WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Delphi – загальна характеристика - Реферат

Delphi – загальна характеристика - Реферат

досвіду цього робити не варто.
Якщо декілька різних компонентів можуть реагувати на одноімунну подію, то можна задати для всіх них подібну реакцію створенням лише одного методу опрацювання. Це особливо актуально, якщо компоненти однотипні, наприклад, група кнопок або група позначок. Для цього такі компоненти треба спочатку об'єднати в групу (див. вище). У списку компонентів у верхній частині вікна після цього не буде жодного імені. Тепер визначення реакції подію буде стосуватися відразу всіх компонентів групи.
Реагування на події
Операційна система Windows у цілому та Delphi зокрема побудовані на концепції події та їхнього опрацювання. Подія - це певна ситуація під час роботи (прикладної програми, комп'ютера, операційної системи), яку фіксують, вона формує повідомлення про своє виникнення, і яку опрацьовує програма чи система, що вміє це робити. Програма чи система повинні бути відповідно налаштовані на можливе опрацювання певних подій. Один з принципів програмування для Windows - розробка програм, виконання яких ініціюють події. Якщо нема подій, то нема й виконання. Отже, важливими є правильний набір подій, пов'язаних з програмною системою, тобто задачею, та правильна взаємодія програм реагування на події. Зазначимо, що опрацювання подій у загальному випадку може відбуватися паралельно, що продовжує проблему синхронною чи асинхронного виконання програм.
У Delphi стандартно визначено список подій які може використовувати програміст, вибираючи їх через сторінку подій інспектора об'єктів. Нижче наведено коротку характеристику можливих подій. Описано лише ті з них, які виникають частіше від інших, і є характерними для багатьох компонентів. Назви всіх подій починаються префіксом ON, після якого є кородка назва події. Назви зафіксовані і змінювати їх неможна. З погляду мови Паскаль подія - це властивість (property) процедурного типу. Дано також формальне означення потрібних процедурних типів.
Параметр Sender у заголовках процедурних типів визначає той об'єкт чи елемент програми, який є джерелом події, тобто місце, де подія виникла. Якщо потрібно, параметр Sender можна використати для уточненя об'єкта - джерело події, або параметрів і поточного стану об'єкта.
OnActivate - подія виникає для форми програми кожного разу в момент, коли форма стає активною й отримує фокус уведення.
TNotifyEvent = procedure ( Sender: TObject ) of object;
property OnActivage: TNotifeEvent;
OnCreate - подія виникає тоді, коли форму створюють уперше на початку виконання програми. Використовують для виконання підготовчих операцій: перевірки наявності файлів, створення в пам'яті робочих структур даних тощо. Якщо властивість видимості форми є ввімкненою (property Visible true), то події виникають у такому порядку: OnCreate OnShow OnAktivage OnPaint.
property OnCreate: TNotifyEvent;
OnClick - подія виникає для будь-якого видимого елемента на формі (кнопки, панелі, списки, таблиці тощо) в момент, коли вказівник мишки є над елементом і ми клацаємо ЛКМ. Однак треба пам'ятати, що ця подія може виникти і за інших умов, наприклад, під час натискання на клавішу Enter, клавішу пропуску, відокремлення якогось елемента списку чи таблиці клавішами зі стрілками тощо. Перелік ситуацій, за яких виникає подія OnClick, наведений у довідковій системі Delphi. Цю подію часто використовують для виконання потрібних дій у програмі у відповідь на клацання мишкою на видимому елементі.
Детальну інформацію про всі події кожної компоненти можна отримати з довідкової системи Delphi, наприклад, так. В інспекторі об'єктів розміщують курсор на сторінці подій Events в стовпці імен процедур на клавішу F1. Delphi відшукує потрібний розділ і подає його текст. Для повернення в систему досить закрити вікно довідкової системи або перейти в середовище Delphi через панель задач Windows. (Довідка системи працює як окрема задача Windows).
