WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Переробка рекламної листівки (для офсету) - Курсова робота

Переробка рекламної листівки (для офсету) - Курсова робота

фотоелектронні помножники, які забезпечують дуже високу чутливість, і, відповідно, - максимальну щільність до 3.9 - 4.2D. Кількість апертур задає кількість дозволів, які можна використати при скануванні. В ідеалі необхідно мати плавнозмінювану апертуру, що дозволить плавно змінювати дозвіл від 300 dpi до максимуму, але такі апертури важко виконати апаратно, тому використають кілька апертур заданого діаметра. Чим більше значення апертур у сканері тим більше гнучко можна задавати дозвіл сканування. Для кожної апертури потрібно свій стан фокусування оптичної системи. В одних сканерах використають свою лінзу для кожного значення апертури, але більш вигідно використати одну, але "м'яку" оптичну систему.
Завдання фокуса в такій системі виробляється максимально точно для кожного значення апертури. Важливим фактором якості сканування є спосіб розташування й закріплення барабана. Справа в тому, що коли барабан обертається, то неминуче виникає вібрація ("биття") однієї зі сторін барабана. У цьому випадку гарним рішенням є вертикальне закріплення барабана. Кожен барабанний сканер має ряд переваг і недоліків.
Рольові фотоскладальні автомати. Фотоскладальний автомат є необхідним, досить складним й, як правило, досить дорогим пристроєм. Ще кілька років назад невеликі видавництва газет, редакції журналів або рекламні агентства не могли розраховувати на використання власних фотовивідних пристроїв і виконання операцій кольороподілу через складність обслуговування техніки й дуже високої вартості апаратури. Вирішальний внесок у зміну ринку вивідних пристроїв зробила американська компанія Ultre, розташована в штаті Нью-Йорк, США. В 1985 році, коли всі фотоскладальні пристрої, застосовувані у видавництвах, використали газовий лазер і коштували не менш 100,000 американських доларів, компанія ULTRE розробила технологію фотоекспонування, засновану на напівпровідниковому лазері.
Такий підхід виявився досить ефективним і значно менш дорогим. Створені компанією Ultre ФНА з інфрачервоним лазерним діодом поклали початок створенню цілого класу пристроїв, що змінили подання про поліграфічний фотовисновок, як про надзвичайно дорогий процес.
Принцип, закладений у механізм фотоскладальних автоматів Ultre, дуже простий й, отже, недорогий, а головне, завдяки його використанню, пристрій стає значно більше надійним і зручним в експлуатації й обслуговуванні. Фоточутливий матеріал розташовується не по окружності, як у дорогих барабанних пристроях, а переміщається планарно щодо каретки з обертовою призмою. При обертанні призми лазерний пучок переміщається від одного краю фотоматеріалу до іншого. При цьому експонується одна лінія крапок по всій ширині фотоматеріалу. Потім плівка зміщається для експонування наступної лінії, і процес повторюється.
Такий принцип одержав назву "капстановый" від англійського слова capstan (вал, роль; так само використається більше точний російський термін "рольовий"). Ця назва відбиває використання механізму подачі фотоматеріалу через систему валів.
Фоточутливий матеріал розташований по окружності, що забезпечує рівну відстань від призми до поверхні плівки. При такому способі пред'являються дуже високі вимоги до якості й точності виготовлення барабана або напівкруглих боковин, по яких розправлена плівка. Це значно підвищує вартість пристрою.
В "капстановом" фотонаборі механізм сканування лазерним променем набагато простіше й, отже, набагато дешевше. Фотоплівка простягається уздовж фокальної площини (лінії). По краях фотоматеріалу спостерігається деяке збільшення діаметра плями за рахунок невеликий розфокусировки й відхилення кута експонування від ідеального 90 .
Уникнути цього небажаного ефекту дозволяє спеціальна лінза, установлена відразу за обертовою призмою, яка забезпечує необхідною корекцією фокуса. Ефективно така лінза працює тільки при кутах відхилення лучачи лазера до 60, причому до її якості пред'являються дуже високі вимоги. Щоб одержати ширину висновку 400 мм, призма повинна бути вилучена від фокальної площини на відстань 400 мм або більше. Тому капстанові пристрою звичайно мають ширину вивідного формату до 400 мм й орієнтовані на формат GTO. Подальші спроби збільшити формат експонування просто за рахунок збільшення кута розгорнення лучачи й розширення механізму протягання плівки приводять до різкого падіння якості одержуваних фотоформ. Для того, щоб досягти тієї якості, якого чекають користувачі від ФНА формату А2, необхідне використання безлічі додаткових конструктивних рішень для забезпечення точного позиціювання плівки, що рухається, для точного фокусування лазерного променя й багато іншого. Саме використання високоточної механіки замість простого збільшення розмірів й є причиною настільки значної й зовсім обґрунтованої різниці цін на рольові фотоскладальні автомати формату А2 і ФНА менших розмірів.
Барабанні фотоскладальні автомати. Всі сучасні фотоскладальні автомати (ФНА) Heidelberg Prepress виконані за принципом "внутрішній барабан", відповідно до якого виробляється експонування фотоформи, нерухомо закріпленої на внутрішній поверхні порожнього незамкнутого циліндра. система, Що експонує, при цьому переміщається уздовж осі симетрії барабана, а обертова призма забезпечує сканування лучачи поперек напрямку руху оптичної системи, по радіусі барабана. За рахунок цього досягаються високі значення точності позиціювання лучачи й повторюваності відбитків по всьому форматі. Крім базової технології ФНА, критерієм якості так само виступають такі показники, як дозвіл, кількість градацій сірого й лініатура. Ці показники зв'язані між собою нехитрою пропорцією: лініатура дорівнює дозволу, діленому на двійковий логарифм кількості градацій сірого, котре може бути передано одним растровим осередком. Пристрою Heidelberg Prepress забезпечують висновок традиційного растра з лініатурой до 305 dpi (не говорячи вже про спеціальні можливості алгоритмів растрування Diamond Screening) при повторюваності в межах 5 мкм.
Растрові процесори. Необхідним засобом для висновку растрових зображень на ФНА або системі цифрової печатки є растровий процесор (RIP -Rasterising Image Processor). Він може бути реалізований як у вигляді окремого електронного пристрою, так й у вигляді програми й интерфейсной карти для звичайного комп'ютера. Завдання растрового процесора складається в інтерпретації (перекладі) файлу печатки, створеного за допомогою прикладних програмних засобів, у файл растрового формату й передача цього файлу на ФНА. У поліграфії як стандарт на кодування даних у файлі печатки є графічна мова PostScript, розроблений компанією Adobe. Більшість растрових процесорів працюють саме із цим стандартом.
Більшість виробників растрових процесорів використають один із цих алгоритмів.

 
 

Цікаве

Загрузка...