WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Загальна характеристика операційних систем сучасних комп’ютерів - Курсова робота

Загальна характеристика операційних систем сучасних комп’ютерів - Курсова робота

завантажуються в пам'ять завантажувачем операційної системи і залишаються в пам'яті комп'ютера постійно. Файл I0.SYS є доповненням до базової системи уведення-виведення в ПЗП. Файл MSDOS.SYS реалізує основні високорівневі послуги DOS.
Командний процесор DOS обробляє команди, що вводяться користувачем. Командний процесор знаходиться в дисковому файл! COMMAND.СОМ на диску, з якого завантажується операційна система. Деякі команди користувача, наприклад Type, Dir) командний процесор виконує сам. Такі команди називаються внутрішніми. Для виконання решти (зовнішніх) команд користувача командний процесор шукає на дисках програму з відповідним ім'ям і якщо знаходить її, то завантажує в пам'ять і передає їй управління. Після закінчення роботи програми командний процесор видаляє програму з пам'яті і виводить повідомлення про готовність до виконання команд (запрошення DOS).
Зовнішні команди DOS - це програми, що поставляються разом з операційною системою у вигляді окремих файлів. Ці програми виконують дії обслуговуючого характеру, наприклад форматування дискет, перевірку дисків і т.д.
Драйвери пристроїв - це спеціальні програми, які доповнюють систему уведення-виведення DOS і забезпечують обслуговування нових або нестандартне використовування наявних пристроїв. Наприклад, за допомогою драйверів можлива робота з "електронним диском" тобто частиною пам'яті комп'ютера, з якою можна працювати так само, як з диском. Драйвери завантажуються в пам'ять комп'ютера при завантаженні операційної системи, їх імена указуються в спеціальному файл CONFIG.SYS. Така схема полегшує додавання нових пристроїв дозволяє робити це, не зачіпаючи системні файли DOS.
Версії DOS
Перша версія операційної системи для комп'ютера IBM PC - MS DOS 1.0 була створена фірмою Microsoft в 1981 р. Надалі у міру вдосконалення комп'ютерів IBM PC випускалися і нові версії DOS, нові можливості комп'ютерів та надаючи додаткові зручності користувачу, що враховують.
В 1987 р. фірма Microsoft розробила версію 3.3 (3.30) операційної системи MS DOS. яка стала фактичним стандартом на подальші 3-4 роки. Ця версія дуже компактна і володіє достатнім набором можливостей, так що на "стандартній IBM PC AT" і тепер її експлуатація цілком доцільна. Але на більш могутніх комп'ютерах з декількома мегабайтами оперативної пам'яті бажано використовувати версії 5.0 або 6.0 операційної системи MS DOS. Ці версії мають засоби для ефективного використовування оперативної пам'яті понад 640 Кбайт, дозволяють працювати з логічними дисками, великими 32 Мбайт, переносити DOS і драйвери пристроїв в розширену пам'ять, звільняючи місце в звичайній пам'яті для прикладних програм, і т.д. Версія 6.0 MS DOS включає засоби стиснення інформації на дисках (DoubleSpace), програми створення резервних копій, антивірусну програму і інші дрібні удосконалення. Проте в цій версії програми стиснення інформації не завжди працювали коректно, що приводило до втрат даних у деяких користувачів. Для усунення цих проблем і інших помилок фірма Microsoft випустила версію MS DOS 6.20. Ця версія працює стійкіше, надійніше і швидше, ніж MS DOS 6.0 і включає ряд невеликих удосконалень. Проте присудження з приводу порушення в MS DOS патентів фірми Stack Electronics вимусило Microsoft випустити спочатку версію MS DOS 6.21. в якій була вилучена що порушила патент програма динамічного стиснення дисків DoubleSpace, а потім MS DOS 6.22 з "підправленою версією" DoubleSpace, що не порушує патент. На мою думку, з цих версій краща - 6.20.
Windows 3.1
Операційна оболонка Windows 3.1 - це розроблена фірмою Microsoft надбудова над операційною системою DOS, забезпечуючи велику кількість можливостей і зручностей для користувачів і програмістів. Широке розповсюдження Windows зробило 661 фактичним стандартом для IBM PC-сумісних комп'ютерів: переважна більшість користувачів таких комп'ютерів працює в Windows, тому останнім часом практично всі нові програми розробляються саме для їх експлуатації в середовищі Windows. На відміну від оболонок типу Norton Commander, Windows не тільки забезпечує зручний і наочний інтерфейс для операції з файлами, дисками і т.д., але і надає нові можливості для що запускаються в середовищі Windows програм. Зрозуміло, для використовування цих можливостей програми повинні бути спроектований по вимогах Windows. Такі програми не можуть виконуватися зовні середовища Windows, тому ми називатимемо їх Windows-програмами або WincSows-додатками. Втім, Windows може виконувати і звичайні програми, розроблені для DOS. по при цьому такі програми не використовують ніяких переваг Windows і працюють повільніше, ніж при безпосередньому виклику з DOS.
Оболонка Windows 3.1 включає безліч компонентів і забезпечує користувачам різної кваліфікації комфортні умови роботи.
Версія 3.0 оболонки Windows (і що з'явилася услід 3.1) сповідає абсолютно інші принципи в частині інтерфейсу користувача з ЕОМ. (Можна вважати ці принципи новими, але машини фірми Apple будуються на цих принципах вже протягом декількох років.) Основна ідея, закладена в основу оболонки Windows, - природність представлення інформації. Інформація повинна представлятися в тій формі, яка забезпечує найефективніше засвоєння цієї інформації людиною. Не дивлячись на простоту (і навіть тривіальність) цього принципу, його реалізація в інтерфейсах прикладних програм персональних ЕОМ з різних причин залишала бажати кращого. Та і реалізація його в рамках Windows 3.1 теж не позбавлена недоліків. Але ця оболонка є істотним кроком вперед в порівнянні з попередніми інтерфейсами користувача з ЕОМ. Найважливішими відмінними рисами її є наступні:
o Windows є замкнутим робочим середовищем. Практично будь-які операції, доступні на рівні операційної системи, можуть бути виконаний без виходу з Windows. Запуск прикладної програми, форматування дискет, друк текстів - все це можна викликати з Windows і повернутися в Windows після закінчення операції. Досвід роботи в DOS стане в нагоді і тут; багато основоположних принципів і понять середовища Windows не відрізняються від відповідних принципів і понять середовища DOS. Основними поняттями призначеного для користувача інтерфейсу в середовищі Windows є вікно і піктограма. Все, що відбувається в рамках оболонки Windows, в певному значенні є або операцією з піктограмою, або операцією з вікном (або у вікні). Стандартизована в середовищі Windows і структура вікон і розташування елементів управління ними. Стандартизовані набори операцій і структура меню для сервісних програм. Стандартні операції, виконувані за допомогою миші для всіх сервісних і прикладних програм.
o Windows є графічною оболонкою. Від користувача не потрібне введення директив з клавіатури у вигляді текстових рядків. Необхідно тільки уважно дивитися на екран і вибирати з пропонованого набору необхідну операцію за допомогою маніпулятора миша. Курсор миші слідує позиціонувати на поле необхідної директиви меню, або на ту,що цікавить

 
 

Цікаве

Загрузка...