У вигляді схеми показано загальні процеси, які відбувається під час опрацювання події. Ліворуч - частина програми, яку формує Delphi автоматично для зв'язку з операційною системою Windows. Через цю частину Windows надсилає повідомлення про виникнення певних подій, і, якщо визначені процедури (методи) їх опрацювання, то їм передає керування. Після виконання процедури опрацювання подій керування наступних подій керування переходить назад у Windows, точніше - на цикл виявлення наступних подій. У разі багаторазової появи деякої поява деякої події відповідну кількість разів буде викликана та ж процедура опрацювання, це важливо розуміти і правильно планувати (програмувати) результат такогобагаторазового виконання
Робота всієї програми закінчується з появою подій, яка веде до закриття головної форми, наприклад, у випадку клацання мишкою на кнопці закриття форми.
Висновок
Персональні комп'ютери за призначенням, фактично не мають обмежувань, а їхні можливості визначені програмами, які опрацьовують будь-яку інформацію. Щоб одержати за допомогою комп'ютера корисний результат, треба мати відповідну програму.
Сьогодні є дуже багато готових систем та пакетів. Однак будь-який пакет чи програма з моменту своєї появи морально старіє, тобто з'являються нові пропозиції щодо поліпшення їхніх можливостей, а самі задачі трансформується у нові, наперед не передбачені. Відповідно до цього модифікують пакети та програми - з'являються їхні нові версії. Крім того, сучасні пакети тяжіють до універсалізму, їхні розробки намагаються забезпечити підтримку якомога ширшого кола задач. Саме по собі це позитивне, однак коли потрібно сьогодні розв'язати одну задачу, завтра - іншу, а післязавтра - ще іншу, і всі вони неодмірні, то виникає потреба використовувати декілька різноманітних пакетів. Це може виявитись досить складним.
Радикальним виходом з ситуації є самостійна розробка програм для розв'язування конкретних задач. Важливими у цьому випадку є навики та досвід програміста, його вміння складати ефективні та надійні програми. З появою операційної системи Windows принципово змінилися основні засади створення програм, які тепер можуть мати досконалий і сучасний графічний інтерфейс, можливості приєднання та використання стандартних функцій Windows, підтримувати роботу в локальних мережах, обмінюватися даними з іншими програмами в процесі виконання. Безпосереднє програмування у Windows, можливе на базі програмних пакетів, які це підтримують, наприклад, Borland Pascal for Windows або Borland C++. Однак для роботи з такими пакетами треба добре знати не стільки мову Pascal або C++, скільки Windows, а точніше - бібліотеки функцій Windows АРІ, які є громіздкими і досить заплутаними.
З появою нового пакета Delphi розробка прикладних програм значно спростилася. Delphi побудова на нових засадах, пов'язаних з операційною системою Windows, об'єктно-орієнтуваним програмуванням, технологією візуального проектування, технології клієнт/сервер, використання компоненту тощо. Найважливішим є те, що в середовищі Delphi можна створити цілком сучасні та ефективні програми для роботи в операційній системі Windows, навіть не знаючи деталей чи особливостей Windows. Іншим дуже важливим досягненням Delphi є технологія візуального проектування. Програми будують на базі стандартизованих компонентів.
Головними робочими версіями сьогодні є Delphi-3 та Delphi-4. Версія Delphi-2 теж цілком пристосована до використання можливостей операційної системи Windows. Delphi може працювати в операційних системах
Windows 3.1, Windows98, Windows NT. Звичайно, дві останні є сучасними та мають більше можливостей, які можна використати під час розробки своїх програм.
Для роботи з системою Delphi треба мати певний рівень загальної підготовки з програмування та навики розробки програм, знати мову Object Pascal, мати початкові навики роботи в системі Windows, тобто знати про такі елементи, як піктограми, кнопки, вікна, меню, одночасне виконання, стандартні діалоги, шукання файлів у вікні, робота з мишкою тощо. За відгуками фахівців, Delphi можна віднести до одного з найбільших досягнень сучасної комп'ютерної індустрії, що значно полегшує процес програмування та робить його цікавим і приємним.

 
 

Цікаве

Загрузка...