WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробка технологічного процесу переробки образотворчої інформації і виготовлення фотоформ для єтикеткової продукції - Курсова робота

Розробка технологічного процесу переробки образотворчої інформації і виготовлення фотоформ для єтикеткової продукції - Курсова робота

створенні об'єкта потрібно вказати ту область на листі, у якій буде розміщатися текст. При заповненні всієї рамки текстом, він не буде виводитися на екран. Потрібно або розширити границі, або перенести ту частину, що не влізла, в інший об'єкт Paragraph.
З об'єктом тексту можна робити різні ефекти, використовуючи команди з меню Effects: масштабування, розтягування, стиск, перекіс, обертання. Як і будь-яка програма, що працює за принципом WYSIWYG, Corel Draw наочно відображає всі зміни тексту на екрані. Редактор дозволяє використовувати усі встановлені шрифти Windows типів True Type і Post Script 1.
Всі тексти етикетки повинні набиратись окремими текстовими блоками. Для створення нового текстового блоку клікаємо інструментом Text на робочому полі. Для задання виключки, гарнітури та кеглю шрифта потрібно скористатись панеллю властивостей шрифта (попередньо потрібно виділити текстовий блок інструментом Pick). В результаті набору і форматування утворяться і текстові блоки.
Далі виділяємо всі текстові блоки і перетворюємо тексти в криві з допомогою команди контекстного меню виділених об'єктів Convert To Curves.
Створення штрих-коду. Для створення стрічки штрих-коду необхідно скористатися додатком до програми Corel Draw під назвою Corel Barcode Wizard. Після виклику цього додатку необхідно обрати промисловий стандарт EAN-13 та ввести перші дванадцять цифр коду. При цьому автоматично рахується тринадцята контрольна цифра (в даному випадку ). Після натискання кнопки Next з'являється наступний запит, де потрібно встановити такі параметри: роздільна здатність принтера - 2400 dpi, одиниці - mm. Інші параметри залишити такими , що встановлені за замовчуванням. Після натискання кнопки Next з'являється останню вікно, де необхідно дозволити "читаність" (відображення його чисельного
-14-
значення) і натиснути Ok. Код буде скопійований у буфер обміну, звідки його необхідно вставити на сторінку та зберегти у файл з іменем barcode.eps.
Зведення в оригінал-макет растрової та векторної частини зображення. Коли всі елементи етикетки готові можна приступити до їх зведення в оригінал-макет майбутньої етикетки. Для цього КП запроектовано скористатись програмою Corel Draw. Для того, щоб отримати готовий оригінал-макет етикетки потрібно виконати таку послідовність операцій:
1. Запустити програму Corel Draw і в діалоговому вікні вибрати пункт "Новий", в результаті створиться новий документ.
2. Вставити у новий файл створений в Corel Barcode Wizard штрих-код.
3. Командою File > Import імпортувати збережені файли fon.tif (файл з фоном), buratino.tif (буратіно), malunok.tif (малюнок).
4. Командою File > Open відкрити файл з текстами. Скопіювати текстові блоки командою Copy і вклеїти їх командою Poste у файл з імпортованими зображеннями.
5. Користуючись інструментом Pick потрібно розмістити зображення фону, персиків, морозива, штрих-коду, логотипа замовника (логотип надається замовником на компакт-диску), а також текстові блоки відповідно до макету.
6. Зберегти новостворений файл у папці з попередньо створеними файлами під назвою etuketka.cdr.
Кольоропроба. Високі вимоги до якості поліграфічної продукції спричинилися до значного розвитку об'єктивних засобів контролю технологічних операцій поліграфічного виробництва. На сьогодні розроблена і використовується значна кількість методів і відповідного обладнання для контролю якості виконання тієї чи іншої операції.
В даному КП запроектовано цифрову кольоропробу, в якій найчастіше
-15-
в якості кольоровивідних пристроїв використовуються принтери. Більшість цифрових принтерів базується на кольорах CMYK, тому вони зможуть повністю відтворити запроектовану колірністю етикетки.
У струминних принтерах застосовуються чорнила на водній або водно-спиртовій основі, а тому потрібно використовувати спеціальний папір для одержання якісних відбитків з точною передачею кольору, різкістю, насиченістю. Крім того на якість зображення впливає розбризкування фарби під час удару об папір, що призводить до поганої передачі штрихових елементів зображення та зниження чіткості зображення.
Однак, струминні принтери мають значну перевагу - це відносно низька вартість відбитка при достатньо високій швидкості друку і можливість виконання чорнових робіт на звичайному папері.
Застосування технології цифрової кольоропроби є найефективнішим, коли програмне забезпечення, яким обробляються зображення, працює з стандартизованою системою кольорів, такою, як Pantone чи TrueMatch.
Виконання контрольної кольоропроби пов'язане з необхідністю узгодження кольорів видання з замовником і налагоджуванням фарбового апарату друкарської машини друкарем, як і дотримання ним у процесі друкування необхідного співвідношення кольорів на відбитку.
На кольоровому відбитку слід візуально оцінити співвідношення кольорів, крім того на роздрукованому макеті етикетки потрібно перевірити правильність набору та розміщення всіх елементів етикетки. Якщо потрібно то в електронний макет вносяться електронні правки.
Дизайнерське оформлення етикетки можна завершити після підписання остаточного макету замовником.
Електронний монтаж. Важливе й особливе значення у процесі репродукування має монтаж фотоформ, тобто з'єднання окремих частин (фотоформ) в єдине ціле. У зв'язку з бурхливим розвитком цифрових систем оброблення інформації з програмним керуванням від персональних комп'ютерів, монтаж також здійснюють електронними засобами на
-16-
моніторі до виготовлення фотоформ, які виводять вже на фотоплівку після закінчення монтажу. В даному курсовому проекті запроектовано електронний метод монтажування. Електронний монтаж здійснюють у програмі векторної графіки Corel Draw. Для того, щоб зробити монтаж треба у даній програмі створити аркуш паперу формату А2 (орієнтація альбомна) і завантажити електронний макет етикетки. Далі копіюємо згрупований макет і вставляєм 15 копій на аркуш, так щоб по ширині розмістити 5 фрагментів, а по висоті 3 фрагменти, при цьому по 30 мм. зверху і знизу, а також 17 мм. зліва і справа залишаємо на захват друкарської машини. Ширина між етикетками по горизонталі 40 мм., повертикалі 15 мм.
В результаті електронного монтажу ми одержимо наступний макет розміщення фрагментів етикетки:
Якість і правильність електронного монтажу контролюють візуально на екрані монітора системи або за твердою копією здобутою на принтері.
Кольороподіл. Кольороподіл - це поділ зображення оригіналу за допомогою світлофільтрів або селективних джерел освітлення на окремі одноколірні рівномасштабні зображення. При синтезі кольорового зображення на відбитку в процесі друкування кольороподілених однофарбових друкарських форм із певною точністю відтворюють кольорове зображення.
Комп'ютерний кольороподіл - це кольороподіл, що здійснюється автоматизованими оптоелектронними засобами за допомогою КВС. З їх створенням комп'ютерний кольороподіл все більше витісняє класичний
-17-
кольороподіл на основі аналогових електронних або аналогових оптичних систем, забезпечуючи невпинне підвищення якості кольороподілу. В даному курсовому проекті запроектовано електронний кольороподіл при якому зображення програмним шляхом

 
 

Цікаве

Загрузка...