WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Загальна характеристика операційних систем сучасних комп’ютерів - Курсова робота

Загальна характеристика операційних систем сучасних комп’ютерів - Курсова робота

в реальному світі.
Windows NT
Microsoft Windows NT Workstation була розроблена як персональна операційна система високого класу, що володіє досконалішими функціональними можливостями і високими системними вимогами, ніж її конкуренти. Для її роботи потрібно, як мінімум 12-Мбайт ОЗУ, а для інсталяції може бути потрібно до 75 Мбайт простору на жорсткому диску. Так само як і Windows 95, це 32-розрядна багатозадачна, багатопотокова операційна система, але, крім того, вона володіє важливими засобами забезпечення безпеки, надійною новою файловою системою з реєстраційним журналом і може бути перенесений на відмінні від Intel апаратні платформи. Її базова архітектура забезпечує кращий захист, ніж будь-яка що змагається з нею система.
Архітектура Windows NT 3.5x
В середовищі Windows NT службові програми операційної системи виконуються в окремих адресних просторах, як і будь-яка окрема прикладна програма, написана відповідно до Win32 API. Існуючі 16-розрядні програми для середовища Windows можуть виконуватися в захищених адресних просторах для взаємного захисту або в просторі, що спільно використовується, якщо потрібен взаємообмін. Крім того, Windows NT допускає застосування 16-розрядних прикладних програм OS/2, що працюють в текстовому режимі, і прикладних програм з інтерфейсом Posix. Кожна прикладна програма DOS може виконуватися на своїй віртуальній машині; Windows NT забезпечує реалізацію таких особливостей середовища DOS, як резидентні програми і пам'ять, що відображається (expanded). В ній не можуть встановлюватися драйвери пристроїв DOS, у тому числі драйвери факсів, звукової плати, сканерів і емуляторів терміналів.
Архітектура системи Windows NT більш надійна, ніж будь-якої іншої системи фірми Microsoft. Вона благополучно відновлюється після будь-яких спроб привести її до краху. Забезпечення такого рівня захисту неминуче спричиняє за собою зростання непродуктивних витрат і додаткової пам'яті, що в більшості випадків приводить до зниження продуктивності.
В даний час Windows NT 3.51 реалізована у версіях для робочих станцій Intel, Alpha, MIPS і PowerPC, хоча і виникає необхідність перекомпілювати прикладні програми, для того, щоб вони виконувалися на кожній з цих платформ.
Призначений для користувача інтерфейс Windows NT практично ідентичний інтерфейсу Windows 3.1, із знайомою оболонкою на базі програм File Manager і Programm Manager, стандартними діалоговими вікнами, тією ж самою базовою організацією і вбудованими прикладними програмами. Як і в Windows for Workgroups, в нього входять службові програми для однорангових мереж, а також клієнти для Microsoft Mail і Schedule+. Крім того, цей інтерфейс має багато адміністративних інструментів, у тому числі утиліти для створення резервних копій, проглядання журналу подій Event Viewer, адміністратор диска Disk Administrator і програма контролю продуктивності Performance Monitor; він також забезпечує функції серверу видаленого доступу (WAS), що дозволяють проводити реєстрацію на видаленій машині.
Багато мережних засобів входять в комплект поставки. Можливості серверу вбудовані в Windows NT Workstation, і ви можете спільно користуватися файлами, каталогами і накопичувачами, якщо зареєстровані як член групи Administrators (адміністратори) або Power Users (повноправні користувачі). Windows NT має свій в розпорядженні необхідні засоби для роботи з багатьма протоколами, у тому числі IPX/SPX, ТCP/IР і NetBEUI, а також для клієнтів мереж Windows NT і NetWare. Ініціатор запитів NetWare, утиліта NetWare Link, є клієнтом серверів NetWare 3.х і 4.х, хоча вона ще не може працювати з такими засобами NetWare 4.0, як служба управління каталогами (NDS).
Інсталяція проходить в більшості випадків успішно, хоча іноді доводиться задавати параметри звукової і мережної плати. Додавання нових драйверів спростилося: система виводить чіткі вказівки щодо потрібних драйверів. В цілому сумісність з існуючим програмним забезпеченням добра, хоча і не ідеальна.
Windows NT влаштує користувачів, охочих отримати максимально можливий ступінь стійкості і захисту. Хоча у минулому для цієї Ос створювалося недостатнє число програм, перехід розробників на систему Windows 95, має майже ідентичний інтерфейс API, означає, що ця проблема незабаром зникне. Для роботи Windows NT потрібен могутній апаратний комплект, але проте вона представляє добрий вибір для користувачів, готових затрачувати дещо більше засобів на придбання устаткування і не потребуючих в драйверах DOS.
Windows NT 4.0
Генеалогія Windows NT 4.0 дуже цікава. З часу появи версії Windows 3.51 в комп'ютерному світі змінилося багато що: випущені нові програми, створені нові пристрої, а мережа Internet з невеликої закритої системи, доступної вузькому кругу фахівців перетворилася на явище світового масштабу.
Архітектура Windows NT 4.0
Зовні Windows NT 4.0 аналогічна Windows 95. Єдина ознака яка дозволяє з першого погляду розрізнити ці дві системи, - стартове меню де вказано, в якому середовищі ви працюєте. Достоїнства і недоліки Windows 95 вже добре відомі, проте необхідно відзначити, що новий вигляд, як не дивно, не дуже полегшив роботу. Наприклад, якщо раніше багато функцій управління файлами і дисками були з'єднано в програмі File Manager, то тепер їх доводиться розшукувати по численних меню об'єктів.
В пакет входить ряд прикладних програм: Internet Information Server 2.0
Index Server, FrontPage, Internet Explorer, Domain Name System (DNS) Server, Proxy Server і Internet Resource Center, всі пакети Service Pacк Plus! і ряд додаткових утиліт, серед яких є як нові наприклад Administrative Wizards або Imager, так і вдосконалені версії старих програм, наприклад Task Manager. Administrative Wizard дозволяє автоматизувати типові задачі виникаючі при управлінні мережею, а оновлені версії програм Windows NT Diagnostic, Perfomance Monitor служать для оперативного контролю за станом системи. Діалогове вікно Task Manager трансформувалося в могутню програму, яка надає масу корисній інформації - від ступеня завантаженості процесора до імен всіх активних системних процесорів. При цьому користувач не залишається пасивним спостерігачем: при бажанні за допомогою Task Manager можна, наприклад, завершення будь-якої задачі.
Один з ключових компонентів Windows NT 4.0 - Internet Information Server 2.0. Це гнучке і багатофункціональне рішення як для підключення до мережі Internet, так і для створення власної приватної мережі intranet. Від
користувача вимагається тільки набудувати параметри протоколу TCP/IP (при встановленому сервісі DHCP IP-адреса привласнюється автоматично), запустити IIS і створити одну або декілька власних Web-сторінок. Після цього Web-документи доступні для всіх користувачів вашої мережі, у яких встановлено ПО, забезпечуюче функціонування протоколу TCP/IP і стандартний браузер World Wide Web.
З'явилися деякі зміни в підсистемі дистанційного доступу, Remote Access Service(RAS). Тепер є

 
 

Цікаве

Загрузка...