WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробка технологічного процесу переробки образотворчої інформації і виготовлення фотоформ для єтикеткової продукції - Курсова робота

Розробка технологічного процесу переробки образотворчої інформації і виготовлення фотоформ для єтикеткової продукції - Курсова робота

використання.
Зараз поліграфічні підприємства все частіше отримують замовлення вже в цифровому вигляді. Ця інформація міститься на різних носіях даних у формі файлів тексту, ескізу, зображення. Правильність експонування гарантується тільки тоді, коли ці дані перед застосуванням перевіряє оператор.
Етикетка повинна не лише виконувати свої основні функції, а й захищати якісний товар від підробок, що нині особливо актуально. Щоб задовольнити високі вимоги, які зараз висуваються до етикетки, вона повинна друкуватися на папері, який відповідав би цим вимогам. Створити унікальну етикетку - передусім творче завдання. Підбирати індивідуальне
сполучення властивостей паперу, аналогів якого не буде, розробити стильний дизайн, виконати якісний друк - не просте завдання, оскільки для цього потрібна спільна робота розробників дизайну, виробника етикетки та постачальника паперу.
Оскільки офсетним способом друку в Україні друкується 80% всієї про
дукції й комп'ютерні технології основні в додрукарських процесах,тому курсовий проект присвячений розробці дизайну етикеток в комп'ютерних програмах Photoshop та Corel Draw і технологічному процесу виготовлення друкарських форм уку за технологією Computer-to-film.
-5-
1.Розробка технічної характеристики продукції, що
проектується
Таблиця 1
Показники оформлення Характеристика продукції
1. Назва продукції Єтикетка "Напій Буратіно"
2. Розмір етикетки 70 86 мм
3. Розробка етикетки Замовник приносить готовий логотип на компакт-диску, вибором шрифтів, створенням ілюстрацій, фону займається дизайнер
4. Тип задрукованого матеріалу Самоклеючий папір HERMA weib super
5. Графічні елементи етикетки Растрова графіка: прези за якість, морозиво, фон, логотип
Векторна графіка: штрих-код, шрифти
6. Шрифти Гарнітури: Arial, 6 п.;
Arial, 8 п.
7. Ілюстрації Шрифти, растрова графіка, векторна графіка, фон
8. Монтаж Електронний монтаж:
По-ширині -6 фрагментів;
По-довжині - 6 фрагментів;
На формат А2 - 36 фрагментів.
9. Кольороподіл і фотовивід Лініатура - 200 lpi
Формат фотовиводу - 59,7 см
10. Кольори Система CMYK: жовтий, голубий, пурпурний, контурний
11. Виготовлення друкарської форми Пластина Futura Oro від фірми Lastra spa, позитивного копіювання товщиною 0,30 мм
12. Спосіб друку Офсетний
13. Устаткування Друкарська машина MITSUBISHI серії 3H-2, кількість друкарських секцій - 4, максимальний формат друку - А2.
14. Кількість назв 1000
15. Технологія Computer-to-film
16. Наклад 150000
-6-
Схема технологічного процесу виготовлення фотоформ для друкування етикеткової продукції
Ознайомлення з оригіналом та бажаннями замовника (текстово-графічний оригінал, півтонові ілюстрації, логотип, шрифти)
Сканування ілюстрацій на сканері IMACON Flextight 2848
Обробка зісканованих ілюстрацій у програмі растрової графіки PhotoShop 9.0 на комп'ютері Intel Pentium IV
Створення векторної частини зображення (графічні об'єкти, тексти,
штрих-код) у програмі векторної графіки Corel Draw 12
на комп'ютері Intel Pentium IV
Зведення в оригінал-макет
растрової та векторної частини зображення
Цифрова кольоропроба
Кольорокорекція
Електронний монтаж згідно специфікації (множення, мітки)
Кольороподіл
Насвітлення монтажу етикеток на плівку Kodak Cian 5 GRD
у фотонасвітлювачі ECRM STINGRAY 63
Проявлення, фіксаж, сушіння
в проявному процесорі Glunz&Jensen MultiLine 950
-7-
2.Вибір і обґрунтування прийнятого технологічного
процесу
Технологія Computer-to-film передбачає, що інформаційний масив з комп'ютера записується на фотоплівку, з якої потім виготовляються друкарські форми. При використанні комп'ютерно видавничих систем слід велику увагу звернути на вибір операційної системи, від якої залежить коректна робота видавничої системи в цілому. В даному курсовому проекті вибрано операційну систему Windows XP, яка характеризується відносною стабільністю відносно попередніх версій. Дана операційна система дає змогу організувати локальну мережу у видавництві, що суттєво пришвидшує процес поширення інформації по видавничому комплексу. Крім того для даної операційної системи створено велику кількість програмного забезпечення, що суттєво полегшує процес пошуку і інсталяції програмного забезпечення.
Для складання текстової частини етикетки КП запроектовано програму обробки векторних зображень, при обробці растрових ілюстрації буде використовуватись графічний редактор Adobe PhotoShop 9.0, векторні ілюстрації, а також складання текстів, векторних та растрових ілюстрацій в готовий макет етикетки виконуватиметься у програмі Corel Draw 12. Ці програмні продукти є одними з найпотужніших поліграфічних програм, якими користуються більшість поліграфічних підприємств світу.
Створення растрових ілюстрацій. В даному макеті етикетки растровими ілюстраціями є зображення "Буратіно",квіти і листя . Для внесення цих зображеньв комп'ютер використовується процес оцифровки (сканування) зображень. Процес сканування зображень відбувається на барабанному сканері IMACON Flextight 2848. Кольорове зображення зчитується сканером за рахунок сумування трьох складових кольору: червоного, зеленого та синього (координати кольорової системи RGB).
В цьому сканері оригінал монтується на внутрішній чи зовнішній (в
-8-
залежності від моделі) стороні прозорого циліндру. Іноді для кращого контакту оригіналу з циліндром використовують вакуум (для слайдів можливе використання спеціальної змазки). Після монтажу барабан приводиться в рух. За один оберт барабана зчитується одна лінія пікселів.
У багатьох моделях барабанних сканерів використовують три фотопомножувачі для одночасного зчитування основних складових кольору за один прохід, В деяких барабанних сканерах виконується трипрохідне сканування одним фото-помножувачем. Використання фотопомножувачів забезпечує більшу чутливість пристрою зчитуванні і значно більшу роздільну здатність сканування. Для того, щоб отримати якісне віддруковане зображення, роздільна здатність при скануванні повинна бути в два рази більшою від лініатури растра при друці.
Щоб розпочати процес сканування після монтування оригіналу слід виконати таку послідовність операцій:
1. Запустити програмний інтерфейс сканера.
2. Кнопкою Preview запустити попередній перегляд скануючої ілюстрації, вибрати систему колірності (режим сканування) - для даного випадку CMYK, та вибрати роздільну здатність сканування - 400 dpi, оскільки лініатура при друці приблизно рівна 200 lpi.
3. Далі у вікні перегляду зображення слід окреслити приблизну зонусканування зображення і ініціювати попереднє сканування. Щоб більш точно вибрати область сканування в збільшеному вікні фрагменту відкоригувати область та провести остаточне сканування.
4. Зберегти отримані зображення в файлах buratino.tif (буратіно) і malunok.tif (малюнок). Формат TIFF створений фірмою Aldus для зберігання сканованого зображення є дійсно універсальним завдяки великій гнучкості. Важливо зберігати файли в одній і тій самій папці для кращого пошуку.
Обробка файлів. Заскановані файли ще не можна використовувати для

 
 

Цікаве

Загрузка...