WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Загальна характеристика операційних систем сучасних комп’ютерів - Курсова робота

Загальна характеристика операційних систем сучасних комп’ютерів - Курсова робота

піктограму, або на полі перемикача систем розраховані на виконання в даний момент тільки однієї програми. В рамках Windows користувач може запустити декілька програм для паралельного (незалежного) виконання. Кожна з виконуваних програм має своє власне вікно. Перемикання між виконуваними програмами проводиться за допомогою миші фіксацією курсора у вікні необхідної програми.
Windows 95
Об'єктно-орієнтований підхід
При створенні Windows 95 фірма Microsoft повною мірою реалізувала об'єктно-орієнтований підхід. Оскільки саме він ліг в основу нової операційної системи, спочатку скажемо декілька слів про те, що таке орієнтація на об'єкти.
Інтерфейс Windows 95
Поняття "об'єктно-орієнтований" виникло в програмуванні порівняно недавно. Коли обчислювальна потужність машин була невисока, про створення об'єктно-орієнтованих систем не могло бути і мові. Основою всього був програмний код. Програмісти записували послідовності команд для виконання тих або інших дій над даними, які оформлялися в модулі і процедури. Для роботи з кожним об'єктом створювалася своя процедура.
Об'єкти, їх властивості і методи
Поступово із збільшенням продуктивності обчислювальних систем процедурний підхід почав замінюватися об'єктним. На перше місце висувався об'єкт, а не код, який його обробляє. На рівні користувача об'єктний підхід виражається в тому, що інтерфейс є подібністю реального миру, а робота з машиною зводиться до дій із звичними об'єктами. Так, теки можна відкрити, прибрати в портфель, документи - переглянути, виправити, перекласти з одного місця на інше, викинути в корзину, факс або лист - відправити адресату і т.д. Поняття об'єкту виявилося настільки широким, що дотепер не отримало строгого визначення.
Об'єкт, як і в реальному світі, володіє різними властивостями. Програміст або користувач може змінювати не всі властивості об'єктів, а тільки деякі з них. Можна змінити ім'я об'єкту, але не можна змінити об'єм вільного місця на диску, який також є його властивістю. Властивості першого типу в мовах програмування носять назву read/write (для читання і запису), а властивості другого - read only (тільки для читання).
Метод - це спосіб дії на об'єкт. Методи дозволяють створювати і видаляти об'єкти, а також змінювати їх властивості. Наприклад, для того, щоб намалювати на екрані крапку, лінію або плоску фігуру, складаються різні послідовності кодів або програми. Користувач, проте, застосовує для відображення цих об'єктів один метод Draw( ), який містить коди для відображення всіх об'єктів, з якими він працює. За таку зручність доводиться платити тим, що об'єктно-орієнтовані системи можуть працювати тільки на достатньо могутніх обчислювальних установках.
Процедурний підхід в ранніх ОС
До теперішнього часу у всіх операційних системах переважав процедурний підхід. Для того, щоб провести в системі яку-небудь дію, користувач повинен був викликати відповідну програму (процедуру) і передати їй певні параметри, наприклад, ім'я оброблюваного файлу. Програма виконувала над файлом вказані дії і закінчувала роботу. При цьому користувач в першу чергу мав справу із задачею обробки документа, а потім вже з самим документом. У давнину, коли ЕОМ не були персональними, користувач описував дії, які повинна була виконати задача, на якійсь дивній мові, званій мовою управління завданнями (JCL-Job Control Language).
З появою терміналу мова управління завданнями спростилася і поступово перетворилася на командний рядок, проте на першому місці все одно знаходилася процедура обробки документа, а сам документ грав допоміжну роль.
Наступним етапом спрощення роботи з машиною став створення різного роду операційних оболонок (спочатку текстових),которые "заховали" від користувача командний рядок DOS. Введення послідовності символів, з якої складається команда операційної системи, звелося до натиснення однієї функціональної клавіші або клацання миші. Найпоширенішою з таких "надбудов" над операційною системою стала оболонка Norton Commander
Проте основним "інструментом" користувача все ще залишалася клавіатура. Якісний перехід відбувся після того, як з'явилися графічні оболонки. Тепер користувач в основному працює з пристроєм вказівки, таким як миша, трекбол або планшет, а не з клавіатурою (зрозуміло, це не відноситься до роботи усередині самих додатків, наприклад, в текстових редакторах). Йому не потрібно пам'ятати майже ніяких команд операційної системи. Для того, щоб запустити додаток, достатньо клацнути мишею на його зображенні або на "значку" (автор вважає за краще називати його піктограмою).
Від процедурного підходу до об'єктно-орієнтованого
На початку 90-х рр. процедурний підхід все ще переважає, проте намічаються і деякі ознаки об'єктно-орієнтованого. Наприклад, вже в Windows 3+ можна поставити у відповідність конкретному документу додаток для його обробки. Тоді ж з'явився метод об'єктного скріплення і вбудовування (OLE), що дозволяє клацанням на зображенні об'єкту неявно запустити додаток, який його обробляє, а після закінчення обробки повернутися в попередній додаток.
З OLE тісно зв'язаний так званий метод редагування документів "на місці" (in-place). Якщо в документ вбудований об'єкт, який повинен оброблятися конкретним додатком, то при клацанні на цьому об'єкті потрібний додаток неявним чином запускається, причому в робочому полі не змінюється ніщо, окрім панелей інструментів. Наприклад, якщо в тексті, який обробляється в редакторі Microsoft Word, є таблиця, створена в редакторі Microsoft Excel, то при клацанні на ній відбудеться заміна nанелей інструментів Excel. Користувач може обробляти документ зовсім іншим додатком, навіть не підозрюючи про це
Ще один механізм, який спростив роботу і наблизив еру об'єктно-орієнтованого підходу, називається "Drag & Drop", що в буквальному перекладі означає "перетащить-и-оставить". Працюючи цим методом, ви клацаєте кнопкою миші (як правило, лівої) на зображенні об'єкту, переміщаєте його по екрану при натискуючій кнопці і відпускаєте кнопку, коли покажчик виявиться в потрібному місці екрану. Таким чином, процедури копіювання, переміщення і видалення сталі об'єктно-орієнтованими.
Що робив користувач, коли йому потрібно було видалити файли в ОПЕРАЦІЙНІЙ системі MS-DOS? Він запускав процедуру видалення файлів, передаючи їх імена як параметрів:
del FILEI.TXT FILE2TXT
Ця дія нічим не нагадує реальний світ, в якому ви просто викидаєте непотрібні
Папери в сміттєву корзину. На першому місці для пас коштує об'єкту (папір), над яким виконується процедури (перенесення в сміттєву корзину), R операційних оболонках, які працюють під управлінням Windows 3.1, така дія вже реалізована як об'єктне-орієнтоване - за допомогою механізму "Draw & Drop". Наприклад, в оболонці Norton Desktop можна схопити мишею файл і перенести його на зображення сміттєвої корзини. Цього достатньо для видалення файлу. Так робота на персональному комп'ютері все більшенагадує маніпуляції з об'єктами

 
 

Цікаве

Загрузка...