з'явилася, увести ім'я папки й натиснути Enter.
Для створення ярлика програми необхідно пересунути файл, що запускає цю програму (файл з розширенням exe або com) у ліву частину вікна Проводник на ім'я потрібної папки. При пересуванні поруч з покажчиком миші з'явиться позначка . Щоб створити ярлик для будь-якого іншого файлу необхідно пересувати його при натиснутих клавішах Shift та Ctrl.
Для вилучення файлів і папок їх потрібно виділити й натиснути клавішу Delete або кнопку .
Для скасування останньої операції необхідно натиснути на кнопці або вибрати відповідний пункт у меню Правка або контекстному меню.
Кожний об'єкт (файл, папка, диск та ін.) має набір параметрів. Для їх перегляду та зміни слід виділити цей об'єкт і натиснути кнопку або у контекстному меню об'єкта вибрати пункт Свойства.
?
2. Форматування комірок в Excel
Вміст комірок може бути вирівняний по лівому краю, по правому краю або по центру. На новому робочому аркуші усі комірки мають формат Обычный, при якому числа, дати і час вирівнюються по правому краю комірки, текст по лівому, а логічні значення ИСТИНА і ЛОЖЬ центруються. Зміна вирівнювання не впливає на тип даних. Для вирівнювання вмісту комірок необхідно:
6. виділити комірки, що слід отформатувати;
7. у меню Формат вибрати команду Ячейки;
8. вибрати укладку Выравнивание (мал.3);
9. у прихованому переліку по горизонтали вибирається тип вирівнювання по горизонталі:
по значению - вирівнювання за замовчанням в залежності від типу даних;
по левому краю (отступ) - вміст комірки вирівнюється по лівому краю з відтступом, зазначеним у полі праворуч;
по центру - вміст комірки центрується;
по правому краю - вміст комірки вирівнюється по правому краю;
с заполнением - вміст виділеного діапазону заповнюється символами, зазначеними в лівому вічку обраного діапазону;
по ширине - вміст комірки розбивається на декілька рядків, а пропуски між словами встановлюються так, щоб ширина рядків відповідала вічку;
по центру выделения - вміст лівого комірки виділеного діапазону вирівнюється по центру діапазону (усі інші осередки виділеного діапазону повинні бути порожніми);
10. у прихованому переліку по вертикали вибирається тип вирівнювання по вертикали:
по верхнему краю - вміст комірки вирівнюється по верхньому краю;
по центру - по центру;
по нижнему краю - по нижньому краю;
по высоте - вміст комірки розбивається на декілька рядків, перший і останній рядки вирівнюються по верхній і нижній межі комірки;
11. у групі прапорців Отображение можна увімкнути такі режими:
переносить по словам - по досягненнюправої межі комірки текст буде переноситися на новий рядок;
автоподбор ширины - розмір символів зменьшується так, що вміст комірки уміщується в межах

 
 

Цікаве

Загрузка...