WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Переробка рекламної листівки (для офсету) - Курсова робота

Переробка рекламної листівки (для офсету) - Курсова робота

важливо, щоб він був орієнтований на необхідний стандарт. Так, пристрою із широким діапазоном використаються для формату SWOP (для цього застосовуються убудовані фільтри Status-T), пристрою з вузьким діапазоном (NB-фільтр) - Euroscale. Крім того, щоб не виникало різниці в показаннях при вимірі готових відбитків або ще "сирих" (з невисохлою фарбою), у кольорових денситометрах повинен бути встановлений поляризуючий фільтр.
Крім кольорових денситометрів, для контролю за друкованим процесом використають лінзи й мікроскопи, які дозволяють візуально оцінити якість формування растрової структури й помітити різні механічні дефекти в процесі. До таких дефектів ставляться неправильний баланс барвника й розчинника, що викликає згортання фарби в краплі й, отже, приводить до нещільної растрової крапки, зрушення й змазування растрових крапок через нещільний або занадто щільного притиску паперу, "двоїння" крапок через неповний перенос фарби з вала на папір. Все це можна вчасно помітити за допомогою мікроскопів з підсвічуванням і виконати необхідні корекції на пресі.
Ще один важливий етап контролю за якістю передачі кольори - візуальне порівняння кольоропробі й тиражного відбитка. Для досягнення максимальної якості при такому порівнянні потрібно врахувати зовнішнє висвітлення. Для цього застосовують переглядові "ящики" - спеціальні ніші з каліброваним висвітленням. Крім того, для перегляду оригіналів слайдів і фотоформ використають переглядові столи з підсвічуванням.
Для визначення якості виведених плівок застосовуються чорно-білі денситометри. За допомогою денситометрів визначають такі параметри плівок, як щільність плашок, щільність напівтонових зображень, якість растра, відсоток заповнення плашки.
Принцип роботиденситометра дуже простий. Прилад складається з фоточутливого елемента й логічної схеми, що перетворить дані в стандартні одиниці й виводить їх на убудований дисплей.
Джерело світла (може бути як зовнішній, так й убудований) направляє світловий потік через бажану ділянку обробленої плівки на фоточутливий елемент, що у свою чергу приймає те, що пройшло крізь плівку й передає дані на логічну схему для обробки й відображення на дисплеї.
Денситометр є необхідним інструментом при калібруванні фотовивідного апарата й растрового процесора. З його допомогою вимірюють оптичну щільність надрукованої тестової таблиці й вносять поправочні значення в растровий процесор. Також чорно-білий денситометр може використатися при підборі режиму й контролі роботи проявляючої машини. У цьому випадку забезпечується контроль за ступенем обробки матеріалу: плівка не повинна бути передержана або недотримана в проявнику при заданій температурі.
При підготовці поліграфічної продукції виникає велика кількість "вузьких місць" і проблем, які не можуть бути вирішені стандартними програмними й апаратними засобами. Ці проблеми досить часто приводять до зниження якості продукції, до додаткових затримок, що у свою чергу приводить до зниження прибутковості. Із цієї причини дуже важливо при проектуванні додрукарського комплексу заздалегідь урахувати ці проблеми. Деякі з виникаючих питань і проблем описані далі.
Чим вище якість поліграфічної продукції, тим більшого обсягу графічні файли використаються при її підготовці. Файли більшого обсягу при їхньому проходженні через комп'ютерну мережу (а саме так проходить у комплексі, де є більше одного комп'ютера) значно знижують її пропускну здатність. Крім того, при верстці таких файлів вимоги до апаратного забезпечення станцій верстки дуже високі (багато пам'яті, потужний процесор отже висока вартість). Усього цього уникнути дозволяє застосування технології OPI (Open Prepress Interface). У рамках цієї технології всі файли високого дозволу (і, отже, більшого обсягу) складаються на сервер і програма OPI автоматично перетворить ці зображення в зображення низького (екранного) дозволу й складає в певну директорію на тім же сервері. Ця ж програма організує принтерну (або фотоскладальну) черга, через яку виробляється пробний й остаточний висновок. На станції верстки, оператор заверстує файли низького (екранного) дозволу й друкує в чергу OPI-сервера. Програма OPI-сервера приймає завдання й автоматично заміняє зображення низького дозволу на файли високого дозволу й відправляє на необхідний вивідний пристрій.
Результатом є значне розвантаження мережі, дешевина станцій верстки й підвищення продуктивності комплексу в цілому.
У попередньому розділі каталогу були розглянуті монтажні столи для виконання аналогової імпозиції (спуска полос). Якщо є ФНА, що по форматі відповідає використовуваній друкованій машині, то має сенс виконувати не аналогову, а цифрову імпозицію. Це значною мірою заощадить час і підвищить якість спускового макета. Особливо це важливо, якщо спусковий макет має великий формат (72, 74 або 102), а ФНА має систему перфорації приводних отворів. Цифрова імпозиція є єдино можливим варіантом створення спускового макета при використанні технології Computer-to-Plate. При цифровий імпозиції виконуються наступні основні операції: правильне розташування сторінок для дотримання їхньої нумерації після фальцювання в зошит й обрізки; облік товщини паперу на компенсацію зрушення сторінок при фальцюванні; розміщення на спусковому макеті довідкової тестової інформації й обрізних міток. Фізично цифрова імпозиція виконується шляхом запуску програми імпозиції, що створює спеціальну чергу й печатку виробляється в цю чергу. Як вхідний формат задається формат видання (наприклад А4), у якості вихідного - формат спускового макета (тобто формат ФНА). Програма імпозиції приймає від станції висновку оригінальний PostScript - файл із усіма сторінками видання, формує інший PostScript-файл із усіма спусковими макетами й пересилає його на вивідний пристрій. Технологія цифровий імпозиції може бути об'єднана з OPI.
Треппинг. При багатоколірному друку неминуче виникають невеликі (або більші - залежно від стану встаткування й застосовуваної технології друку) зрушення колірних шарів друг щодо друга. Це приводить до появи білих (або іншого кольорів) зазорів між векторними елементами зображення -шрифтами, плашками, графікою. Такі зазори сильно знижують візуальна якість друкованої продукції й можуть привести до бракування всього тиражу. Уникнути подібного явища допомагає виконання операції треппинга. У результаті треппинга границі векторних елементів трохи розширюються й елементи в різних колірних шарах не граничать один з одним, а небагато перекривають один одного. У цьому випадку навіть якщо відбувається зрушення колірних шарів, то елементи однаково залишаються візуально неспотвореними (не утвориться явний зазор між їхніми границями).
Треппинг можна виконувати безпосередньо в

 
 

Цікаве

Загрузка...