WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інтернет-комерція в Україні - Реферат

Інтернет-комерція в Україні - Реферат

працювати з НБУ в онлайнових технологіях. Основна вимога до банків-учасників - демонстрація захищеності їх мереж від можливого входу з бокуНБУ та навпаки. [3]
2.2. Принципи втілення ідей електронних продаж в системі юридичного забезпечення
Поява спільного продукту "Контрактів", ІАЦ "Ліга" та фірми "Диск"- компакт-диску з комп'ютерно-правовою системою та супутніми продуктами - викликала широкий інтерес читачів і велику кількість запитань, тому ми вирішили ще раз повернутися до теми комп'ютерно-правових систем і вибору кращого продукту
Вибір на ринку чималий, позаяк існують комп'ютерно-правові системи з величезними базами даних, потужним пошуковим сервісом та можливостями змін і доповнень у режимі реального часу. Наразі відзначається зростання попиту на повні КПС. Очевидно, знайдуть своїх клієнтів і спеціалізовані системи на кшталт "Податки в Україні" і "Митне право", а також КПС, присвячені правовому полю окремих міст і регіонів.
Сьогодні на ринку України можна зустріти зо два десятки комп'ютерних правових систем. Ще на початку 90-х набула популярності КПС "Право", розроблена Управлінням комп'ютерних інформаційних систем і мереж секретаріату Верховної Ради України (УКІСМ). До народження "Права" доклали зусиль розробники створеної 1978 року інформаційно-пошукової системи відомчої правової інформації Міністерства внутрішніх справ УРСР. Ця міліційна система за принципами побудови була предтечею більшості сучасних КПС і не мала аналогів у Радянському Союзі.
УКІСМ сьогодні випускає три різновиди КПС: "Картотека", "Право", "Законодавство". Бази даних "Права" і "Законодавства" є частинами бази даних "Картотека". Користувач "Картотеки", окрім доступу до документів ВР, має можливість доповнювати свою базу даних документами інших органів влади. КПС "Законодавство" містить нормативно-правові акти й у попередніх редакціях, у той час як у "Праві" й "Картотеці" присутня тільки остання. Слід зазначити, що "Картотека", "Право" і "Законодавство" на сьогодні - єдинi продукти, які на певних умовах можна отримати безоплатно.
Найбільш "розкрученим" представником КПС "широкого профілю", до якої можна мати й оперативний доступ через Інтернет, є продукція Інформаційно-аналітичного центру "Ліга". До "Ліги-стандарт" входять нині понад 52 тис. документів. Система поділена на блоки: "Загальне законодавство", "Кодекси", "Міжнародні договори", "Податки в Україні", "Митне право", "Ліга-Столиця". Розширена версія - "Ліга-професіонал" - містить також консультації, фахові коментарі та огляд преси з питань бухобліку та податків. Система дає можливість генерації тексту документа на задану дату, а також демонстрації гіперзв'язків між документами. Під останньою функцією розуміють віднайдення документів, якими змінюється даний, або тих, що стосуються тієї ж теми.
АТ "Інформтехнологія", що випускає КПС "Нормативні акти України", пропонує клієнтам три версії цього продукту: Елітарну, Адміністративну та Бізнес-версію, які можуть постачатися і на CD-ROM. Елітарну версію призначено в основному для великих підприємств з розвиненими локальними мережами і значною кількістю комп'ютеризованих робочих місць.
Вона оснащена додатковими пошуковими функціями (за реквізитами картотеки, гіпертекстовим посиланням), можливістю перегляду нових надходжень через Internet з сервера "Інформтехнології". Бізнес-версія призначена для роботи і самостійного ведення системи користувачем. Адміністративна версія дешевша від бізнес-версії, а вартість її оновлень залежить від способу доставки (Е-mail або кур'єр). Її клієнти - в першу чергу, не надто грошовиті бюджетні організації. "Інформтехнологія" для тих, хто полюбляє прораховувати свої кроки наперед, включає до своїх КПС ухвалені ВР, але не підписані Президентом закони.
Компанія "Інфоресурс" постачає КПС "Лоцман", що включає 26 блоків за галузями права ("Страхування", "Банки, фінанси, кредит", "Бухгалтерський облік, оподаткування, аудит" тощо), а клієнт може вибирати інсталяцію та передплачувати всі або деякі з них. Тексти у КПС "Лоцман" подано українською та російською мовами, а 35% документів продубльовано графічними моделями. "Лоцман" дозволяє простежити усі зв'язки потрібного документа з іншими (які його змінюють, доповнюють, відміняють), що також відображається спеціальною графікою.[2]
Таблиця 1
Комп'ютерні правові системи
Назва продукту Виробник Вартість інсталяції на 1 робоче місце, у. од. Вартість оновлення через E-Mail, місяць/у. од. Вартість оновлення кур'єром по Києву/ кур'єрською поштою- місяць/у. од. Кількість документів у КПС
Ліга-стандарт ІАЦ "ЛІга" 169 55 70/65 52000
Ліга-професіонал ІАЦ "Ліга" 399 55 70/65 52000
"Лоцман-standart" "Інфоресурс" 388 48/58* 48/- 22000
"Нормативні акти України" бізнес-версія "Інформтехнологія" 30 40 40/40 45000
"Картотека" УКІСМ - - -/- 47000
"Право" УКІСМ - - -/- 35000
"Законодавство" УКІСМ - - -/- 35000
"Бос" "Дінай" 24 грн** 10 10/10+48 грн 5000
"Гросбух" "Дінай" 24 грн** 10 10/10+48 грн 10000
"ВЕД-експерт" "Дінай" 24 грн** 10 10/10+48 грн 6000
"ФондІНВЕСТ" "Дінай" 24 грн** 10 10/10+48 грн 3000
За двомовну версію. ** При умові сплати оновлень за 3 місяці. *** Отримання дискет в офісі компанії-розробника
ВИСНОВОК
Як бачимо питання Інтернет-комерції в Україні останнім часом розглядаються все більшим колом фахівців, одночасно з цим слід відмітити, що із зростання числа користувачів ПК зростає і їх потреба у вищезгаданих послугах. І хоча насьогодні і Урядом і зацікавленими особами докладається чимало зусиль для активізації процесу широкого впровадження системи електронних продаж в Україні проблема стоїть ще доволі гостро.
Хоча певних успіхів досягти вдалося: рядом банків уже широко пропонуються послуги з Інтернет-банкінгу, що зручно як самому банку, так і певним чином економить час клієнта; в системі правового забезпечення населення високоякісними інформаційними продуктами також спостерігається бурхливий сплеск ділової активності.
Проте все ще залишаються відкритими питання щодо неврегульованості деяких питань законодавчо та ряду інших проблем. Однак це є результатом вже іншого дослідження.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Голуб О. "За змінами документації в системах широкого профілю надійніше стежити через Інтернет" // Галицькі контракти, № 25'03 - С. 25-26.
2. Любар Р "Купи-продай ... через Интернет" // Доба, № 2, 2004 - С. 12.
3. Мотусяк С. "Розвиток електронної комерції залежить від банкірів" // Галицькі контакти, № 4'04, - С. 3.
4. Президент підписав закони про електронний документообіг і цифровий підпис // Урядовий Кур'єр № 138 від 13 червня 2003 р.- С. 3.
5. Рогоза В.М. "Інтернет-комерція - перспективний напрямок розвитку торгівлі послугами в Україні" // Перспективи економічного розвитку України, № 12, 2001р., - С. 53-61.

 
 

Цікаве

Загрузка...