WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробка технологічного процесу переробки образотворчої інформації і виготовлення фотоформ для єтикеткової продукції - Курсова робота

Розробка технологічного процесу переробки образотворчої інформації і виготовлення фотоформ для єтикеткової продукції - Курсова робота

відтворення оригіналів оскільки вони ще не пройшли попередньої обробки.
-9-
Для обробки цих файлів КП запроектовано програму обробки растрової графіки Adobe Photo Shop 9.0, яка є незамінним пакетом для обробки, зміни, збереження графічних об'єктів. Попередньо зіскановані файли потребують внесення дизайнером деяких корективів, так наприклад ретуш, корегування рівнів яскравості, світлоти та контрасту для правильної передачі кольорів при офсетному друці.
Для обробки цих файлів слід виконати таку послідовність операцій:
1. З меню "Пуск" запустити програму Adobe Photo Shop 9.0.
2. Завантажити потрібний для обробки файл шляхом виконання команди File > Open.
3. Інструментом Crop ліквідувати можливі перекоси, які могли утворитись при не перпендикулярному розміщення оригіналу в сканері та виконати остаточну обрізку ілюстрацій.
4. Командою Image > Adjust > Levels (комбінація клавіш Ctrl+l) збалансувати рівень тіней, півтонів та контрасту. Після виконання цієї команди відкривається діалогове вікно в якому представлена гістограма поділу пікселів за градаціями яркості. Слід поставити галочку попереднього перегляду Preview щоб результат корекції було видно без закриття діалогового вікна. В нижній частині гістограми знаходиться 3 бігунки, які відмічають положення чорного, білого та нейтрально-сірого кольорів зображення. Потрібно відкоригувати гаму, тобто рівень середніх тонів для цього слід перемістити середній бігунок. По досягненню необхідного ефекту слід натиснути Ok.
5. Виконати кольорокорекцію для кожного каналу за допомогою кривих співвідношення вхідного та вихідного рівня (команда Image > Adjust > Curves або комбінація кнопок Ctrl+M). В вікні, що з'явиться є графік розподілення пікселів, по осі Х розташовані градації світлоти пікселя, по осі Y результат корекції. По закінченні коригування кольору слід нажати Ok.
6. Після етапу кольорокорекції слід виконати "обтравку" зображення
-10-
7. для відсікання зайвої частини зображення, для досягнення більшої реалістичності при комбінування з фоном. Даний процес виконується інструментом Pen. Даний інструмент працює за принципом кривих Безьє, тобто векторного шляху. Створивши криву слід замкнути контур, при цьому створюється шлях, який відображається у палітрі Paths і який потрібно зберегти командою Save Path під назвою Path 1 для подальшої роботи з ним. Далі слід перетворити виділений контур на виділену область командою Make Selection… , яка викликиє діалогове вікно де треба вказати радіус виділення (Feather), для надання більшої реалістичності слід ввести знасення 2, бо при значенні за замовчуванням створюються надто різкі контури зображення. Після натиснення кнопки Ok створюється контур виділення зображення. Далі потрібно інвертувати виділення командаю Select > Inverse. По виконання цієї команди виділиться зайвий фон, після вирізання якого зображення прийме реальний вид, дещо розмитий по краях.
8. Зберегти файл під тим самим іменем командою File > Save або комбінацією Ctrl+S.
Процес обрізки, ретуші та кольорокорекції слід виконувати для обох сканованих зображень.
Створення фону. Фон також створюється у програмі Adobe Photo Shop 9.0. Для того щоб створити потрібний фон треба виконати таку послідовність операцій:
1. Запустити програму Adobe Photo Shop 9.0.
2. Командою головного меню File > New відкрити діалогове вікно створення нового зображення. В даному діалоговому вікні слід ввести розмір етикетки ширина 160 см., висота 100 см. та вказати режим колірності зображення CMYK.
3. Далі слід задати градієнтну заливку фону, це можна зробити вибравши інструмент Градієнт та вказавши кольори переходу (колір
-11-
4. фону білий, колір переходу має характеристики C=8, M=96, Y=100, K=1) провести інструментом вздовж зображення. В результаті одержимо перехід світло червоного кольору в білий.
5. Після цього треба викликати діалогове вікно фільтру ЗігЗаг (команда Filters > Distort > ZigZag). В діалоговому вікні що відкриється треба ввести параметри: стиль - Around Center, повзунок Amount - 100 %, а повзунок Ridges - 2 % та натиснути Ok. В результаті ми отримаємо фонове зображення в виді скручених смуг білого кольору.
6. Командою File > Save As зберегти файл у папці з обробленими зображеннями під назвою fon.tif.
По закінченні етапів обробки зображень та створення фону можна перейти до етапів створення секторних елементів та створення текстової частини етикетки.
Створення векторної частини зображення. КП запроектовано для створення векторної частини зображення, штрих-коду та формування макету етикетки програму обробки векторної графіки Corel Draw 12.
В інсталяційний пакет програми входять наступні програми:
1. Corel Draw - редактор векторних зображень, який пропонує потужні засоби розробки, широкий спектр інструментів для побудови об'єктів, сучасні ефекти, а також високоякісні засоби виведення.
2. Corel PHOTO-PAINT - програма для обробки растрових зображень.
3. Corel R.A.V.E. - для створення векторної анімації.
4. Microsoft Visual Basic for Applications - засіб, котрий дозволяє розробникам швидко будувати підпрограми з різних компонентів інших програм, щоб задовольнити будь-які, найспецифічніші потреби користувача, використовуючи для цього просту і дуже популярну сову програмування.
-12-
5. Canto Cumulus Desktop - засіб організації і управління мультимедійною інформацією, котрий дозволяє організувати легкі в управлінні каталоги файлів різного типу. Програма підтримує більше 110 форматів файлів.
6. Bistream Font Navigator 4.0 - адміністратор шрифтів для Windows 9x NT, розроблений корпорацією Bistream Inc.
7. Corel BARACODE WIZARD - майстер для створення штрих-кодів.
8. Corel TRACE - утиліта перетворення растрових зображень у векторні.
9. Corel CAPTURE - утиліта для захоплення зображення з екрану, котра володіє широким набором функцій.
10. Corel TEXTURE - засіб для створення різноманітних текстур, котрі імітують різноманітні природні матеріали, а також різнорідних власних текстур.
Створення векторного тексту. Тексти майбутньої етикетки і цифри штрих-коду надаються замовником. Тексти набираються інструментами Text і Pick. При зберіганні текстів можуть виникнути проблеми з шрифтами, щоб уникнути цієї незручності потрібно тексти перетворити в криві.
Текстова частина етикетки набирається згідно технічних правил складання простоготексту та тексту з виділеннями.
Графічний редактор Corel Draw має у своєму розпорядженні інструменти для обробки текстів. Його можливості хоча і не такі великі і не такі зручні в роботі, як у професійних видавничих систем і могутніх текстових редакторів, але все-таки достатні для вирішення багатьох задач.
Corel Draw дозволяє створювати текстові об'єкти двох типів: нормальний текст (Paragraph) і артистичний текст (Artistic).
Артистичний текст в основному служить для створення красивого оформлення продукції. При цьому рамки тексту не обмежені - досить один раз клацнути в будь-якім місці екрана - і можна вводити текст. В міру набору границі об'єкта будуть розширюватися автоматично.
-13-
Для уведення великої кількості тексту краще використовувати формат Paragraph. При

 
 

Цікаве

Загрузка...