WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інтернет-комерція в Україні - Реферат

Інтернет-комерція в Україні - Реферат

стандартизація Інтернет-комерції
Інтерес користувачів поступовопереміщується в область більш доступної так званої "електронної торгівлі" і використання мережі ІНТЕРНЕТ.
Актуальною стає задача розробки стандарту XML (Extensible Markup Language) і розробки ініціативної групи СЕФАКТу під назвою ebXML.
У 2001 році EAN International та UCС разом з групою великих міжнародних компаній-учасників Глобальної комерційної ініціативи (Global Commerce Initiative, скорочено GCI) опублікували перший відкритий міжнародний стандарт для електронного бізнесу.
XML-схеми EANoUCC описують 5 основних бізнес-транзакцій:
Item Alignment - єдина інформація про одиницю товару;
Party Alignment - єдина інформація про учасника транзакції;
Order - Замовлення;
Despatch Advice - Повідомлення про відвантаження;
Invoice - Рахунок з уточненням надбавок, знижок і умов платежу.
Стандарти XML були розроблені у відповідь на наполеглеві запити з боку користувачів, та за всебічної підтримки транснаціональних компаній, об'єднаних у рамках ініціативи GCI.
EAN International і UCC розробляли першу редакцію цих стандартів у якості основи для глобального багатогалузевого рішення, яке у майбутньому дозволить всім компаніям-учасникам електронного бізнесу спростити бізнес-процеси внаслідок підвищення ефективності передачі даних і поліпшення взаємодії з партнерами.
У основу розробки було покладено моделювання бізнес-процесів і застосування принципів спрощеного електронного бізнесу (Simpl-eb) з метою досягнення незалежності бізнес-процесів від синтаксису, що використовується, та від прикладних технологій. Учасники GCI оголосили про повну підтримку вказаних стандартів та готовність до практичного використання. Ця підтримка має дуже важливе значення для початку глобального впровадження XML-схем EANoUCC. Вона забезпечить компаніям в усіх галузях промисловості, незалежно від їх розмірів і географічного розташування, доступ до переваг XML в інтересах глобальної торгівлі з використанням Інтернет.
У майбутньому XML-схеми EANoUCC будуть розроблятися на основі розширення і уточнення перших опублікованих транзакцій. [5]
РОЗДІЛ 2
Практичне відображення можливостей продаж через Інтернет в Україні
2.1.Застосування принципів Інтернет-комерції в банківській справі
Більшість найвідоміших у світі фінансових інститутів уже давно не уявляють своєї діяльності без застосування Інтернету. Слід зазначити, що різні заходи, які відбуваються в нашій країні та присвячені цій тематиці, змінюють свій характер із суто просвітницького на більш практичний.
Це й не дивно, адже не новина, що останнім часом органи пожвавилися у справі "узаконення" віртуальних фінансових послуг в Україні. Останній круглий стіл на цю тему - "Стратегія та перспективи Інтернет-банкінгу в Україні", який організували "Український фінансовий портал" та "Інвестиційна газета", - підтвердив означену тенденцію. Разом із тим, думки присутніх на ньому представників держави, а саме НБУ та Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації СБУ, а також "інтернетників" дещо розійшлися.
Якщо перші наполягали на поступовості нововведень, другі з ентузіазмом доводили необхідність термінового введення Інтернет-банкінгу.
Інтернет-банкінг не є окремим видом банківських операцій. Визначень "Інтернет-банкінг" і "банківське обслуговування за допомогою Інтернету" закон "Про банки та банківську діяльність" не містить.
Для нашої країни Інтернет-банкінг - найперспективніший вид фінансових Інтернет-послуг, бо має найбільше шансів для розвитку (поруч з Інтернет-трейдингом та Інтернет-страхуванням). Хоча б з тієї причини, що НБУ, можливо, під тиском комерційних банків зрозумів, що час вживати заходів у цьому напрямку. За словами директора Департаменту інформатизації НБУ Олександра Савченка, по суті, система електронних платежів "клієнт-банк", яка забезпечує передачу повідомлень між клієнтом і банком у зашифрованому вигляді за допомогою способів захисту інформації та функціонує в
Україні вже вісім-дев'ять років, є основою для створення Інтернет-банкінгу. Оскільки вітчизняні банківські установи вже давно почали застосовувати безпосередньо пов'язаний з цим електронний підпис, то, як зауважив представник СБУ Ігор Котельчук, законопроекти "Про електронний цифровий підпис" і "Про електронні документи та електронний документообіг" будуть першими, тривалий час випробуваними на практиці. До речі, за повідомленням представників НБУ, в цьому відомстві зараз також розробляється законопроект, що покликаний "частково закрити існуючі проблеми". Інтернет-банкінг - це набір банківських послуг, які надаються клієнтам через Інтернет. Головною складовою Інтернет-банкінгу є послуга віддаленого управління рахунками через Всесвітню мережу. Підштовхувати прогрес треба обережно
Тема захисту ресурсу банку від хакерськіх зламів стала лейтмотивом доповідей представників НБУ та СБУ. Зокрема, зарубіжні банківські інформаційні системи є найбільш захищеними після інформаційних систем стратегічного призначення.
Як приклад Олександр Савченко нагадав випадок, коли під час презентації автоматизованої торгівлі державними цінними паперами, організованої НБУ з використанням торговельного майданчика Української міжбанківської валютної біржі (УМВБ), особливо не зацікавлені у несанкціонованому доступі люди мали змогу бачити через ресурси УМВБ ряд серверів НБУ.
О. Савченко також повідомив, що на операції з Інтернет-комерції, наприклад в системі Europay, припадає 2% їх загального обсягу. Але на ці 2% покупок через Інтернет припадає 50% шахрайства з картками Europay.
За словами Олександра Савченка, "на сьогодні практично жоден український банк не в змозі працювати в онлайнових технологіях, оскільки не вирішені питання захисту банківських інформаційних ресурсів. Наші вимоги до безпеки викликані не нашим небажанням впроваджувати нові технології". "Оптимізму" додав Ігор Котельчук: "На сьогодні не існує цілком безпечного способу підключення до мережі Інтернет. Найбільша проблема полягає в тому, що він не проектувався як захищена мережа".
Як відомо, в жовтні Департамент інформатизації НБУ погодив використання Міжнародним комерційним банком (МКБ) в експериментальному режимі спеціального програмного забезпечення із застосуванням мереж загального доступу (в тому числі Інтернет) для клієнтів банку.
Представники Нацбанку впевнені, що банк не повинен "на всі 100%" працювати в онлайнових технологіях. Ні в якому разі не можна пов'язувати Інтернет-центр, який працює з клієнтами, з ресурсом, "де гроші лежать". Можливо, на першому етапі цінною інформацією для клієнта буде спостереження свого рахунка в режимі он-лайн. Зараз готується контракт на побудову мережі доступу з робочих місць НБУ до різних ресурсів банку, а також організації інформаційної взаємодії за принципом "мережа-мережа" з тими банками, що побажають

 
 

Цікаве

Загрузка...