WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Хакери – хто вони? - Реферат

Хакери – хто вони? - Реферат

сказати, найменш численна частина кракерів. Їх основна мета - зламати систему для її руйнування. До них можна віднести, фахівців в написанні вірусів або троянських коней. Абсолютно природно, що весь комп'ютерний світ ненавидить кракерів - вандалів лютою ненавистю. Ця стадія кракерства звичайно характерна для новачків і швидко проходить, якщо кракеру вдається удосконалюватися (адже досить нудно усвідомлювати свою перевагу над беззахисними користувачами). Кракерів, які навіть з часом не минули цю стадію, а тільки все більш удосконалювали свої навики руйнування, інакше, ніж соціальними психопатами, не назвеш.
2. Жартівники
Найменш шкідлива частина кракерів, основна мета яких - популярність, що досягається шляхом злому комп'ютерних систем і внесенням туди різних ефектів, що виражають їх незадоволене відчуття гумору. "Жартівники" - звичайно не завдають істотного збитку (хіба що морального). На сьогоднішній деньв Internet це найпоширеніший клас кракерів, звичайно здійснюючих злом Web - серверів, залишаючи там згадку про себе. До жартівників також можна віднести творців вірусів, з різними візуально-звуковими ефектами (музика, тремтіння або перевертання екрану, малювання всіляких картинок і т.п.). Все це, у принципі, або безневинні витівки початківців, або - рекламні акції професіоналів.
3. Взломщики
Професійні кракери, що користуються найбільшою пошаною в кракерському середовищі, основна задача яких - злом комп'ютерної системи з серйозною метою, будь то крадіжка або підміна інформації, що зберігається там. У загальному випадку, для того, щоб здійснити злом системи, необхідно пройти три основні стадії: дослідження обчислювальної системи з виявленням ній недоліків, розробка програмної реалізації атаки і безпосереднє її здійснення. Природно, справжнім професіоналом можна рахувати того кракера, який для досягнення своє цілі проходить всі три стадії.
З деякою натяжкою також можна вважати професіоналом того кракера, який, використовуючи здобуту третьою особою інформацію про уразливість в системі, пише програмну реалізацію. Здійснити третю стадію, очевидно, може у принципі кожен, використовуючи чужі розробки. Але те чим займаються зломщики - це звичайна крадіжка, якщо абстрагуватися від предмету крадіжки.
В країні, де велика частина програмного забезпечення, використовуваного кожним користувачем, є піратською, тобто вкраденою не без допомоги тих же зломщиків, майже ніхто не має морального права "кинути в них камінь". Звичайно, злом комп'ютерних систем з метою крадіжки у жодному випадку не можна назвати гідною справою, але і дорікати кракерів - зломщиків можуть тільки ті, хто легально придбав все використовуване програмне забезпечення.
В світі хакерів добре відомий маніфест, названий "The Conscience of а Hacker" ("Совість хакера") написаний Ментором (The Mentor). Написане відображає нерозуміння суспільством особи, яка виражає себе як хакера, що відчуває перевагу над іншими. Письменник відчуває свою непотрібність в світі суспільства і йому набагато комфортніше в комп'ютерному світі, який для нього такий звичний і комфортний. Його дії виправдовуються тим, що вони самі по собі не заподіюють шкоди або шкодять мало, порівняно з війною, чи іншими негараздами.
Маніфест хакера
Ще одного з них сьогодні зловили, про це пишуть у всіх газетах.
"Підліток арештований за комп'ютерні злочини", " Хакер арештований за пограбування банка"... Чортові діти. Всі вони однакові. Але ви, з своєю обмеженою психологією і мізками 1950-х років, ви можете подивитися на світ очима хакера? Ви коли-небудь замислювалися, чим він живе, що його формує? Я - хакер, зайдіть в мій світ... Мій світ почався з школи... Я розумніший за більшість інших дітей, та нісенітниця, якої нас учать мені нудна...
Чортові відстаючі. Всі вони однакові.
Я в середніх або старших класах. Я слухаю вчительку, яка вже в п'ятнадцятий раз пояснює, як розв'язувати дроби. Я це розумію. " Ні, Марія Іванівна, я не покажу вам мою роботу. Я зробив її в голові..." Чортова дитина. Він знову списує.
Всі вони однакові.
Я сьогодні зробив відкриття. Я знайшов комп'ютер. Стоп, це ж круто. Він робить те, що я хочу. Якщо він помиляється - це моя помилка. Це не тому, що він мене не любить... Або відчуває загрозу... Або думає, що я - розумник... Або не любить навчання і не хоче тут знаходитись... Чортова дитина. Він тільки і робить, що грає. Всі вони однакові. Це трапилося... відкрилися двері в світ... поринувши до телефонної лінії, як наркоман до героїну, б'є електронний пульс, бажання шукати день за днем... дошка оголошень знайдена.
" Так, це воно... те місце, якому я належу..." Я всіх тут знаю... навіть якщо я ніколи не зустрічав їх, ніколи не розмовляв з ними і ніколи не зустріну їх знову. Я знаю всіх... Чортова дитина. Він знову займає телефонну лінію. Вони всі однакові. Нас годували жуйкою в школі, коли ми хотіли м'яса. Ті жалюгідні шматочки, які ви кидали нам, були розжовані і позбавлені смаку. Нас пригнічували садисти або ігнорували байдужі. Те, що ми все-таки одержували, поки були учнями, можна порівняти з краплею води в пустині.
Тепер це наш світ... світ електрона і комутатора. Ми користуємося безкоштовно тим, що могло б бути дешевим, якби не належало багатим жлобам, і ви називаєте нас злочинцями. Ми досліджуємо... і ви називаєте нас злочинцями... Ми шукаємо знань... і ви називаєте нас злочинцями. Ми існуємо в незалежності від кольору шкіри, національності, релігії... і ви називаєте нас злочинцями. Ви створюєте атомні бомби, ви розпалюєте війни, ви вбиваєте, одурюєте і брешете нам, намагаючись нас примусити повірити, що це все для нашого власного блага, у такому разі ми злочинці.
Так, я - злочинець. Мій злочин - цікавість. Мій злочин у тому, що я суджу людей по тому, що вони говорять і думають, а не по тому, як вони виглядають. Мій злочин у тому, що я за межами вашого розуміння і ви ніколи мені цього не пробачите. Я - хакер, а це мій маніфест. Ви можете зупинити мене, але ніколи не зупините нас всіх... адже ми всі однакові.

 
 

Цікаве

Загрузка...