WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Переробка рекламної листівки (для офсету) - Курсова робота

Переробка рекламної листівки (для офсету) - Курсова робота

звичайному лазерному принтері; залишається врахувати лише різницю в дозволі відбитка із принтера й тиражного. Основні труднощі виникають, якщо потрібно не чорно-білий, а кольоровий пробний відбиток. Ідеальний варіант - це відбиток, виконаний тими ж фарбами й на тім же встаткуванні, що й тираж. Але це дорого, довго й, отже, не дуже зручно. Для швидкого, зручного й недорогого виконання таких пробних відбитків були придумані кольоропробні пристрої.
Кольоропробні пристрої розділяються на два більших класи: аналогові й цифрові. Першими з'явилися аналогові кольоропробні пристрої (кольоропроби). Є ряд незаперечних переваг аналогових цветопроб над цифровими. Але при виборі аналогового кольоропробного пристрою необхідно пам'ятати, що аналогова кольоропроба, як правило, є досить більшим пристроєм і вимагає наявності кваліфікованого оператора. Крім того, аналогові кольоропроби не можуть використатися там, де немає фотоформ, наприклад, у технології Computer-to-Plate.
Аналогові кольоропроби. Своя назва цей клас одержала в силу особливості технологічного процесу: як вихідна інформація використаються звичайні фотоформи, зображення з яких контактним способом переноситься на основу. Якщо виконаний відбиток улаштовує по якості, то ці ж фотоформи використаються при виготовленні офсетних пластин для печатки тиражу. Таким чином, пробний відбиток практично ідентичний тиражному (як по кольорах, так і за структурою растра). Це є більшою перевагою аналогових кольоропроб. В аналоговихкольоропробах можуть використатися не тільки базові Смук-кольора, але й додаткові кольори - наприклад з бібліотеки РАNТОNЕ, що дозволяє виконувати кольропробу для нестандартних друкованих процесів.
Цих недоліків позбавлені цифрові кольоропроби. Цифрові кольоропробні пристрої власне кажучи являють собою звичайні кольорові принтери. Відмінність полягає в тому, що цифрові кольоропроби використають Смук-тонеры (у деяких випадках використаються додаткові кольори), мають досить велике колірне охоплення (звичайно ширше, ніж в офсетних пресів) і працюють під керуванням програмного забезпечення, що дозволяє эмулювати колірні стандарти офсетних пресів. Крім того, у ряді випадків є можливість емалювати і кольори (відтінок) тиражного паперу. У цифрових цветопроб так само є й недоліки. У першу чергу вони пов'язані з обмеженим дозволом кольорових принтерів, що приводить до неможливості емулювати форму растра (виключення становлять принтери, що використають струминну безперервну технологію печатки). У такий спосіб на цифрових кольоропробі в основному одержують лише емуляцію кольорів. Другий недолік - це неможливість печатки спеціальних простих квітів - металізованих, флюоресцентних, високо насичених.
Які технології й принципи використаються у кольоропробі. В аналогові використаються дві основних технології роботи - "мокра" й "суха". У мокрій технології листові тонерні плівки експонуються в копіювальній рамі через фотоформи й обробляються в рідких реактивах (звідси й назва процесу - мокрий). У сухій технології так само використаються листові тонерні плівки, які перед експонуванням накочуються в ламинаторі на основу, насвітлюються й розділяються. Неекспоновані місця віддаляються, а експоновані - прилипають до основи. Процес повторюється для кожного колірного шару. І "мокрий" й "сухий" процес мають варіації в технологіях, але основна ідея така як було описано вище.
Для цифрових кольоропроб використається кілька технологій кольорової печатки, кожна з яких має переваги й недоліки. Найпоширеніша технологія - термо-сублимаційна. При цій технології барвник у вигляді пари осаджується в ту саму крапку растра, що забезпечує повну шкалу відтінків без растрування (фотографічна якість). У цієї технології найбільш широке колірне охоплення. Далі в порядку зменшення поширеності йдуть струминна бульбашкова, лазерної, струминної безперервної, тверда-чорнильна технології.
Виконання кольоропроби є важливою ділянкою в додрукарському процесі. Із цієї причини до підбора встаткування для кольоропроби варто віднестися максимально відповідально. Більшість друкарень у якості кольоропроб визнають тільки аналогові кольоропробні відбитки й це багато в чому визначає вибір користувача. Ідеальним варіантом є наявність й аналогової й цифровий кольоропроби. При цьому досягається компроміс між якістю, оперативністю й сумісністю.
Контрольно-вимірювальне й переглядове устаткування. Що таке якісна поліграфічна продукція? Відповісти на це питання складно, тому що будь-яка людина має сугубо індивідуальні вимоги й оцінки якості. Щоб результат міг задовольнити більшість, використають вимірювальні інструменти й пристосування, здатні дати об'єктивно незалежну оцінку. Ці інструменти використаються протягом усього процесу - починаючи від підготовки інформації, і закінчуючи офсетним друкованим пресом. Важливість використання цих інструментів не менше, ніж використання, наприклад, якісного сканера або фотонабору. Адже чим точніше результат виміру на проміжному етапі, - тим вище якість кінцевої продукції.
Якщо ведеться робота з кольорами, то потрібні інструменти, які можуть ці кольори об'єктивно виміряти. Такими інструментами є спектрофотометри. Вони дозволяють із високою точністю передати спектральні характеристики кольорів, на основі яких програмне середовище здатне, наприклад, підібрати аналог зі шкали Раntоnе або розкласти прості кольори на триадні.
Спектрофотометри також використаються для калібрування й характеризации різних кольорових пристроїв (моніторів, принтерів, друкованих пресів). Для настроювання фотовивідний і проявлювальна техніки (техніки, де використаються чорно-білі матеріали - фототехнічна плівка) використають чорно-білі денситометри. Ці прилади дозволяють виміряти оптичну щільність тестових плашок у минаючому й відбитому світлі й внести необхідні корекції у ВОНА, його растровий процесор і проявлювальну машину. Цим досягається точність передачі відтінків по всім кольороподільним формах і досягнення необхідної щільності фотоформ, для якісного виготовлення офсетних пластин. На етапі печатки застосовують кольорові денситометри, різні лінзи й мікроскопи.
За допомогою кольорових денситометрів здійснюють контроль за якістю кольорів протягом печатки тиражу. Це дозволяє уникнути таких неприємних наслідків, як розбіжність кольорів на початку печатки й наприкінці.
Кольорові денситометри вимірюють оптичну щільність 100%-ных заливань базових квітів, відсоток заповнення растра, рівень розтискування крапки (розтікання фарби після нанесення на папір), треппинг, баланс сірого при його печатці триадными фарбами й інші параметри. Тому що в офсетній пресі використаються фарби різних стандартів (SWOP, Euroscale, Newsprint й інші), те при виборі денситометра

 
 

Цікаве

Загрузка...