WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Загальні принципи пошуку освітніх та наукових ресурсів в Іnternet - Реферат

Загальні принципи пошуку освітніх та наукових ресурсів в Іnternet - Реферат


Реферат на тему:
Загальні принципи пошуку освітніх та наукових ресурсів в Іnternet
Принципи пошуку освітніх ресурсів мало чим відрізняються від принципів пошуку в Інтернет будь-якої іншої інформації. Освітні та наукові сайти на відміну від комерційних не мають багато чисельних банерів та "випадаючих" вікон. Пошук можна почати з однієї чи декількох наведених нижче адрес. Після одного-двох сеансів пошуку перед користувачем постане скоріше проблема надлишку потрібної інформації і як наслідок, проблема вибору, ніж проблема недостатності інформації.
Наведемо деякі з Веб-адрес математичних ресурсів
Сайт Європейського математичного товариства http://cdns.emis.de
Сайт Американського математичного товариства www.e-math.ams.org
Російський сайт "Математика на страницах WWW"
http://www-sbras.usc.ru/win/mathpub
Іншими відправними точками пошуку можуть бути відповідні тематичні розділи універсальних пошукових систем. В пошуковій системі спочатку треба вибрати тематичний розділ наука або освіта, потім- розділ математика або інформатика, і після цього- цікавлячий вас розділ. Найбільш відомі міжнародні пошукові системи- це www.yahoo.com , www.altavista.com , www.infoseek.com , www.looksmart.com , www.hotbot.com , www.lycos.com . Скоріш за все, інформації, одержаної на yahoo.com буде більш, ніж достатньо.
Найбільш відомі російські пошукові системи- це www.yandex.ru , www.rambler.ru , www.aport.ru .
Серед українських пошукових систем слід виділити www.search.kiev.ua , www.online.com.ua
Навчальні посібники
Використання електронних підручників є добрим доповненням до традиційної системи навчання за конспектом лекцій та підручником, що дозволяє поєднати ці знання з навиками роботи з комп'ютером в одне ціле. Вдалим прикладом такого поєднання є російськомовний сайт студентських математичних ресурсів www.gauss.ru або, його інша назва www.exponenta.ru . На сайті представлені типові приклади з базових дисциплін (матаналізу, алгебри диференційних рівнянь, тощо),що розв'язані в пакеті Mathcad та супроводжуються детальними поясненнями.
Підручник зі статистики можна знайти за адресою www.satsoft.ru/home/textbook (при цьому для зручності та підвищення швидкості роботи цей підручник можна завантажити на вінчестер).
Посібник з варіаційного числення з мультимедійними ілюстраціями можна знайти за адресою http://home.ural.ru/iagosoft/vari.html
Звичайно, не треба забувати про електронні методичні розробки, розташовані на факультетському сайті www.unicyb.kiev.ua .
Олімпіадні задачі з математики (як шкільні, так і студентські) можна знайти на сайті , http://zaba.ru а логічні задачі та головоломки-на сайті http://golovolomka.hobby.ru .
Наукові книги та журнали
В Інтернеті представлена велика кількість публікацій з усіх розділів математики та інформатики. Для пошуку публікацій з тематики, що цікавить можна використовувати як сайти електронних бібліотек, так і сайти наукових видавництв.
На сайтах наукових видавництв велика кількість журнальних публікацій є доступною в повному обсязі. При цьому публікації зберігаються у файлах, які мають формат pdf або postscript. Після того, як такі файли буде викачано (безпосередньо або за допомогою Net Vampire), їх можна продивлятись за допомогою програми Acrobat Reader. Іноді публікації можуть зберігатись у Тех.-форматі і для їхнього читання необхідно мати необхідну програму.
Щодо книжних публікацій, то вони, як правило, є платними і розповсюджуються на комерційній основі. Відомості, що наводяться про ту чи іншу книгу, носять рекламний характер і містять відомості про автора, стислий зміст книги в цілому та її розділів, ціну та умови придбання. Якщо ж та чи інша книга дуже потрібна, то отримати цю книгу (або ксерокопії окремого розділу) можна безкоштовно, надіславши e-mail безпосередньо автору книги. Звертатись з такими проханнями не соромно, більш того, деяким авторам може бути приємно, що до його публікації цікавлять інших вчених. Іноді автор має авторські екземпляри книги (які надаються йому видавництвом безкоштовно) і розповсюджує їх серед тих, хто зацікавлений даною тематикою. Текст такого прохання може бути приблизно таким:
