WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробка технологічного процесу переробки образотворчої інформації і виготовлення фотоформ для єтикеткової продукції - Курсова робота

Розробка технологічного процесу переробки образотворчої інформації і виготовлення фотоформ для єтикеткової продукції - Курсова робота


Курсова робота
на тему:
Розробка технологічного процесу переробки образотворчої інформації і виготовлення фотоформ для єтикеткової продукції
Зміст
Вступ.........................................................................................2
1.Розробка технічної характеристики продукції,
що проектується...............................................................................6
2.Вибір і обґрунтування прийнятого технологічного
процесу...............................................................................................8
3.Вибір,обґрунтування і коротка характеристика запроектованого обладнання.........................................................19
4.Вибір і обґрунтування матеріалів, що
використовуються на дільниці......................................................25
5.Розробка технологічного процесу за
основними операціями.....................................................................27
Використана література..................................................................28
-1-
Звісно, етикетка ніколи не була важливішою за сам продукт, але ніхто не буде сперечатись, що вона - невід'ємна частина сучасного товару. Розглянемо етикетку не як малозначущий додаток до товару, а як потужний маркетинговий інструмент. У цьому випадку останній - важливе джерело інформації про продукт, виробника, вміст, термін зберігання тощо. Етикетка безперечно є "обличчям" продукту, "адже зустрічають по одягу". Ось цей "одяг" і допомагає (або, навпаки, заважає) неуважному погляду споживача звернути увагу на потрібний товар серед строкатого розмаїття магазинних полиць. "Розумна" етикетка виділяє продукт із числа йому подібних, і при інших рівних умовах, завдяки цьому споживач надає перевагу продукту.
Етикетка виконує багато функцій, серед них інформативна - надання інформації про виробника, склад продукту, терміни вживання тощо, репрезентативна - подання самого продукту споживачеві, комунікативна - іміджева. Етикетка - це і плакат, і інформаційний листок, і все це в однобічному малоформатному багатоколірному виданні високої якості. Звичайно, є й одноколірні чисто інформаційні етикетки.
Досвід багатьох провідних марок довів, наскільки міцний повинен бути
зв'язок між іміджем продукту та його успіхом на ринку. Тріада "імідж-етикетка / упаковка-товар" повинна бути відповідною у кожному пункті, і саме така тріада лежить в основі успішного просування товару на ринку.
Подивимося на етикетку очима технолога-поліграфіста і побачимо:
" багатоколірний друк високої якості;
" яскраві і чисті кольори штрихових зображень, тексту і плашок;
" якісні напівтонові (растрові) зображення;
" виворотку, друк по вивороті;
-2-
" дрібний текст, а іноді і мікротекст;
" тиснення, припресовування фольги і голограм, фігурну висічку самої етикетки і мікровисічку на етикетці (при спробі переклеювання етикетки з оригіналу на підробку завдяки мікровисічці етикетка розшарується).
І це все на одній етикетці, і всі разом, і на самих різних матеріалах, що задруковуються.
По розмаїтості матеріалів, що задруковуються, етикетку випереджає тільки пакування.
У розмаїтості, використаних в одному виданні (продукті) технологій і матеріалів, і складається проблема виробництва етикеток.
Однак етикетки виготовляють, і виготовляють якісно, і красиво, і у великій кількості і розмаїтості.
Отже, проблема виробництва етикетки зважується на практиці.
Будь-яка технологія в поліграфії базується на одному зі способів друку. В даному курсовому проекті запроектовано технологію виготовлення офсетних форм з використанням КВС для друкування етикеток.
Сьогодні офсетний спосіб друку найпоширеніший, найбільш розвинений і забезпечений різноманітним устаткуванням, матеріалами і технологіями.
Офсетні технології вигідні при кожному (дрібному, середньому чи масовому) виробництві, коли вимоги до якості дуже високі і коли етикетки
виготовляють на папері, тонкому картоні, металізованому папері і самоклеючих матеріалах. І чим менше післядрукарських операцій, таких як тиснення, припресовування фольги і голограм, фігурна висічка і мікровисічка, тим ефективніше ця технологія.
Поліграфічні технології перебувають у постійному розвитку. Друкарський процес завтрашнього дня буде здійснюватися за допомогою цифрових даних-зображень або графіків.
Якщо розглядати процеси складання і репродукції, то можна сміливо стверджувати, що тут, завдяки комп'ютеризації додрукарських процесів,
-3-
відбулась "революція" цифрової техніки. Нині тенденція застосування цієї технології переважає також при виготовленні друкарських форм і в самому друкарському процесі. Перелік способів обробки і передачі даних на друкарський матеріал постійно розширюється.
Нині, завдяки комп'ютеризації, значна частина друкарських процесів стала автоматизованою. Обробка тексту і його складання, репродукційні роботи і обробка ілюстрацій, виготовлення ескізу і суміщення тексту й ілюстрацій, кольороподіл і растрування, монтаж шпальти, копіювання і спуск сторінок - всі ці роботи здійснюються з допомогою комп'ютера.
При класичному способі виготовлення друкарських форм потрібні великі затрати часу. Незважаючи на те, що друкарні отримують більшість ілюстрацій і текстів у вже цифровій формі, монтаж шпальти і спуск сторінок здійснюється ще вручну. Цілосторінкові плівки в даному випадку донині все ще є винятком.
У зв'язку з автоматизацією друкарських машин, яка відбулася за останні роки, стало можливим підвищення рентабельності в ділянці монтажних і копіювальних робіт. Сучасні умови праці при класичному способі виготовлення друкарських форм не задовольняють вимоги практики. Монтажні роботи, виконувані вручну, здійснюються з недостатньою точністю. Копіювальні машини працюють з низькою швидкістю. Запорошеність теж являє собою проблему. Коливання
температур, а також відносної вологості повітря призводить до деформації плівок. Плівки, які містять галогеніди срібла, розчини для проявлення і фіксування у багатьох країнах вважають небезпечними відходами. Окрім того, потрібне скорочення затрат часу на виконання замовлень, а також зниження витрат на обслуговування замовлень, а також зниження витрат на обслуговувальний персонал і на додрукарські процеси в цілому.
При застосуванні технології Computer-to-film великоформатні пристрої експонування, які діють на основі системи PostScript, управляються
-4-
програмами, які гарантують отримання цілої друкарської фотоформи. Якщо для здійснення дорогого і не надто надійного ручного монтажу часом потрібен цілий тиждень, то електронний монтаж здійснюється протягом кількох годин.
Спуск шпальт здійснюється автоматично у відповідності з умовами друку і палітурно-брошурувальних робіт. Часто застосовувані зразки зберігаються вбібліотеці. Позначки для фальцювання і різання й інші позначки відбитка, а також контрольні шкали і суміщувальні позначки системи створюються і розміщуються електронним способом. Просічення плівки повного відбитка в пристрої експонування гарантує його ефективне

 
 

Цікаве

Загрузка...