WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Переробка рекламної листівки (для офсету) - Курсова робота

Переробка рекламної листівки (для офсету) - Курсова робота

дизайнерській програмі, але при цьому є недолік: якщо одне й теж зображення друкують різними способами, те для кожного способу його треба переверстувати, змінюючи параметри треппинга. Часто зображення є в такому форматі, що його неможливо редагувати (наприклад у форматі PostScript). Все це підводить до думки, що треппинг було б набагато ефективніше виконувати безпосередньо перед печаткою й в автоматичному режимі. Така можливість є. Треппинг може виконуватися автоматично в растрових процесорах або за допомогою окремої програми, що працює аналогічно програмам імпозиції: організує вхідну чергу, приймає PostScript-завдання, виконує треппинг по заданих параметрах і відправляє нове PostScript-завдання далі по ланцюжку (наприклад, на фотонабір або в програму виконання цифровий імпозиції).
Перед висновком фотоформ потрібно переконатися в правильності сформованого PostScript-завдання. Подивитися на розміщення елементів, переконатися, що включено шрифти, перевірити, що зображення у високому дозволі. Це заощадить час, фотоплівку, а значить і гроші при висновку.
Візуальний контроль сьогодні може виконуватися в більшості растрових процесорів. Також, є спеціальні програми, які дозволяють раструвати PostScript-завдання у файл для перегляду. Такі програми працюють як мережні принтери й користувач просто друкує в чергу, організовану цими програмами. На виході програми не фотоформа, а зображення на екрані.
Програмне забезпечення для керування кольорами. При підготовці кольорової поліграфічної продукції максимум уваги приділяється якості передачі кольору. Домогтися воістину високоякісного кольорів можна тільки із застосуванням спеціальних програмних й апаратних інструментів. Роботу з кольорами в додрукарському комплексі логічно можна розділити на дві частини: кольорокорегування й кольоросинхронизація.
Ці частини можуть використатися як незалежно друг від друга, так й у комплексі, доповнюючи один одного.
Кольорокорегування - це набір дій, спрямованих на перетвореннязображення, при якому досягається необхідне сполучення квітів. Якщо потрібно забрати колірну вуаль із зображення - виконують кольокорегування. Якщо потрібно додати колірну вуаль певного тону (досить розповсюджений дизайнерський прийом), - знову виконують кольорокорегування. Але найпоширеніше застосування кольорокорегування - це "витягування" квітів на зображеннях, у яких ці кольори представлені недостатньо добре На слайдах, як правило, кольори небагато бруднуваті, не так насичені й не той тон.
Використовуючи засобу звичайних програм, наприклад Adobe Photoshop, важко виконувати такі "природні" корекції. Із цієї причини для кольорокорегування застосовується спеціалізоване ПО - LinoColor виробництва Heidelberg Prepress. Виконання кольорокорегування, як правило, сполучають зі скануванням. Для цього в програмі LinoColor крім інструментів для кольорокорегування є інтерфейс для керування сканерами (які так само виробляються Heidelberg Prepress).
У процесі роботи над кольоровим зображенням, це зображення проходить ряд пристроїв, у яких застосовуються різні способи його відображення (або уведення). Типовими пристроями є: кольоровий сканер, цифрова камера, монітор, кольоропробний принтер, офсетний прес. Кожне із цих пристроїв має свій унікальний набір квітів, які цей пристрій може відобразити (або розпізнати). Цей набір називається колірне охоплення пристрою. У такий спосіб одне й теж зображення на пристроях з різними колірними охопленнями буде виглядати по різному. Це приводить до того, що зображення на виході значно відрізняється від задуманого. Щоб звести до мінімуму такі перекручування в додрукарських комплексах застосовують системи кольоросинхронизації.
Завдання таких систем полягає в тому, щоб так скорегувати кольори зображення при переході від одного пристрою до іншого, щоб компенсувати різницю колірних охоплень цих двох пристроїв.
Для цього використається ядро, що виконує всі розрахункові операції й набір колірних профілів (своєрідних паспортів кольорових пристроїв), у яких є інформація про колірне охоплення пристрою, моделі побудови гами квітів з базових (RGB, CMYK, YCC і т.п.). Найпоширенішою системою кольоросинхронизації є Apple Color Sync. Її популярність забезпечується двома факторами: досить гарною якістю перетворених зображень і тим фактом, що ColorSync інтегровано в операційну систему MacOS і може бути використаний будь-яким користувачем. Система ColorSync буде забезпечувати якісний результат тільки в тому випадку, якщо колірні профілі пристроїв правильно і якісно побудовані. У такий спосіб завдання якісної передачі кольори зводиться до правильної побудови профілів пристроїв. Процес побудови профілю для пристрою називається характеризацією пристрою. Для профілів пристроїв був розроблений універсальний формат, що дозволяє різним системам кольоросинхронизації використати ті самі профілі.
Такий стандарт на профілі одержав назву ICC. Для побудови ICC-профілів є досить велика кількість програм, які розрізняються за рівнем сервісу, можливостям, універсальності й вартості.
Увазі користувачів пропонується два рішення, що ставляться відповідно до бізнесу-класу й класу Hi-End - програма Color Synergy виробництва компанії Candela і набір програм ColorOpenICC виробництва Heidelberg Prepress.
Технічна характеристика і аналіз якості ілюстрацій зразку
Зразок рекламна листівка Майбутній плакат
Розмір 39,6х26,5 2-сторонній 53х39,6 1-стороній
Спосіб друку офсетний офсетний
Лініатура 80 лін/см 120 лін/см
Папір газетний офсетний
Фарбовість 4 фарби 4 фарби
Зауваження
Низька чіткість зображень Виправити за допомогою фільтрів у Photo Shop підвищити чіткість зображення
Низька кольрова насиченість, передача полутонів Зробити кольорову і тонову корекцію за допомогою гістограми, рівнів
Недостаній контраст зображень Збільшити контрастність деяких зображень
Блок-схема
Ознайомлення з ілюстрацією
Сканування ілюстрації
Оброблення ілюстрації за допомогою Adobe Photoshop 6
Corel Draw 12
Кольороподіл
Кольоропроба цифрова
Кольорова корекція
Вивід на плівку
Список використаної літератури
1. Айдриг С., Айдриг Э. Сканирование - професиональний поход. - Минск: ООО "Попудри", 1997.
2. Барановський І. В., Яхимович Ю. П. Поліграфічна переробка образотворчої інформації. - Київ - Львів. 1999.
3. Шовгенюк М. В., Білорус В. Е., Міклушка І. З., Дудяк В. О. Ввід і вивід зображень в комп'ютерних видавничих системах. - Львів: Фенікс, 1998.
4. Шихт Г. Ю. Цифровая обработка цветных изображений. - М.: Издательство ЭКОМ, 1997.
5. www.grafo.ru
6. www.printsys.com.ua
7. www.osp.ru

 
 

Цікаве

Загрузка...