WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Хакери – хто вони? - Реферат

Хакери – хто вони? - Реферат


Реферат на тему:
Хакери - хто вони?
Хакери з'явилися в той же самий час, що і Internet. B 1960 роках хакером називався висококваліфікований програміст. Тепер це слово має дещо інше значення. Початок сімдесятих і кінець вісімдесятих - кращі роки для хакерів. Тоді було більше ламерів, операційні системи тільки починали з'являтися, комп'ютери на основі таких систем мали багато помилок і дірок. Хакери у той час були вільнішими.
Таку субкультуру не можна визначити ні як общину, ні як політичний або релігійний рух.
Першими у ряді представників субкультури хакерів були молоді люди у віці від 16 до 22 років, так звані тінейджери, самовираження яких відбувалося за допомогою використовування комп'ютерних технологій. Таке захоплення, як правило, створює особливе психологічне сприйняття, яке визначає подальший стиль життя, зберігаючись досить тривалий час.
Багато зовнішніх проявів служать пізнавальними знаками "своїх": велика кількість специфіко-технічних термінів в розмові, вільна манера поведінки, простий, невизначений стиль одягу, недбала зачіска на додаток до невиразної зовнішності. Графічні знаки у вигляді яких-небудь вишитих на одязі фраз або знаків, подібно хіппі, зустрічаються дуже рідко.
Вони не читають журнал "Хакер" - таке дитинство зовсім не для них. Діапазон споживаної літератури часто дивує стороннього спостерігача, оскільки багато хакерів присвячують читанню стільки ж часу, скільки середній американець присвячує своєму телевізору. Часто їх будинки забиті зачитаною до дірок літературою по найрізноманітніших напрямах, серед яких, крім технічних, присутня наукова фантастика і шахова тематика.
У їжі часто віддають перевагу чому-небудь східному - наприклад, китайська кухня. Тайська їжа користується приголомшливою популярністю, як і єврейські делікатеси . Для нічної роботи годяться як величезна піцца, так і не менших розмірів термос з кавою.
Звичайно, серед хакерів переважають молоді люди, але пропорція представниць прекрасної статі вища, ніж в інших технічних професіях.
Хакери як соціальна група настільки ж розрізняються кольором шкіри і національністю, як і інші групи, тому всі расові забобони зустрічаються крайньою ворожістю.
Віросповідання досягає гігантського розкиду - від атеїста до іудея і неоязичника. Дуже часто декілька релігій знаходять свого шанувальника в особі однієї людини.
У спілкуванні наші герої віддають перевагу електронній пошті, оскільки свобода, різноманітність і натхнення приходить до них перед монітором. Всупереч стереотипу, хакери не обмежуються вузькими інтелектуальними рамками і намагаються цікавитися всім, що сприяє розумовій стимуляції. В принципі, можна примусити хакера говорити про що завгодно, якщо, звичайно, вдасться відірвати його від комп'ютера. Проте у них не завжди розвинена здібність до соціальних контактів, присутні великі недоліки в умінні спілкуватися, вони схильні до психологічного тиску, в переважній масі неорганізовані і неохайні в спілкуванні із зовнішнім світом. Разом з цим, хакер - це фахівець, який прагне перш за все до спілкування з іншими користувачами інформаційного співтовариства, до виразу своїх думок, ідей у вільній, творчій атмосфері.
В основному думка комп'ютерного світу про хакерів або суто негативна (хакери - це злочинці), або скромно позитивна (хакери - санітари лісу). Насправді у цієї проблеми існує щонайменше дві сторони: одна позитивна, інша - негативна і між ними проходить чітка межа. Ця межа розділяє всіх професіоналів, пов'язаних з інформаційною безпекою, на хакерів (hackers) і кракерів (crackers).
І ті і інші, багато в чому, займаються рішенням одних і тих же задач - пошуком недоліків в обчислювальних системах і здійсненням атак на дані системи - але найголовніша і принципова відмінність між хакерами і кракерами полягає в цілях, які вони переслідують. Основна задача хакера, досліджуючи обчислювальну систему, знайти слабкі місця в її системі безпеки з метою інформування користувачів і розробників системи для подальшого усунення знайдених недоліків. Інша задача хакера, проаналізувавши існуючі недоліки захисту обчислювальної системи, сформулювати необхідні вимоги і умови підвищення рівня її захищеності. З другого боку, основна задача кракера полягає в безпосередньому здійсненні злому системи з метою отримання несанкціонованого доступу до чужої інформації - інакше кажучи, для її крадіжки, підміни або для оголошення факту злому.
Тобто, кракер, за своєю суттю, ні чим не відрізняється від звичайного злодія, що зламує чужі квартири і краде чужі речі. Кракер же зламує чужі обчислювальні системи і краде чужу інформацію. Ось в чому полягає кардинальна відмінність між тими, кого можна назвати хакерами і кракерами: перші - дослідники комп'ютерної безпеки, другі - просто зломщики, злодії або вандали. При цьому хакер, в даній термінології, - це, за визначенням, фахівець. Як доказ цього приведемо визначення із словника:
"Індивідуум, який одержує задоволення від вивчення деталей функціонування комп'ютерних систем і від розширення їх можливостей, на відміну від більшості користувачів комп'ютерів, які вважають за краще знати тільки необхідний мінімум".
Дане трактування поняття "хакер" - відрізняється від прийнятої в засобах масової інформації, які, власне, і привели до підміни понять. Останнім часом багато фахівців з комп'ютерної безпеки почали акуратніше відноситися до цих термінів.
9 з 10 кракерів є "чайниками", які зламують системи, що погано адмініструються, в основному завдяки використовуванню чужих програм. Інші 10% це - професіонали, колишні хакери, що стали на шлях порушення закону. Їх, на відміну від кракерів-"чайників", зупинити дійсно дуже складно, але, як показує практика, зовсім не неможливо. Очевидно, що для запобігання можливому злому або усунення його наслідків вимагається запросити кваліфікованого фахівця з інформаційної безпеки - професійного хакера.
Кракерів можна поділити на три основні категорії:
1. Вандали
Найвідоміша (багато в чому завдяки повсякденності вірусів) і, треба

 
 

Цікаве

Загрузка...