Dear professor . , (graduate student/student) from Kiev University is troubling you. I've found the announcement of your book at Springer publisher server. My diploma work/graduate thesis is devoted to , that is (closely associated with/ have direct relevance to) the topic, that is considered in Chapter .
Unfortunately, our local library has no funds to buy your book from publisher. I'll (be obliged to you/appreciate) if you send me either hard or soft copy of the chapter mentioned above. Thank you very much for your troubles in advance..
My e-mail is:
My postal address is:
Good bye, with respect, .
Нижче наведено сайти деяких видавництв та бібліотек
На сайті видавництва Springer, Німеччина http://link.springer.de/ol/mathol можна знайти велику кількість видань з математики та інформатики.
Сайт видавництва Kluwer, Нідерланди www.wkap.nl містить великий список журналів, які видаються цим видавництвом. При цьому кожний журнал має свою власну веб-сторінку, на якій наведено поточні, минулі та майбутні публікації.
На сайті Європейського математичного товариства http://cdns.emis.de спочатку ввійти в розділі Electronic library/Journals також наведено велику кількість електронних журналів.
Назва сайту www.mathformath.com говорить сама за себе- тут розміщено публікації з різних розділів чистої математики (таких, як алгебра, топологія, дискретна математика тощо).
Зміст та резюме статей для ряду російських наукових журналів, які переводяться на англійську мову доступні на сайті http://turpion.ioc.ac.ru .
На сайті бібліотеки природничих наук Російської академії наук http://ben.irex.ru є розділ "Естественные науки в интернет- стартовые точки и серийные издания ", який також може бути початковою точкою пошуку літератури.
Персональні контакти та ділове листування
Якщо ви не знаєте, до кого саме звернутись з тим чи іншим питанням (умови прийому в магістратуру чи аспірантуру, умови одержання грантів, тощо), перший рядок листа має бути таким:
To whom it may concern.
Ваш лист буде передано тому, хто компетентний відповісти на ваші запитання і надалі листування ви будете підтримувати з ним.
Якщо ви знаєте ім'я людини та місце її роботи, інші відомості про неї (фото, біографічні дані, накові інтереси, список наукових праць) можна знайти на сервері відповідного університету (наприклад, відомості про автора даного посібника можна знайти на сторінці кафедри ДО факультету кібернетики www.do.unicyb.kiev.ua).
Якщо ви знаєте ім'я людини, але не знаєте місце її роботи, то вам допоможуть спеціалізовані сервери пошуку людей www.bigfoot.com та www.four11.com .
Пошукова система вчених Росії знаходиться на сайті www.ras.ru/cgi-bin/wldnew.
Слід звернути увагу на те, щоб не робити помилки в імені та прізвищі того, з ким ви ведете листування- це призводить погане враження і вам теж було б неприємно, якщо хтось перекручував би ваше прізвище. Якщо ім'я та прізвище того, з ким ви ведете листування, складні для вас, то краще скопіюйте їх з електронного листа, що надійшов до вас у буфер, а потім зробіть вставку у свій лист.
Навчання за кордоном (магістратура та аспірантура)
Умови вступу та навчання в кожному конкретному університеті можна знайти безпосередньо на сайті цього університету (як правило, у розділі Admission). Якщо знайденої інформації для вас недостатньо, то можна надіслати листа до університету з першим рядком "Admission office. To whom it may concern".
Інформацію про навчання в Сполучених Штатах Америки (умови вступу, список університетів та багато іншого) можна знайти на сайті Американської ради з питань освіти (American Council advicing center) www.actr.org .Доречі, ця організація має представництво в Україні, яке носить назву International Education Advicing Center знаходиться у 203-й кімнаті червоного корпусу Київського університету (Вул. Володимирська, 60 тел. 224-85-49, 235-71-82). У центрі можна одержати консультації з усіх питань, щодо вступу та навчання в університетах США та користуватись бібліотечними фондами для вибору університету та підготовки до вступу, підготовка до

 
 

Цікаве

Загрузка...