WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Загальна характеристика операційних систем сучасних комп’ютерів - Курсова робота

Загальна характеристика операційних систем сучасних комп’ютерів - Курсова робота

можливість використовувати захищені канали зв'язку, новий протокол Point-To-Point Tunneling Protocol (PPTP), можливість використовувати декілька модемів для організації каналів зв'язку з видаленими мережами.
Особливості мережної архітектури колишніх версій Windows NT (багаторівнева модель захисту від несанкціонованого доступу, специфіка модульної побудови системи та ін.) обмежували її пропускну спроможність при роботі в мережах Fast Internet. У версії 4.0 були поліпшені алгоритми кешування мережних запитів, оптимізовані модулі підсистеми розділення ресурсів, змінений механізм генерації переривань (при переході до високошвидкісних мереж ця функція несподівано стала джерелом проблем для мережних ОС). Друга зміна, на яку указує Microsoft - збільшена продуктивність Ос при виконанні графічних операцій. Розробники, які "переодягали" Windows NT, перенесли частину коду модулів USER і GDI в ядро системи, що дозволило прискорити виконання графічних операцій на 15-20 %. Проте реальну вигоду від цього поліпшення оцінити важко - операції висновку на екран є лише малою частиною роботи, яку виконують типові програми для Windows NT. Висновки від більш швидкої графіки отримають переважно САПР і ПО для мультимедіа, але навіть в цьому випадку переваги далеко не очевидні - швидко виконавши запити на виведення зображення, операційна система, як правило, віддає час, що звільнився, процесам з більш високими пріоритетами.
Поєднання могутньої мережної Ос і графічного інтерфейсу, створеного для некваліфікованих користувачів, виглядає досить незвикло. Windows NT 4.0 - це не просто чергова версія популярної операційної системи. Вона є основою для нового покоління програмних продуктів, орієнтованих на роботу в мережі Internet. Можливість створення інфраструктури intranet, простота в обігу і добра репутація минулих версій Windows NT в поєднанні з тенденцією, що посилюється, до створення однорідних мереж роблять її привабливою для користувачів з сфери бізнесу.
Windows 98
У 1995 році фірма Microsoft Corporation (США), найбільш відома серед виробників програмного продукту, зокрема, своєю операційною системою MS-DOS, випустила нову версію Windows, яка дістала назву Windows 95. На відміну від попередніх версій Windows 95 набула суттєвих змін, ставши незалежною операційною системою, більш продуктивною, більш надійною та зручною у роботі. Наступна версія цієї системи вийшла у 1998 році і дістала назву Windows 98. Саме про цю систему, про основні її можливості та поради по виконанню головних операцій, піде мова у цьому посібнику. Зауважимо, що розглядається русифікована версія Windows 98.
Основний екран Windows
Після вмикання комп'ютера, на якому встановлено Windows 98, на екрані з'являється так званий робочий стіл, де розташована панель задач із кнопкою "Пуск" (знизу) та деякі значки чи ярлики (зверху ліворуч - значок "Мой компьютер"). Щоб почати роботу у системі, достатньо натиснути за допомогою миші кнопку "Пуск" або один із значків чи ярликів.
Зауваження. У системі Windows 95, щоб вказати потрібний об'єкт, використовується одинарне натискання лівої кнопки миші на цьому об'єкті, а для запуску відповідного застосування - подвійне натискання. У Windows 98 добавлена нова можливість. Вказування об'єкта можна здійснювати за допомогою простого наведення покажчика миші на об'єкт, а його запуск - одинарним натисканням лівої кнопки миші. Переключитися між вказаними режимами можна таким чином. Натисніть кнопку "Пуск", виберіть пункт "Настройка", потім "Рабочий стол Active Desktop" і, нарешті, "Настроить рабочий стол…". У панелі, що з'являється, натисніть кнопку "Свойства папки", після чого в одноіменному вікні виберіть пункт "Стиль на основе выбранных настроек:" та натисніть кнопку "Настроить…". У панелі "Предпочтения", яку ви побачите (див. її фрагмент нижче),
виберіть відповідний режим дії кнопки миші.
Основні компоненти вікон
У перекладі з англійської мови слово "Windows" означає "Вікна". Об'єкт "вікно" - центральний у системі Windows. Всі програми (застосування, задачі) виконуються в окремих вікнах. Будь-який діалог з користувачем також відбувається у відповідних вікнах. Кожне з вікон у системі Windows має певний стандартизований набір компонентів.
Вкажемо елементи вікон, перераховуючи їх зліва направо та зверху вниз. У верхньому рядку вікна знаходяться: піктограма системного меню, за нею - заголовок вікна і, нарешті, - кнопки мінімізації, максимізації та закриття вікна. Далі ідуть меню вікна та панель інструментів. Вміст панелі обрамляється горизонтальною та вертикальною лінійками прокрутки. Знизу вікна розташовані рядок стану та зона зміни розмірів вікна. Зауважимо, що в залежності від типу вікна та відповідних настроєк, вікна можуть дещо відрізнятися одне від одного.
Загальні довідки по Windows
Одержати допомогу з практично всіх питань, які виникають під час роботи з Windows, ви можете, натиснувши кнопку "Пуск", а потім виконавши команду "Справка". Після цього з' являється таке вікно діалогу:
Ви можете вибрати відповідну тему (вкладка "Содержание"), окреме поняття (вкладка "Указатель"), або відшукати потрібну довідку, задаючи ключове слово або фразу (вкладка "Поиск"). Щоб відкрити якусь тему, (двічі) натисніть на її назві або піктограмі лівою кнопкою миші.
Довідки у застосуваннях
Меню більшості застосувань, що працюють під управлінням Windows, містять у своєму складі команду "Справка" ("Help" або "?"), обравши яку, ви можете отримати відповідні довідкові відомості.
Порівняльні характеристики
Windows 3.11 Windows 95 Windows NT 3.51 Windows NT 4.0
Об'єм ОЗУ, Мбайт, що рекомендується 2 8 16 16
Необхідний процесор 386SX 486DX 486DX Pentium-60
Мінімально необхідне
простір на диску, Мбайт 7 30 90 120
Файлові системи FAT FAT, FAT32 FAT, NTFS, HPFS FAT, NTFS, HPFS
Підтримка Plug&Play ні так
Підтримка APM ні так ні ні
Пароль при запуску ПК ні так так так
Програми DOS так так так так
Програми Windows 3.1 так так так так
разом в одній віртуальній DOS-машині так так ні ні
кожна в своїй віртуальній
DOS-машині ні ні так так
32-розрядні програми Windows 95 ні так так так
Стандартні клієнти мережі і протоколи Microsoft Windows Network, Microsoft Mail, Shedule+ Microsoft Exchange, Microsoft Network, Novell Netware 3.x, 4.x, IPX/SPX, Microsoft DLC, NetBEUI, TCP/IP Client Service for NetWare, FTP Server, FTP telnet, SLIP, PPP, TCP/IP, Remote Access, AppleTalk, DLC, NetBEUI, IPX/SPX, TCP/IP Client Service for NetWare, FTP Server, FTP telnet, SLIP, PPP, TCP/IP, Remote Access, AppleTalk, DLC, NetBEUI, IPX/SPX, TCP/IP
Список використаної літератури
1. "IBM PC для користувачів" В.Е.Фігурнов
2. "Windows 95 для зайнятих" Рон Менсфілд
3. "Операційна система Windows 95" А.В.Потапкин
4. "Курс молодого бійця" К.Ахметов
5. "Ефективна робота в Windows 95" К.Стінсон
6. "Windows 3.1" Стефан Фойц

 
 

Цікаве

Загрузка...