WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Загальна характеристика операційних систем сучасних комп’ютерів - Курсова робота

Загальна характеристика операційних систем сучасних комп’ютерів - Курсова робота


Курсова робота
Загальна характеристика операційних систем сучасних комп'ютерів
?
Зміст
1) Вступ
2) Загальна характеристика операційних систем сучасних ІВЕМ
а) Дискова Операційна Система (DOS)
? Версії DOS
б) Windows 3.1
? Windows-додатки
в) Windows 95
? Об'єктно-орієнтований підхід
? Об'єкти, їх властивості і методи
? Процедурний підхід в ранніх ОС
? Від процедурного підходу до об'єктно-орієнтованого
г) Windows NT
? Windows NT 4.0
д) Windows 98
? Основний екран Windows
? Основні компоненти вікон
? Загальні довідки по Windows
? Довідки у застосуваннях
е) Windows ХР
3) Порівняльні характеристики
4) Список використаної літератури
Вступ
Поняття ОС звичайно визначається через функції, які вона виконує. Однак іноді простіше пояснити: не "навіщо потрібна операційна система", а "що було б, якби її не існувало". Якби не було ОС, то з комп'ютером було б дуже складно спілкуватися. Скажімо, програміст мав би створювати програму не на якійсь зручній мові програмування, а на мові машинних кодів. Відсутність ОС загнала б у глухий кут і будь-якого користувача. В його розпорядженні не виявилося б сучасних засобів керування апаратурою (дисками, мишею, принтером) і звичних програмних додатків (ігор, антивірусів, графічних редакторів тощо).
Операційна система - це сукупність програм, які призначені для керування ресурсами комп'ютера й обчислювальними процесами, а також для організації взаємодії користувача з апаратурою.
Ресурси - це логічні й фізичні компоненти комп'ютера: оперативна пам'ять, місце на диску, периферійні пристрої, процесорний час тощо.
Керування ресурсами полягає, наприклад, у тому, що ОС: розпізнає й обробляє команди, що надходять з клавіатури; керує роботою дисків; готує інформацію для виведення на екран монітора або на принтер тощо. При цьому ОС намагається оптимальним способом розподіляти ресурси між різними завданнями, що виконуються.
Інша функція ОС - керування обчислювальними процесами. Обчислювальні процесом (або завданням) називається послідовність дій, яка задається програмою. Переважна більшість сучасних програм сконструйовані так, що вони можуть виконуватися тільки за наявності операційної системи. У принципі функції керування процесами можна було б передати кожній прикладній програмі, але тоді програми були б набагато більшими та складнішими. Тому зручніше мати на комп'ютері одну керуючу програму - операційну систему, послугами якої користуватимуться всі інші програми.
Для виконання третьої функції ОС - забезпечення взаємодії користувача з апаратурою - служить інтерфейс користувача ОС. До складу інтерфейсу користувача входить також набір сервісних програм - утиліт.
Утиліта - це невелика програма, що виконує конкретну сервісну функцію. Утиліти звільняють користувача від виконання рутинних часом досить складних операцій.
Сучасні ОС надають користувачеві широкий спектр сервісних послуг. Чим досконалішою є ОС, тим зручніше у ній працювати користувачу.
Для ІВМ-сумісних ПК створено багато ОС, серед яких найпопулярнішими DOS, Windows, OS/2, UNIX та інші. Для роботи на ПК найчастіше ви-користовуються системи класу Windows (95, 98, ME, NT,2000, XP) i MS-DOS. Операційні системи зручно класифікувати за такими ознаками:
" ОС одного користувача і ОС багатьох користувачів;
" однозадачні ОС і багатозадачні ОС.
Однозадачні системи (вони, як правило, для одного користувача) допускають тільки послідовне виконання завдань: у кожний момент часу виконується тільки одне завдання. Зрозуміло, що ефективність використання ресурсів комп'ютера при цьому є невисокою. Однозадачний режим був характерний для перших ЕОМ. При роботі в цьому режимі центральний процесор змушений був простоювати, очікуючи, наприклад, закінчення виведення на зовнішній друкувальнш пристрій або введення додаткових даних. Практично всі сучасні ОС підтримують багатозадачнии режим, при якому можливе паралельне виконання завдань розподіл ресурсів комп'ютера між завданнями.
Однозадачною ОС є розглянута тут система МS-DOS. До сучасних багато задачних систем належать усі ОС класу Windows 95 і вище. Типовим прикладоу ОС багатьох користувачів є система UNIX, що встановлюється на комп'ютерах у великих офісах, банках, страхових компаніях тощо.
Загальна характеристика операційних систем сучасних ІВЕМ
Тут я хочу представити найпоширеніші операційні системи, якими ми користуємося в повсякденній роботі: Dos, Windows 3.+, Windows 95, Windows NT, Windows 98, Windows XP.
Дискова Операційна Система (DOS)
Операційна система - це програма, яка завантажується при включенні комп'ютера. Вона проводить діалог з користувачем, здійснює управління комп'ютером, його ресурсами (оперативною пам'яттю, місцем на дисках і т.д.), запускає інші (прикладні) програми на виконання. Операційна система забезпечує користувачу і прикладним програмам зручний спосіб спілкування (інтерфейс) з пристроями комп'ютера.
Операційна система DOS складається з наступних частин:
Основна причина необхідності операційної системи полягає в тому, що елементарні операції для роботи з пристроями комп'ютера і управління ресурсами комп'ютера - це операції дуже низького рівня, тому дії, які необхідні користувачу і прикладним програмам, складаються з декількох сотень або тисяч таких елементарних операцій.
Базова система уведення-виведення, що знаходиться в постійній пам'яті (постійному пристрої, ПЗП, що запам'ятовує) комп'ютера. Ця частина операційної системи є "вбудованою" в комп'ютер. Її призначення полягає у виконанні найпростіших і універсальних послуг операційної системи, пов'язаних із здійсненням уведення-виведення. Базова система уведення-виведення містить також тест функціонування комп'ютера, перевіряючи роботу пам'яті і пристроїв комп'ютера при включенні його електроживлення. Крім того, базова система уведення-виведення містить програму виклику завантажувача операційної системи.
Завантажувач операційної системи - це дуже коротка програма, що знаходиться в першому секторі кожної дискети з операційною системою DOS. Функція цієї програми полягає в зчитуванні в пам'ять ще двох модулів операційної системи, які і завершують процес завантаження DOS.
На жорсткому диску (вінчестері) завантажувач операційної системи складається з двох частин. Це зв'язано з тим, що жорсткий диск може бути розбитий на декілька розділів (логічних дисків). Перша частина завантажувача знаходиться в першому секторі жорсткого диска, вона вибирає, з якого з розділів жорсткого диска слід продовжити завантаж Друга частина завантажувача знаходиться в першому секторі цього розділ вона прочитує в пам'ять модулі DOS і передає їм управління.
Дискові файли І0.SYS і MSDOS.SYS (вони можуть називатися по-іншому, наприклад IВМВ.СОМ і IBMDOS.COM для PC DO; URBIOS.SYS і DRDOS.SYS для DR DOS, - назви міняються залежно від версіїопераційної системи). Вони

 
 

Цікаве

Загрузка...